Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B2 1.8 DZ 112KM] Gaźnik zamiast k-jetronika 1.8 benzyna

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Kijana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2013, 17:17
Lokalizacja: Tychy

[B2 1.8 DZ 112KM] Gaźnik zamiast k-jetronika 1.8 benzyna

Post autor: Kijana » 02 lip 2013, 17:32

Witam serdecznie,

Posiadam Audi 80 B3 z silnikiem 1.8 k-jetronik + LPG. Silnik pracował dobrze do momentu kilkukrotnego wystrzału podczas rozruchu silnika. Aktualnie nie odpala na benzynie oraz LPG. Kolejnym problemem jest ogromna dawka paliwa wtłaczana do cylindra za pośrednictwem wtryskiwacza. Koszty naprawy są ogromne i nieopłacalne, nowy system k-jetronik to koszt ok 2,500,00 pln. Kilku mechaników od wielu miesięcy próbowało coś z tym zrobić, pomimo ich zapewnień silnik nadal jest niesprawny.
W związku z tym, zastanawiam się nad usunięciem tego układu i wymianą na inny. Nawiązuję do przeróbki na gaźnik, słyszałem, że jest to możliwe. Jeden z mechaników z którym rozmawiałem w tej sprawie, zapewnił mnie, że jest to możliwe do zrobienia tanim kosztem. Muszę zakupić gaźnik kompletny z kolektorem ssącym i filtrem powietrza i paliwa ze zwrotem do baku i dodatkowo należałoby wymienić elektryczną pompę paliwa 3,5 bar na mniejszą ok 1 bara.
Aktualnie całość różniłaby się kolektorem ssącym, który w k-jetroniku posiada otwory na wtryskiwacze, przy gaźniku sprawa jest oczywista, brak takiego rozwiązania, co wydaje się jest rozwiązaniem mojego problemu. Koszt inwestycji to :
- gaźnik kompletny 200 pln
- pompa elektryczna ok 200 pln
- mechanik kosztować mnie będzie ok 300 pln
Silnik jest po kapitalnym remoncie dlatego zastanawiam się nad właśnie takim rozwiązaniem. Chciałem zapytać czy ktoś miał już styczność z takim zagadnieniem i czy faktycznie jest to możliwe. Z góry dzięki

rafalaudi1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 29 sie 2007, 19:41
Imię: Rafał
Model: Audi 80 B1
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 6A
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: rafalaudi1 » 04 lip 2013, 23:03

do 1.8 leży mi w garazu. Nie wiem skąd ty masz takie koszty.
jak byś był z okolic katowic to bym ci pomógł no ale na gangstera nie wpisujesz miasta więc pomocy niet.

Kijana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2013, 17:17
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Kijana » 05 lip 2013, 17:56

Witam, jestem z Tychów więc chętnie przyjmę pomoc. Jutro mam jechać po gaźnik dlatego jak możesz to daj jakiś kontakt do Ciebie to zadzwonię. Zastanawiam się czy do mojego silnika pasuje gaźnik bez elektroniki, czy inne również ? Nie wiem dokładnie, który będzie odpowiedni. Całość musi być z kolektorem.
Tak wygląda mój silnik ( link ) : https://audi80.pl/all-ropa-wymieszan ... w=previous
Pozdro

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga