Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] Jakie amortyzatory??

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 29 maja 2011, 17:37

tomek1982 pisze:ladnych pare dni
albo tygodni ;p ja sie zebralem i oddalem na gwarancje ale nie polecam...

jak mi cos strzelalo to byla to poduszka mcpersona, sprezyne sam mozesz sobie sprawdzic czy dobrze lezy...
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 29 maja 2011, 18:42

Kolczat pisze:takim olejem to sie regeneruje pewnie amortyzator, a z tego co piszesz kupiles nowy amor? wiec ogolnie nie trzeba nigdzie go zalewac...
KOLCZAT tu chodzi o zalanie miejsca w ktore jest wkladany wklad amora nie chodzi o zalewanie nowego amortyzatora

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 29 maja 2011, 21:56

no ale chyba nie powiesz mi ze ktos sprzedaje specjalny olej do tego za 50pln/litr? podejrzewam ze ten olej za ta kase jest do regeneracji wkladow... a tak btw to i tak uwazam takie zalewanie macpersona olejem za bezsensowna operacje, ale badz co badz nie szkodzaca niczemu...
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 30 maja 2011, 10:00

Kolczat pisze:jak mi cos strzelalo to byla to poduszka mcpersona, sprezyne sam mozesz sobie sprawdzic czy dobrze lezy...
łożysko w górnym mocowaniu macpersona strzela jak się kończy...poduszki są w łóżku :mrgreen:
Gratuluję mądrości w temacie wymiany jednego amora...jak masz amory max.6cio miesięczne to można sobie jeden zmienic ale przy starszych i bardziej wyeksploatowanych nie ma takiej opcji.

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 30 maja 2011, 10:51

Kolczat pisze:no ale chyba nie powiesz mi ze ktos sprzedaje specjalny olej do tego za 50pln/litr? podejrzewam ze ten olej za ta kase jest do regeneracji wkladow... a tak btw to i tak uwazam takie zalewanie macpersona olejem za bezsensowna operacje, ale badz co badz nie szkodzaca niczemu...
No nie do konca sie zgodze ze bez sensowna operacja,koszt takiej operacji to grosze
a chlodzenie dodatkowe amorów masz i w razie jakiegos delikatnego luzu na wkladzie olej w srodku zawsze wytlumi ci to lepiej zalac jak puzniej rozbierac jeszcze raz tym bardziej ze nie jest to odkrecenie jednej sruby tylko troche zabawy jest

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 30 maja 2011, 20:28

luk_OP_Q89, lozysko teraz kupuje sie w komplecie z cala poduszka wiec jak kolwiek to nazwac to wychodzi na jedno... a co do jednego amora to jezdziles ze sie tak madrujesz? czy potwierdzasz tylko glupoty dziadkow? bo ja jezdzilem i wiem co moge na ten temat powiedziec

tomek1982, spoko mozna zalac nie neguje tego, ja pare razy wymienialem amory nigdy nie zalewalem i nie mialem objawow opisanych przez Ciebie, ktore zniweluje ten olej...
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 31 maja 2011, 09:41

Kolczat, Łożysko możesz kupic w komplecie lub osobno ostatnio brałem do Grand Voyagera osobno w IC...
Kolczat pisze:.. a co do jednego amora to jezdziles ze sie tak madrujesz?
Mądrzysz jeżeli już , tak jest bardziej po polskiemu... :lol:
Odpowiadając na twoje pytanie:Tak jezdziłem , sprawdzałem i naprawiałem.Pracowałem w ASO Peugeota , Kia , Opla byłem też kierownikiem serwisu a obecnie otwieram własny warsztat w Opolu.Problem przerabiałem setki razy i wiele razy miałem takich mądralińskich klientów jak ty.Jezdziłem także w rajdach jeżeli powyższe kompetencje cię nie przekonują.Skoro jezdziłeś i nic nie zauważyłeś to lepiej dla twojego samopoczucia.
Porównywałem wiele razy o ile szybciej ingeruje ESP w nowszym aucie z jednym starym i jednym nowym amorem szczególnie w trakcie slalomu.
Porównywałem także na starszych autach,więcej niż jednym.
To co napisałem wynika z doświadczenia na wielu autach a nie z pojedynczej przypadkowej akcji "założyłem i nic się nie działo".
Nie wspomnę już o tym o ile skraca życie nowemu amorkowi współpraca na osi ze starym.
Przy max.załadowanym aucie lub przy bardzo forsownej/szybkiej jezdzie można zagotowac stary amor , wtedy róznice między pracą amorów robią się mega niebezpieczne.Dwa nowe czy dwa stare nie robią takich numerów bo maja porównywalna charakterystykę i wytrzymałośc.
Ale co ja ci będę pisał ty jedziłeś ty się znasz...
P.S.Znam paru "dziadków" którzy wiedzą trochę więcej o mechanice niż Ty...i nie rozumiem skąd u Ciebie (bo podstaw nie zaobserwowałem) taki popęd do szerzenia mądrości i autorytatywnych twierdzeń w dziedzinie mechaniki...

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 31 maja 2011, 22:00

ok, zwracam honor, w moim pojedynczym przypadku nie zauwazylem roznicy wielkiej w prowadzeniu, stad moj poglad na sprawe ktory podkreslam jest osobisty, nikogo nie zmuszam do nasladowania mnie, ale wiem ze jak mi sie zdazy (choc w to watpie) miec ponownie sytuacje na krawedzi ze albo jeden dobry z drugi kijowy to tak zostawie i objezdze do czasu az bedzie mnie stac na dwa nowe, albo podobnej jakosci...
co do poduszki moglbym napisac ze nie piszemy o chryslerach, ale pewnie bys mi znalazl firme ktora dla audi b4/b3 robi tez poduszki osobno od lozysk, wiec ogolnie nie komentuje, choc zwykle ludzie kupuja komplety z lozyskami, co nie wytlumacza mnie od blednego okreslenia zuzytej czesci...

wielkie sory, i szacun za doswiadczenie, bede mial wiecej dystansu do tego co piszesz
pozdrawiam ;]
Forum A6Klub i Audi80

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 01 cze 2011, 08:26

Kolczat pisze:ale pewnie bys mi znalazl firme ktora dla audi b4/b3 robi tez poduszki osobno od lozysk
Febi i lemforder kiedyś miały.
"Strup"
Kolejny strup, ale oszczędny



Najlepsze części do Audi 80. Polecam.
KLIK

Awatar użytkownika
luk_OP_Q89
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1288
Rejestracja: 11 lip 2008, 14:45
Lokalizacja: OPOLE

Post autor: luk_OP_Q89 » 01 cze 2011, 20:59

Raczej nie wtrącam się we wszystkie mniej lub bardziej sensowne patenty które ludzie wypisują na forum.Jednak w temacie zawieszenia/hebli nie ma żartów.Jeżeli ktoś nie ma bladego pojęcia , poczyta na forum żeby wymieniał jeden amor i olał temat , po czym pojedzie na wakacje z rodzinką zapakowanym autem do Chorwacji na wczasy...
To może skończyc podróż poza drogą , jeśli się odrobinę postara.
Tym się różnią tematy zawieszenie/hamulce od np.Tuningu wizualnego,trzeba brac odpowiedzialnośc za posty i miec na tyle wyobrazni aby nasze rady nikomu nie zaszkodziły.
Kolczat, <piwo>

mlodyx81
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 18 wrz 2011, 09:32
Lokalizacja: podkarpacie

Post autor: mlodyx81 » 18 wrz 2011, 15:15

Witam wszystkich,w moim B4 mam olejowe amorki jeden wylał.Mam zamiar kupić takie

http://allegro.pl/amortyzatory-audi-80- ... 94499.html

co o nich myślicie.???? Z góry dzięki za pomoc.Pozdrawiam :lol:

Awatar użytkownika
levis1991
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1181
Rejestracja: 04 sie 2009, 00:29
Lokalizacja: Łuków

Post autor: levis1991 » 18 wrz 2011, 17:58

nie znam firmy, ja ostatnio zalożyłem bilstaina gazowe, po 2 dniach jeden sie wylal
pojechalem na gwarancje i jak narazie jest dobrze

zresztą mam karteczke z gwarancja i nawet niech mi sie wyleja za 1,5r to bede reklamowal bo mam znajomego w sklepie motoryzacyjnym

Awatar użytkownika
Kolczat
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7532
Rejestracja: 07 kwie 2009, 23:11
Imię: Marcin
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG+lpg
Lokalizacja: Lędziny
Kontakt:

Post autor: Kolczat » 18 wrz 2011, 23:24

luk_OP_Q89, za bardzo generalizujesz wypowiedzi, opisalem moj problem na konkretnych warunkach i nic mi oraz deskorolce sie nigdy nie stalo, wszystko ma swoje uwarunkowania o ktorych pisalem
Forum A6Klub i Audi80

Marek_ABC
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 52
Rejestracja: 16 sie 2011, 12:36
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Marek_ABC » 19 wrz 2011, 21:11

Kolczat obyś nigdy nie wymieniał nikomu amortyzatorów bo jeszcze krzywde komuś zrobisz. Tego co napisał kolega luk_OP_Q89 uczą na pierwszych lekcjach z zawieszenia, tzn. podstawy, nie zabobony. Zlituj się..
**** Diagnostyka komputerowa, auta grupy Vw. Immo, crash data, liczniki, naprawa sterowników, itp ****

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 19 wrz 2011, 21:49

Kolczat pisze:luk_OP_Q89, za bardzo generalizujesz wypowiedzi, opisalem moj problem na konkretnych warunkach i nic mi oraz deskorolce sie nigdy nie stalo, wszystko ma swoje uwarunkowania o ktorych pisalem
Ciekawi mnie gdzie jeździsz, że masz odczucie... że jest ok.
Proponuję zjechać z równej drogi... wtedy zauważysz różnicę.
Jazda wyłącznie po mieście... nie stanowi problemu nawet na całkowicie zużytych amorach.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga