Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4 1.9 tdi ]problem z alternatorem

adis8406

[b4 1.9 tdi ]problem z alternatorem

Post autor: adis8406 » 15 lut 2010, 15:42

witam wszystkich. Mam pytanko, czy łatwo jest zregenerować alternator i wyjąć go na mrozie? I jeszcze jedno mam mały problem z napinaczem pompy od wspomagania. Jest tam taka jakby nakrętka z ząbkami i ze ząbki mi się obrobiły. Co mogę z tym zrobić?

Na przyszłość, używaj kolego znaków interpunkcyjnych bo ciężko cię zrozumieć. Tym razem poprawiłem to za ciebie.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 15:49 przez adis8406, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 15 lut 2010, 15:51

Co do wyjęcia alternatora to nie wiem jak to jest w 1Z, natomiast co do wymiany łożysk to nie powinno to być zbyt trudne. Jakiś czas temu robiłem to u siebie w SB.
adis8406 pisze:I jeszcze jedno mam mały problem z napinaczem pompy od wspomagania. Jest tam taka jakby nakrętka z ząbkami i ze ząbki mi się obrobiły. Co mogę z tym zrobić?
Miałem to samo w SB. Dałem zwykłą większą podkładkę, przykręciłem mocno i trzymało. Nie jest to więc niezbędne.
Części samochodowe online - Motostacja

arek25r
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 24 sty 2010, 14:55
Lokalizacja: Witnica

Post autor: arek25r » 15 lut 2010, 19:21

Też mam ją zjechaną a napinam łomikiem opierając go o blok i pcham pompę.

fredi99vv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 324
Rejestracja: 02 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: jaroslaw/podkarpacie

Post autor: fredi99vv » 15 lut 2010, 20:55

Daj ci bozia zdrowia jak Ty na tym mrozie chcesz alternator wyciagnac!! lozyska szczotki ewentualnie komutator i bedzie jak nowy :mrgreen: niby latwo jak masz czym to zrobic,np. scigacz do lozysk(lub po charpagansku rosciac szale lozysk) ale jeszcze trzeba go wyciagnac,jesli sie bardzo wkur.... to wyciagniesz. Przykrecony jest dwiema srubami do silnika,potem kable i juz na wierzchu,jak nie masz klimy to bedziesz mial latwiej.powodzenia

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 15 lut 2010, 21:05

adis8406 pisze:witam wszystkich. Mam pytanko, czy łatwo jest zregenerować alternator i wyjąć go na mrozie?
Nie jest to trudna sprawa, wyciągniesz go w 5 min, wczoraj wyciągałem i tyle mi zajęło. Nie napisałeś jaką masz awarie? Masz tutaj opis:

https://audi80.pl/80-b4-wymiana-lozy ... lternatora
adis8406 pisze:Jest tam taka jakby nakrętka z ząbkami i ze ząbki mi się obrobiły. Co mogę z tym zrobić?
Bez problemu powinieneś dostać taką śrubę napinającą w każdym motoryzacyjnym.
Koszt to pare złotych.

pozdrawiam
cztery pierścienie

fredi99vv
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 324
Rejestracja: 02 lut 2010, 22:27
Lokalizacja: jaroslaw/podkarpacie

Post autor: fredi99vv » 16 lut 2010, 08:08

Percewale to co opisales to wyjecie altrenatora z benzyny b4 a takiego dojscia zyczylbym nam wszystkim w kazdym aucie ;-) Niestety w 1.9tdi nie jest juz tak pieknie jak Ci sie wydaje.opis za to jest sliczny tylko TDI ma inne kolo pasowe (pasek wieloklinowy,rowkowy)
ale to akurat najmniejszy problem ;-)

adis8406

Post autor: adis8406 » 19 lut 2010, 16:42

koledzy dziękuje za opisy tak mi się wydaje że to alternator ponieważ na wolnych obrotach od niedawna słychać taki dziwny odgłos wcześniej go nie było a po dodaniu troszeczkę gazu ustaje wiec przewiduje że to właśnie łożyska na alternatorze

Awatar użytkownika
percevalle
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 768
Rejestracja: 31 mar 2009, 13:51
Lokalizacja: zamość/lubelskie

Post autor: percevalle » 19 lut 2010, 16:46

adis8406 pisze:po dodaniu troszeczkę gazu ustaje
To objaw łożysk. Ja mam też łożysko do wymiany i oprócz tego objawu co Ty masz mam jeszcze taki że jak odpale, włacze światla i są przygaszone, jak dodam gazu, to świecą jak powinny ;) Możesz sobie sprawdzić czy masz tak samo ;)
cztery pierścienie

adis8406

Post autor: adis8406 » 19 lut 2010, 19:00

a można z tym jeszcze jezdzić jestem autkiem w norwegi jest tu tak zimno że szok a z cześciami tu trudno kupić zastanawiam się czy nie kupić używki na allegro powymieniać wszystko żeby ktoś mi to przywiózł i zrobić podmiankę

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 19 lut 2010, 19:26

adis8406 pisze:a można z tym jeszcze jezdzić
jesli nic innego się nie dzieje to możesz jaszcze przez jakiś czas jeździć...jak będziesz wymieniał łożysko to wymień też szczotki i będziesz miał spokój na dłuższy czas...

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 19 lut 2010, 19:38

co do nakrętki to oczywiście kup nową nr. OE 034 903 555 B
co do alternatora jeżeli masz możliwość mieć drugi na podmiankę dobry pomysł lepiej chuchać na zimne, chodź mróz robi swoje ja też przy temperaturach -20 słyszałem dziwne odgłosy z komory silnika, ale ustąpiły razem z mrozem :-)

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 19 lut 2010, 19:39

Ewentualnie możesz nieco poluźnić pasek klinowy tak żeby się nie ślizgał, nieco odciąży to łożyska w alternatorze.
Części samochodowe online - Motostacja

krzysiek_b
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 145
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:43
Lokalizacja: Żary

Post autor: krzysiek_b » 15 maja 2010, 08:23

aby nikt nie miał wątpliwości, by szybko wymieniać łożyska, które hałasują opowiem swoją historię :)


Przedwczoraj wieczorem usłyszałem hałasujące łożyska w alternatorze. Pomyślałem, że zajrzę jutro wieczorem bo nie miałem czasu. Wczoraj jadę a tu nagle kontrolka od akumulatora się zaświeciła i po chwili zgasł. Zatrzymałem się i patrze a tu dym z pod maski i smród spalonych kabli...

Myślę... o zgrozo :)


Szybko zaglądam pod maskę a tam z alternatora dym...

Po 10 minutach jak juz się wszystko uspokoiło postanowiłem nim zakręcić. Nie miał siły... objawy jak przy padniętym akumulatorze...

Do domu holowanko... :)


W garażu zdjąłem wszystko, alternator rozebrałem i się okazało, że:


Zatarte łożysko spowodowało całkowite się jego zatrzymanie co poskutkowało wygięciem wałka i zniszczeniem gniazda łożyska w aluminiowej obudowie. Zatrzymał się ale mimo wszystko pasek go napędzał więc się spalił.

Diagnoza- alternator złom!

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 15 maja 2010, 09:10

krzysiek_b pisze:Zatarte łożysko spowodowało całkowite się jego zatrzymanie co poskutkowało wygięciem wałka i zniszczeniem gniazda łożyska w aluminiowej obudowie. Zatrzymał się ale mimo wszystko pasek go napędzał więc się spalił.
Miałeś pecha że się tak skończyło .Najczęściej łożysko daje znać o swoim końcu przez jakiś czas zanim całkowicie padnie .Ale masz rację .Nie można ignorować wszelkich podejrzanych odgłosów w rodzaju pisków ,szumów itp.odgłosów .U mnie ewidentnie popiskuje pasek wielorowkowy napędzający altek i sprężarkę klimy ,przez kilka sekund na zimno .Ale widzę że siedzi nowy Gates, a ten typ podobno tak ma z racji węższych rowków niż np.conti ;-) .Oczywiście zwaliłem paski żeby być pewnym że to nie łożysko ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

krzysiek_b
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 145
Rejestracja: 18 mar 2010, 15:43
Lokalizacja: Żary

Post autor: krzysiek_b » 15 maja 2010, 12:22

Gdyby ktoś kiedyś chciał wymieniać łożyska w alternatorze zawczasu podaje rodzaje:

1 szt. 6203.2RSR.C3 (łożysko wysokoobrotowe)
1. szt. 6303.2RSR.C3 (wysokoobrotowe)

Kupiłem już używanego altka i od razu wymieniłem łożyska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga