Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4] Filtr kabinowy

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

[b4] Filtr kabinowy

Post autor: Biegal » 19 paź 2009, 17:36

Wraz z moją Audicą, dostałem od poprzedniego właściciela filtr kabinowy do wymiany.
Niestety okazało się, że jest za szeroki(nie mieścił się w tą plastikową ramkę na zatrzesk). "Kupił nie ten" pomyślałem i jakoś o całej sprawie zapomniałem.
Jako, że zachciało mi się wydać jeszcze parę złotych na moją Audiolke w tym miesiącu, pomyślałem, że wreszcie kupie sobie ten filtr.
Podjechałem do sklepu, mówię co chce, do jakiego autka, i miły Pan dał mi dokładnie ten sam, niepasujący filtr który dostałem od poprzedniego właściciela.
W sklepie przeszukali różne katalogi, nic innego nie znaleźli.
Żeby było ciekawiej, to wytargałem obecny filtr z samochodu. Udało sie odczytać firme i numer (firma Knecht, nr nie pamiętam), ale jak się okazało - ta część jest już nie produkowana, a zamiennikiem jest.... tutututuuu niepasujący filtr, który już mam :)

I pytanko do Kolegów/Koleżanek.
Ktoś sobie poradził z tym faktem? Jest jakiś filtr, który pasuje w tą cholerną plastikową ramkę, czy trzeba się jej pozbyć, i po prostu położyć nowy filtr na wlocie powietrza?

Generalnie zaczynam się zastanawiać, czy mam jakiś wyjątkowy egzemplarz, bo to już kolejna część z którą mam troche problemu :D
Ostatnio zmieniony 16 paź 2012, 18:36 przez Biegal, łącznie zmieniany 2 razy.
Moja niunia -> Click
Zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
xxtomek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 356
Rejestracja: 20 lut 2007, 20:15
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: xxtomek » 19 paź 2009, 18:50

zrob zdjecie tej ramki filtra, bo sa dwa rodzaje ramek i do kazde inny troche rodzaj filtra kabinowego, jedna ramka jest na zatrzaski metalowe i do niej filterek jest drozszy ok 50 - 70 zl a druga ramka jest bez metalowych klamer i filtr mocuje sie na wcisk koszt ok 20 zl,
wiec daj fotke a nie marudz to ci powiem co i jak :-P

Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biegal » 19 paź 2009, 19:03

xxtomek pisze:zrob zdjecie tej ramki filtra, bo sa dwa rodzaje ramek i do kazde inny troche rodzaj filtra kabinowego, jedna ramka jest na zatrzaski metalowe i do niej filterek jest drozszy ok 50 - 70 zl a druga ramka jest bez metalowych klamer i filtr mocuje sie na wcisk koszt ok 20 zl,
wiec daj fotke a nie marudz to ci powiem co i jak :-P
Plastikowa ramka jest umocowana do podstawy dwoma metalowymi klamrami, także chyba obejdzie się bez fotki.

A marudze bo to już chyba 5-ta część, z którą musze coś kombinować.
Chyba, że trzeba sklep zmienić ;)

Z góry dzięki!
Moja niunia -> Click
Zapraszam do komentowania.

Awatar użytkownika
Romek1983
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 193
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:20
Lokalizacja: ok.Piotrków Tryb.

Post autor: Romek1983 » 19 paź 2009, 20:51

http://moto.allegro.pl/item757870831_fi ... ramka.html ja miałem ten sam problem z filtrem ,a filtr kupiłem tutaj , to jest ten filtr +ramka, a w tym filtrze można wymieniać już wkłady te bez ramki , pasuje idealnie :-D mam nadzieje że to ci coś pomoże , a tutaj już masz sam wkład do tego filtra http://moto.allegro.pl/item766344948_fi ... assat.html , poszuka w jego przedmiotach ma jeszcze w ofercie ten filtr
To moja furka Audi B4 https://audi80.pl/viewtopic.php?t=14396
i Mercedes E270 avantgarde http://romek333.fotosik.pl/albumy/664498.html

Tył napęd jest jak sex, po co jezdzic na ręcznym jak mozna dac w pizd_....

Awatar użytkownika
Biegal
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 10 maja 2009, 12:34
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Biegal » 22 paź 2009, 13:39

Dzięki, zbadam temat.
Ciekawe czy ma też wersje z węglem aktywnym.
Moja niunia -> Click
Zapraszam do komentowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga