Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4] Jakie amortyzatory??

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 06 sty 2012, 14:33

tygrxek, Olejowe działają tylko w jedną stronę, natomiast gazowe w dwie.
Tył nie posiada stabilizatora, więc gazowe poprawią zachowanie auta w zakrętach.
Na przód moim zdaniem gazowe będą za twarde.
Oczywiście to jest tylko moja opinia (jeżdżę ,,osiemdziesiątkami od 10-ciu lat).
Oczywiście marka amorów odgrywa kluczową rolę.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

POLKIMEN
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 25
Rejestracja: 29 kwie 2008, 14:13
Lokalizacja: częstochowa

Post autor: POLKIMEN » 06 sty 2012, 14:42

Witam:) Mam zamiar zmienić amortyzatory w swojej osiemdziesiątce :-D Bede wymieniał na przodzie jak i na tyle :-P Nie wiem jakie założyć :?: Pracuje w sklepie z częściami samochodowymi a więc taniej mogę je troche kupić ;-) Zastanawiam się nad gazówkami TRW ale nie znam opini na ich temat :-| a druga sprawa to nie wiem czy na gazówkach z przodu nie będzie bardzo twardo :?: Choć jestem zwolennikiem twardszych zawieszeń :mrgreen: ale oczywiście bez przesady :lol: Również brałem pod uwagę taki zestaw że tył gazowo-olejowe a przód olejowe ;-) ale zastanawia mnie jak to razem współgra ze sobą :?:


:?: :?:
Audi 80 b4 2.0E + lpg sekwencja :):P

SPRZEDAM !!!

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 28 sty 2012, 21:22

odgrzewamy :mrgreen:
pany jakie opinie na temat amorów HART?
mam okazję kupić w dobrej cenie bo moje Monroe się wylały właśnie tej zimy :evil: druga zima na nich i po amorach :cry:

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 28 sty 2012, 21:37

gibaj pisze:pany jakie opinie na temat amorów HART?
badziewie jakich mało. Wytrzymały miesiąc i szlak je trafił (oba się wylały) ;-)
Ogólnie nie polecam, a wręcz odradzam. U siebie mam olejaki z Sachsa i już trzeci rok jest oki ;-)

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 28 sty 2012, 21:58

monroe niby też dobra firma i się wysrały :evil: hmm to mówisz że kiszka te harty?

Awatar użytkownika
tomekk666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1508
Rejestracja: 12 kwie 2009, 11:46
Lokalizacja: Iława

Post autor: tomekk666 » 28 sty 2012, 22:07

gibaj pisze:hmm to mówisz że kiszka te harty?
W moim przypadku okazały sie kasą wywaloną w błoto, bo po miesiącu trzeba było wymieniać na inne :evil: Wtedy wybór padł na Kayabe i nie żałuje tej decyzji do dzisiaj. Komplet amorków robiony w 2007 roku; jak do tej pory sprawują się bardzo dobrze.
Co prawda nie piszę o swoim aucie, a o audianie siostry, ale to nie ma żadnej różnicy. Tym bardziej, że to również B4 ;-)

Co do Monroe mam takie amorki na tyle w innym aucie i jak narazie spisują się dobrze. Jedna zima za nimi, a druga w trakcie.
Tylko są to amorki olejowe-gazowe; potocznie zwane gazowymi to pewnie też co innego.

Czyli podsumowując możesz kupić Harty i nie mieć problemu; może ja trafiłem na szajs.
Chociaż sam bym się nie pchał w tą firmę z powodu złych doświadczeń.

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 28 sty 2012, 22:16

teraz to tak robią takie dziadostwo :evil: ok dzięki <ok>

nowosz
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 40
Rejestracja: 09 lis 2010, 00:44
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: nowosz » 27 mar 2012, 01:44

Panowie więcej opinii!!!!!!!!!! Proszę o porady w kwestii wyboru amorów , zakupiłem sprężyny weiteca -40mm chcę wymienić wszystkie amortyzatory , tylko mam dylemat , czy zmienić wszystko na gazowo-olejowe czy np:

przód: olejowe
tył: gazówki

czy np.

przód: gaz
tył: gaz

w świętej pamięci sedanie zmieniłem sprężyny z przodu na H&R i Gazowe Kyb to zawias mi się rozpierdzielił w 2 miesiące , nie wiem czy ze starości czy trochę pomogłem , nie chcę popełnić tego samego błędu dlatego też proszę o opinie ludzi którzy jeżdżą z lekką glebą i np na gazówkach żeby się wypowiadali. Opinie apropo komfortu mile widziane.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Awatar użytkownika
marcino8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 44
Rejestracja: 09 sty 2012, 16:51
Lokalizacja: LKS

Post autor: marcino8 » 01 kwie 2012, 22:52

Ja u siebie mam -60/40 springi H&R i amory sachs advantage i jest ok
Wbrew pozorom nie ma taczki i jeżeli asfalt jest w miarę równy tragedii nie ma..
jak dotad zrobiłem 12 tysi i nic się nie dzieje,a waga auta to 2 tonki..
Koołka zastosowane to 18/225/40 :!:
Audi 90 typ b2 2,2-było
Audi 100 typ c3 2,2t-było
Audi V8 typ d11 PT-było
Audi A6 typ c4 avant aah

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 17 paź 2012, 15:59

odgrzeje...

powiedzcie w jakich amortyzatorach mieliście w komplecie pierścienie centrujące a w jakich nie. chodzi o luz poprzeczny wkładu. i ważne, czy kupowaliście na alledrogo czy w zwykłym sklepie? Ja kupiłem sachsy olejowe na alledrogo, w zestawie nie było pierścieni centrujących i nie jestem z nich zadowolony. począwszy o luzu poprzecznego przy założeniu aż po ich kulturę pracy. Myślę, że duży błąd był w tym że kupiłem na allegro.

I jeszcze jedno, popatrczcie na zdjęcia tych wkładów... jeden ma pierścień a drugi nie...
czy chodzi tu o model czy tak wkładają...loteriada?

http://allegro.pl/amortyzatory-sachs-au ... 01240.html

http://allegro.pl/amortyzatory-2szt-prz ... 47152.html

czy chodzi o to że jeden producent robi tłoczysko na wymiar a drugi dokłada pierścień?
przeglądając allegro, są zdjęcia gdzie w woreczkach dokładają jakieś elementy, choć wydaje mi się, że są to tylko nakrętki ( ta pod maską i ta duża którą skręcamy wkład do kolumny)
LENIO )oooo(

zapraszam https://audi80.pl/b4-abk-sedan-by-lenio-vt29065.htm

poprzednia 80'tka wciąż w rodzinie, obecnie A4 B5 w quattro.

Awatar użytkownika
andi77
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2114
Rejestracja: 03 lip 2010, 16:35
Lokalizacja: Lubelskie (LWL)

Post autor: andi77 » 17 paź 2012, 18:21

Lenio21 pisze:czy chodzi o to że jeden producent robi tłoczysko na wymiar a drugi dokłada pierścień?
Dokładnie tak ;-)
Jeszcze należy pamiętać, aby przed włożeniem nowego wkładu wlać olej w rurę kolumny mc. phersona... dodatkowo wytłumi to stuki wkładu.
Kiedyś jeździłem na wkładach ,,NK" i były dopasowane bez luzu... pomimo tego pod nakrętkę były dołączone podkładki w celu lepszego dociśnięcia wkładu.
Obecnie mam ,,Kayaba". Mają nieco mniejszą średnicę od wymaganej, ale przy wykorzystaniu podkładek (pierścieni) dołączonych do kompletu i wlaniu oleju między wkład, a kolumnę nic nie stuka.
Powtórzę jeszcze raz... oliwa, oliwa, oliwa :-P
PS. Najgłośniejsze stukanie powodują łączniki stabilizatora.
https://Audi80.pl jest i będzie! Bywam m.in. na: Forum Audi A6.

krzysiek21_01_1989
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 29 lip 2010, 19:22
Lokalizacja: Labiszyn/Bydgoszcz

Post autor: krzysiek21_01_1989 » 03 sty 2013, 16:19

Panowie, mam do kupienia amortyzatory Sachsa - 4sztuki- gazowe za 450 zł. Problem w tym, że muszę kupić 4 sztuki, jest ktoś chętny na przednie?

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 03 sty 2013, 17:08

Lenio21 pisze:odgrzeje...

powiedzcie w jakich amortyzatorach mieliście w komplecie pierścienie centrujące a w jakich nie. chodzi o luz poprzeczny wkładu. i ważne, czy kupowaliście na alledrogo czy w zwykłym sklepie? Ja kupiłem sachsy olejowe na alledrogo, w zestawie nie było pierścieni centrujących i nie jestem z nich zadowolony. począwszy o luzu poprzecznego przy założeniu aż po ich kulturę pracy. Myślę, że duży błąd był w tym że kupiłem na allegro.

I jeszcze jedno, popatrczcie na zdjęcia tych wkładów... jeden ma pierścień a drugi nie...
czy chodzi tu o model czy tak wkładają...loteriada?

http://allegro.pl/amortyzatory-sachs-au ... 01240.html

http://allegro.pl/amortyzatory-2szt-prz ... 47152.html

czy chodzi o to że jeden producent robi tłoczysko na wymiar a drugi dokłada pierścień?
przeglądając allegro, są zdjęcia gdzie w woreczkach dokładają jakieś elementy, choć wydaje mi się, że są to tylko nakrętki ( ta pod maską i ta duża którą skręcamy wkład do kolumny)
no daj spokój częsci z allegro kupujesz to już nie masz sklepu nigdzie?.
ja w KYB miałem pierscienie w SACHS nie było pierscieni bo i tak na wcisk wchodzily nie pamietam jak w BILSTEIN czy były

Awatar użytkownika
Lenio21
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 948
Rejestracja: 20 sie 2007, 20:01
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: Lenio21 » 03 sty 2013, 20:40

tomek1982 pisze:
Lenio21 pisze:odgrzeje...

powiedzcie w jakich amortyzatorach mieliście w komplecie pierścienie centrujące a w jakich nie. chodzi o luz poprzeczny wkładu. i ważne, czy kupowaliście na alledrogo czy w zwykłym sklepie? Ja kupiłem sachsy olejowe na alledrogo, w zestawie nie było pierścieni centrujących i nie jestem z nich zadowolony. począwszy o luzu poprzecznego przy założeniu aż po ich kulturę pracy. Myślę, że duży błąd był w tym że kupiłem na allegro.

I jeszcze jedno, popatrczcie na zdjęcia tych wkładów... jeden ma pierścień a drugi nie...
czy chodzi tu o model czy tak wkładają...loteriada?

http://allegro.pl/amortyzatory-sachs-au ... 01240.html

http://allegro.pl/amortyzatory-2szt-prz ... 47152.html

czy chodzi o to że jeden producent robi tłoczysko na wymiar a drugi dokłada pierścień?
przeglądając allegro, są zdjęcia gdzie w woreczkach dokładają jakieś elementy, choć wydaje mi się, że są to tylko nakrętki ( ta pod maską i ta duża którą skręcamy wkład do kolumny)
no daj spokój częsci z allegro kupujesz to już nie masz sklepu nigdzie?.
ja w KYB miałem pierscienie w SACHS nie było pierscieni bo i tak na wcisk wchodzily nie pamietam jak w BILSTEIN czy były

masz rację, allegro i najniższe ceny nie są gwarancją zadowolenia z jakości.
Także i innym radzę zanim kupią na allegro towar za najniższą cenę, niech zobaczą w zaprzyjaźnionym sklepie jaka jest cena i jakość.
LENIO )oooo(

zapraszam https://audi80.pl/b4-abk-sedan-by-lenio-vt29065.htm

poprzednia 80'tka wciąż w rodzinie, obecnie A4 B5 w quattro.

Awatar użytkownika
Pavell
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 499
Rejestracja: 18 sie 2010, 08:46
Lokalizacja: LJA
Kontakt:

Post autor: Pavell » 03 sty 2013, 21:02

ja rok temu zakładałem KYB i pierścienie były, a co do allegro to części mechanicznych nigdy nie kupuję ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga