Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 All]Lampy z Audi B5 podejdą do B4 avant

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gosc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:30

[B4 All]Lampy z Audi B5 podejdą do B4 avant

Post autor: Gosc » 16 wrz 2009, 10:44

Mam pytanie, czy lampy z audi B5 podejdą do B4? chcę zmienić reflektory w mojej B4 ale z dostaniem soczewek typowo do B4 (nie te angel eyes itp, tylko seryjne) trudno dostać, a jak już to w średnim stanie za sporą kasę. Dlatego pytam czy z audi B5 reflektory podejdą, same lampy bez kierunków.[/b]



Pamiętaj kolego o prawidłowym nazywaniu tematów oraz o umieszczaniu ich w odpowiednich działach.
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2009, 11:21 przez Gosc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 16 wrz 2009, 11:01

Niestety nie będzie
Obrazek Obrazek

SowaBezOka
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 172
Rejestracja: 23 lip 2007, 19:11

Post autor: SowaBezOka » 16 wrz 2009, 11:43

Obrazek

Coupe B4 z lampami od A3 hehe x-)

Awatar użytkownika
dubbler
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 666
Rejestracja: 02 mar 2008, 12:30
Lokalizacja: LU / RBI
Kontakt:

Post autor: dubbler » 16 wrz 2009, 11:53

No ale to wymaga niezłej rzeźby SowaBezOka, koledze chodziło raczej o plug&play

Awatar użytkownika
maniek75
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1244
Rejestracja: 28 sie 2007, 20:18
Lokalizacja: OŁAWA

Post autor: maniek75 » 16 wrz 2009, 22:47

Spraw sobie normalne reflektory, mozna dostać w dobrym stanie tylko trzeba poszukać
lub uzbroić sie w trochę cierpliwosci. Chcesz sobie oszpecić auto :-/

Awatar użytkownika
Gosc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:30

Post autor: Gosc » 17 wrz 2009, 19:42

No właśnie nie chcę szpecić auta. Dlatego nie będę na razie kupował soczewkowych reflektorów. W obecnych lampach mam trochę zniszczoną powłokę odblaskową. Kupie nowe zamienniki oryginalnych reflektorów i wstawię żarówki H4 philips x-treme 80%, 3-kolorowe (nie żadne xeno-podobne). To będzie najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną.

Awatar użytkownika
papaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 368
Rejestracja: 31 paź 2008, 19:49
Lokalizacja: Lędziny/Sląsk

Post autor: papaj » 26 wrz 2009, 19:50

oddaj sobie odbłyśniki do regeneracji, gość na allegro ma wystawiona oferte, ja u niego robiłem i jest roznica, i bierze 70 zł za sztuke
"jedyna słuszna marka pojazdu mechanicznego - AUDI :]:]

https://audi80.pl/coupe-moja-niunia- ... htm#343165

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 27 wrz 2009, 22:13

lub kup soczewki i sobie zrezaj a koszty zamkną się w ok 550zł <ok>

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 27 wrz 2009, 22:42

Gosc pisze:No właśnie nie chcę szpecić auta. Dlatego nie będę na razie kupował soczewkowych reflektorów. W obecnych lampach mam trochę zniszczoną powłokę odblaskową. Kupie nowe zamienniki oryginalnych reflektorów i wstawię żarówki H4 philips x-treme 80%, 3-kolorowe (nie żadne xeno-podobne). To będzie najlepsze rozwiązanie na chwilę obecną.
Nie kupuj zamienników. Ja byłem zmuszony bo nie miałem zbytnio kasy na ori nowe i czasu na szukanie sprawnej używki (rozbite szkło reflektora i połamane mocowania, ktoś mi wycofał na parkingu). Problemy zaczynają się już z samym dopasowaniem przy montażu. Do tego później dochodzą odstające kierunki (zostawiłem oryginalne, kierunków nie było w zestawie). Następny problem to trudności w poprawnym ustawieniu lamp na stacji diagnostycznej i nawet po takim ustawieniu światła dają nadal lekką poświatę w górę i jadąc w nocy trochę za bardzo daje w lusterka samochodu jadącego z przodu (tylko w bliskiej odległości).

Jak tylko będę miał luźną kasę, to kupuje nówki oryginalne Hella pod H4. Kupiłbym soczewki, ale to poza moim budżetem już w ogóle :P.
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

Awatar użytkownika
Gosc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:30

Post autor: Gosc » 28 wrz 2009, 22:32

yawor pisze:Nie kupuj zamienników. Ja byłem zmuszony bo nie miałem zbytnio kasy na ori nowe i czasu na szukanie sprawnej używki (rozbite szkło reflektora i połamane mocowania, ktoś mi wycofał na parkingu). Problemy zaczynają się już z samym dopasowaniem przy montażu. Do tego później dochodzą odstające kierunki (zostawiłem oryginalne, kierunków nie było w zestawie). Następny problem to trudności w poprawnym ustawieniu lamp na stacji diagnostycznej i nawet po takim ustawieniu światła dają nadal lekką poświatę w górę i jadąc w nocy trochę za bardzo daje w lusterka samochodu jadącego z przodu (tylko w bliskiej odległości).

Jak tylko będę miał luźną kasę, to kupuje nówki oryginalne Hella pod H4. Kupiłbym soczewki, ale to poza moim budżetem już w ogóle :P.
Jeśli chodzi o zamienniki, to byłem zmuszony od ręki na szybkiego kupić zamienniki kierunkowskazów (depo), no lekkie problemy z zamontowaniem były, bo uchwyty plastikowe nie za bardzo chciały "kliknąć" w zaczepach, przez co nie były umocowane i wypadały z zaczepów, plastiki na kierunkach lekko wygiąłem z użyciem wysokiej temperatury (żeby nie po urywać) i jakoś stykło.

Jeśli chodzi o soczewki to oczywiści, że też bardzo bym chciał zamontować w mojej Bestii, ale ... zawsze jest jakieś ale, ringi "angel eyes" mi się nie podobaja, a soczewki z RS-ki lub 80-ki coupe ciężko dostać w dobrym stanie w przystępnej cenie, np. poniżej tysiąca zł i żeby jeszcze nie były pozrywane plastiki lub nie nie nosiły jakichś innych większych uszkodzeń.

Mówicie, że regeneracja to ok 70zł /sztuka, zamiennik - też w tych granicach cenowych. Wiem że nie ma co porównywać oryginalnej Hella nawet po regeneracji z nowym zamiennikiem. Dlatego zastanowię się nad tą regeneracją.


A teraz tak trochę z innej beczki - co zrobić, żeby pozbyć się takiego "maczku" z przedniej szyby, takich drobnych zarysowań (oczywiście poza wymianą szyby). W dzień nie przeszkadza to w niczym, ale jak jeżdżę w nocy to ten "maczek" wygląda jak pył i za dużo nie widać przez szybę. Można to jakoś usunąć, np. przez nałożenie jakiejś pasty na polerkę i mechanicznie próbować to w ten sposób usunąć?

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 28 wrz 2009, 22:42

jeśli sam będziesz próbować nie radzę tego robić na całej powierzchni szyby-zrobisz załamania i już całkiem będzie kicha,ale trening czyni mistrza :-P
są specjalne pasty nawet na allegro-poczytaj opinie o producentach bo na temat tych past też na forum było i zdania są podzielone <ok>

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 29 wrz 2009, 01:18

Gosc, co do szyby, to ja się jednak zdecydowałem na nową, bo miałem taki problem jak Ty i nie żałuję takiej decyzji :). Jak szybka jest czysta np po myjni ręcznej (umyta starannie z obu stron) to tak jakby jej w ogóle nie było. Genialna sprawa :). Po 2 latach jazdy z mikroryskami to jest coś niesamowitego :>.

Żadna polerka nie zapewni Ci usunięcia 100% mikrorysek. Polerowanie szyby jest bardzo trudne i pracochłonne. Szkło jest bardzo twardym materiałem. Polerowanie karoserii przy polerowaniu szyby to pan pikuś. No i możesz jeszcze bardziej szybie zaszkodzić tak jak napisał shellah. Jeżeli spolerujesz w jakimś miejscu bardziej niż w innym, to powstanie efekt soczewki (coś jak w starych oknach do domu, gdzie szyby nie były idealnie płaskie i patrząc przez nie i przesuwając się na lewo i prawo widać było przesuwające się zniekształcenia widoku za oknem - w przypadku samochodu może to być nawet niebezpieczne).
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

Awatar użytkownika
Gosc
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 12
Rejestracja: 28 cze 2009, 18:30

Post autor: Gosc » 30 wrz 2009, 17:45

yawor pisze:Gosc, co do szyby, to ja się jednak zdecydowałem na nową, bo miałem taki problem jak Ty i nie żałuję takiej decyzji :). Jak szybka jest czysta np po myjni ręcznej (umyta starannie z obu stron) to tak jakby jej w ogóle nie było. Genialna sprawa :). Po 2 latach jazdy z mikroryskami to jest coś niesamowitego :>.

Żadna polerka nie zapewni Ci usunięcia 100% mikrorysek. Polerowanie szyby jest bardzo trudne i pracochłonne.
Po twojej wypowiedzi, patrzyłem na cenę przedniej szyby do Audi. Cena ok. 250-320 zł za szybę z zamontowanie i dożywotnią gwarancją to nie jest nie wiadomo jak duży koszt, a efekt i komfort jazdy (który jest najważniejszy!) z nową szybą, która jest bez żadnych zarysowań, jest nie do opisania, dlatego zastanowię się czy tego nie zrobić jeszcze w tym miesiącu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elementy karoserii”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga