Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b3 2.0 3A] Gdzie jest podłączenie do komputera

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Ireneusz1981
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 06 mar 2007, 13:38
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

[80 b3 2.0 3A] Gdzie jest podłączenie do komputera

Post autor: Ireneusz1981 » 17 kwie 2007, 21:36

Witam kolegów mam pytanie ,potrzebuje zwrócić sie do mechanika w celu podłączenia audiczki pos komputer,ale nie wiem czy w tym silniku coś takiego istnieje (łącze komp.)?Jest to autko na wielopunktowym mechanicznym wtrysku paliwa.
2-gie pytanie jak sprawdzić sprawnośc przepływomierza powietrza???
Z góry dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2007, 12:20 przez Ireneusz1981, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Organista18
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 491
Rejestracja: 07 gru 2006, 16:17
Lokalizacja: Lębork
Kontakt:

Post autor: Organista18 » 17 kwie 2007, 21:47

Podłączenie do komp. masz nad nogami kierowcy są tam trzy gniazda OBD. Ale nie jestem pewien co do mechanicznego wtrysku. A co do przepływomierza do dokładnie nie wiem, ale omomierzem napewno, zresztą dużo o tym jest na forum, poszukaj 8-)
Sprzedam pompy paliwa do VW golf II

Awatar użytkownika
Omen
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 320
Rejestracja: 23 mar 2007, 07:06
Lokalizacja: RJS

złącze diagnostyczne...

Post autor: Omen » 17 kwie 2007, 22:38

A w mojej smosi wyjście pod złącze diagnostyczne znajduje sie na >przekazniku<, znajdującym sie w skrzynce bezpieczników. Miejsce w którym u mnie znajduje sie ten >przekażnik< zaznaczyłem na czerwono...


Pozdrawiam - Adam. Obrazek

[ Dodano: 2007-04-17, 22:56 ]
Ireneusz1981 pisze:.....Jest to autko na wielopunktowym mechanicznym wtrysku paliwa.
2-gie pytanie jak sprawdzić sprawnośc przepływomierza powietrza???
Z góry dziękuję za pomoc.
"...przepływomierz powietrza jest wyposażony w klapkę spiętrzającą, która jest widoczna po wymontowaniu filtru powietrza. W przypadku wahań mocy silnika, można sprawdzic klapkę spiętrzająca w następujący sposób:
- odłączyć z kopułki rozdzielacza środkowy przewd zapłonowy (model 89) lub wyciągnąć z cewki wtyk trzystykowy (model 91), i uruchomic rozrusznik na 10 sekund, podnieść dzwignie sterującą razem z klapą spietrzającą; dzwignia powinna stawiać jednakowy opór w całym zakresie skoku roboczego.
- poruszyć szybko dzwignie do dołu; w przypadku pojawienia się wyczuwalnego oporu wymienic przepływomierz..."
W korpusie przepływomierza znajduje sie potencjometr, przy którym nie powinno sie majdrować...

Pozdrawiam - Adam.

Awatar użytkownika
Kornel
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1106
Rejestracja: 01 mar 2007, 18:02
Lokalizacja: k/Łukowa

Re: złącze diagnostyczne...

Post autor: Kornel » 18 kwie 2007, 13:35

Omen pisze:A w mojej smosi wyjście pod złącze diagnostyczne znajduje sie na >przekazniku<, znajdującym sie w skrzynce bezpieczników. Miejsce w którym u mnie znajduje sie ten >przekażnik< zaznaczyłem na czerwono...


Pozdrawiam - Adam. [url=http://images20.fotosik.pl/238/4a6becef2775789fm.jpg]Obrazek[/URL]

[ Dodano: 2007-04-17, 22:56 ]
Ireneusz1981 pisze:.....Jest to autko na wielopunktowym mechanicznym wtrysku paliwa.
2-gie pytanie jak sprawdzić sprawnośc przepływomierza powietrza???
Z góry dziękuję za pomoc.
"...przepływomierz powietrza jest wyposażony w klapkę spiętrzającą, która jest widoczna po wymontowaniu filtru powietrza. W przypadku wahań mocy silnika, można sprawdzic klapkę spiętrzająca w następujący sposób:
- odłączyć z kopułki rozdzielacza środkowy przewd zapłonowy (model 89) lub wyciągnąć z cewki wtyk trzystykowy (model 91), i uruchomic rozrusznik na 10 sekund, podnieść dzwignie sterującą razem z klapą spietrzającą; dzwignia powinna stawiać jednakowy opór w całym zakresie skoku roboczego.
- poruszyć szybko dzwignie do dołu; w przypadku pojawienia się wyczuwalnego oporu wymienic przepływomierz..."
W korpusie przepływomierza znajduje sie potencjometr, przy którym nie powinno sie majdrować...


To co zaznaczyłeś na zdjęciu to jest chyba miejsce gdzue jest zamontowany przekażnik pompy paliwa i tam mozna włożyć bezpiecznik aby wprowadzic komputer w tryb serwisowy. Złącze diagnostyczne będziesz miał obok takie dwa wejścia, moze byc czarne i białe albo brązowe i czarne, występowały różne kolory. Albo może też być gdzieś nad nogami kierowcy pod tą półeczką, ja tak miałem.
KorNoLio

bucik0
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 16 gru 2007, 23:27
Lokalizacja: zachodnio pomorskie

Post autor: bucik0 » 24 maja 2009, 12:56

moje pytanie jest takie jak temat mam 80 z 91r quattro 1.8 szukam złącza w skrzynce go nie mam, fakt nad nogami mam kostki wiszące "luzem" ale nie mam pojęcia które są do diagnostyki, otóż wisi ich tam chyba 6 pojedynczych i kilka szerokich żadne nie pasują do OBDI czy do OBDII, jeśli ktoś wie które i jak podłączyć to bardzo prosił bym o pomoc,

Omen jeżeli podłączać mam się tak przez skrzynkę z bezpiecznikami przez to wolne miejsce to w jaki sposób??
Audi 80 B3 quattro 1.8

Awatar użytkownika
misiek440
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 917
Rejestracja: 03 cze 2007, 12:05
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: misiek440 » 24 maja 2009, 17:07

nie wiem jak 1.8 ale w 3A znajdują się dwie wtyczki pod pułką pod kierownicą. Dwie wtyczki każda ma dwa miejsca na wsuwki. Do komputera nie ma co podłączać chyba że masz ktsa który umie odczytać kody błyskowe ale napewno nic więcej się nie dowiesz. Diagnozować kompem mozna bodajże po 91 roku
Było b3 3A + blos
jest:
--------Vectra A C20NE----------
------- Omega 3.0 MV6 x30XE----------

Awatar użytkownika
pasiak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 125
Rejestracja: 26 paź 2008, 18:28
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: pasiak » 24 maja 2009, 19:03

Ireneusz1981 pisze:Witam kolegów mam pytanie ,potrzebuje zwrócić sie do mechanika w celu podłączenia audiczki pos komputer,ale nie wiem czy w tym silniku coś takiego istnieje (łącze komp.)?Jest to autko na wielopunktowym mechanicznym wtrysku paliwa.
złącze jak najbardziej jest , ale możesz tylko wybłyskac kody błędów, VAGa nie podłaczysz , bo nie ma takiej możliwości.
było:
Audi 100 C3 2,0D
Audi 90 2,3e
jest:
Audi V8 4,2

lyssy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2009, 10:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: lyssy88 » 11 lip 2010, 10:04

Też nie wiem gdzie się podpiąć.Mam tam 5 gniazd i jedną wtyczkę...
Niebieskie gniazdo jednopinowe i czerwoną wtyczkę które można złączyć,
czerwone gniazdo 2 pinowe i czerone ,niebieskie i czarne jednopinowe...Ktoś wie jak się podłączyć???

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 15 lip 2010, 13:21

lyssy88 pisze:Też nie wiem gdzie się podpiąć.Mam tam 5 gniazd i jedną wtyczkę...
Niebieskie gniazdo jednopinowe i czerwoną wtyczkę które można złączyć,
czerwone gniazdo 2 pinowe i czerone ,niebieskie i czarne jednopinowe...Ktoś wie jak się podłączyć???

Przeciez juz koledzu napisali ze w 3A nie podlaczysz sie do kompa bo poprostu go niema jest jedynie sterownik. Jedyna opcja to wyblyskanie kodów. A co do tych wtyczek z skrzynce bezpiecznikow to b4 tak ma.

lyssy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2009, 10:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: lyssy88 » 15 lip 2010, 18:52

czester-11 pisze:
lyssy88 pisze:Też nie wiem gdzie się podpiąć.Mam tam 5 gniazd i jedną wtyczkę...
Niebieskie gniazdo jednopinowe i czerwoną wtyczkę które można złączyć,
czerwone gniazdo 2 pinowe i czerone ,niebieskie i czarne jednopinowe...Ktoś wie jak się podłączyć???

Przeciez juz koledzu napisali ze w 3A nie podlaczysz sie do kompa bo poprostu go niema jest jedynie sterownik. Jedyna opcja to wyblyskanie kodów. A co do tych wtyczek z skrzynce bezpiecznikow to b4 tak ma.
Chciałem wywołać kody błyskowe ale nie mam pod kierownica takich wtyczek...może gdzieś indziej są schowane ...

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 15 lip 2010, 21:43

pod polka z lewej strony. tam takie otwory sa jezeli wtyczek ni ewidzisz to zdejmij polke moze w srodku sa zawiniete.

lyssy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2009, 10:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: lyssy88 » 16 lip 2010, 17:24

czester-11 pisze:pod polka z lewej strony. tam takie otwory sa jezeli wtyczek ni ewidzisz to zdejmij polke moze w srodku sa zawiniete.
Właśnie tam szukałem i ich znaleźć nie mogłem...były same pojedyncze i jedna 2 pinowa ale czerwona...widziałem kilka zdjęć z umiejscowieniem ich ale u mnie tam nie ma niestety...

Awatar użytkownika
czester-11
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 479
Rejestracja: 15 mar 2007, 23:09
Lokalizacja: Olsztyn/Gdańsk

Post autor: czester-11 » 16 lip 2010, 17:58

musza byc chyba ze ktos tam juz grzebal i moze kable poucinal :-/

lyssy88
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2009, 10:36
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Post autor: lyssy88 » 16 lip 2010, 21:11

Rozkręciłem niedawno półki z dwóch stron i szukałem dokładnie tych gniazd i nie znalazłem ich,wszystkie kable sprawdzałem i nic a ma może ktoś schemat podłączenia tych gniazd z sterownikiem???może po przewodach bym coś znalazł :)

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 16 lip 2010, 21:17

Może spróbuj wybłyskać błędy przez gniazdo bezpiecznika w przekaźniku pompy paliwa jak opisałem to tutaj: https://audi80.pl/b3-b4-rezanie-kont ... htm#424314

Albo poszukaj jakiego koloru jest kabel linii K idący od komputera silnika i podłącz się przy komputerze. Plus i masę potrzebną do wybłyskania możesz wziąć z dowolnego miejsca samochodu.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga