Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[1.9 TDi 1z]Silnik rozładowuje akumulator?

Wszystko co znajduje się w komorze silnika.
ODPOWIEDZ
sirblack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:18

[1.9 TDi 1z]Silnik rozładowuje akumulator?

Post autor: sirblack » 25 mar 2010, 14:29

Witam. Jestem nowy na tym forum. Mój problem polega na rozładowywaniu się akumulatora, nie wiem co jest tego przyczyną. Podłączyłem miernik i sprawdziłem ile pobiera amperów w czasie spoczynku, jest to o wiele za dużo bo 1,30. Następnie po kolei odłączałem bezpieczniki i przy bezpieczniku oznaczonym jako "motor" (domyślam się, że to bezpiecznik silnika) wskazania miernika unormowały się i wynosiły 0,01.
Moje pytanie brzmi: co może rozładowywać mój akumulator, i jak to sprawdzić?
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2010, 14:56 przez sirblack, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
PasiakV8
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 9
Rejestracja: 19 wrz 2009, 16:16
Lokalizacja: Ziemia Święta
Kontakt:

Post autor: PasiakV8 » 26 mar 2010, 18:24

sirblack, moim zdaniem masz zwarcie na pompie paliwa. Proponował bym zacząć od odłączenia jej i sprawdzenia poboru, jeśli nic się nie zmieni, odłącz rozrusznik i sprawdź, on tez robi często zwarcie.pozdr

POMAGAM TYLKO NA FORUM

sirblack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:18

zwarcie w pompie paliwa?

Post autor: sirblack » 28 mar 2010, 10:50

Po odłączałem trochę wtyczek i chyba mam zwarcie na pompie paliwa bo jak odłączam wtyczkę od pompy paliwa spada opór o połowę i w ogóle, jak podłączam plus akumulatora iskrzy strasznie i pstryka coś w pompie paliwa. Jak usunąć tą usterkę?

endriu210
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 30 mar 2008, 11:56
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: endriu210 » 28 mar 2010, 15:31

pompa dostaje zasilanie dopiero po włączeniu zapłony :idea: nawet jak byś miał zwarcie w pompie to po wyłączeniu zapłonu nie powinno być poboru, według mnie to albo przekażnik nie rozłącza zasilania po wyłączeniu zapłonu albo masz zware w kabelkach gdzieś
jaki system masz Bosch czy Pierburg :?:
Mój Avant 1Z+
Kompleksowe naprawy samochodów,przekładki,swapy itp.pełna obsługa i naprawa klimatyzacji,itp.SPRZEDAM ZACISKI DWU-TŁOCZKOWE OD S2 +KLOCKI I TARCZE PRZÓD WENTYL.

sirblack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:18

Post autor: sirblack » 28 mar 2010, 15:38

mam Pierburg`a. A nie może to być też kostka stacyjki? Jak to przekaźnik to który mam sprawdzić?

endriu210
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 213
Rejestracja: 30 mar 2008, 11:56
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: endriu210 » 28 mar 2010, 16:23

sirblack pisze:mam Pierburg`a. A nie może to być też kostka stacyjki? Jak to przekaźnik to który mam sprawdzić?
Mogła by być winna kostka stacyjki tylko że jak kostka by nie rozłączyła to silnik nie gasł by ci po wyłączeniu zapłonu sprwdż pin nr 38 w komputerze silnika czy po wyłączeniu zapłonu ginie +12v i będziesz miał odpowiedż ;-) na pinie 42 po włączeniu zapłonu powinieneś mieć (mase)czyli minus.
Mój Avant 1Z+
Kompleksowe naprawy samochodów,przekładki,swapy itp.pełna obsługa i naprawa klimatyzacji,itp.SPRZEDAM ZACISKI DWU-TŁOCZKOWE OD S2 +KLOCKI I TARCZE PRZÓD WENTYL.

sirblack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:18

Post autor: sirblack » 28 mar 2010, 17:15

Dobra, teraz kolejne pytanie - masz może jakiś opis tych pinów, czy są na wtyczce numerki. I gdzie w ogóle znajdę ten komputer, jest chyba gdzieś z tyłu auta, ale ciężko się do niego dostać?

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 28 mar 2010, 17:44

Z tyłu pod siedzeniem jest od ABSu, od silnika jest za schowkiem przed pasażerem wystarczy że odkręcisz osłonę pod/za schowkiem (dwie śrubki) i będziesz miał dostęp do niego.
Obrazek Obrazek
Możesz odłączyć wtyczkę i wtedy sprawdzić pobór na postoju.
Części samochodowe online - Motostacja

sirblack
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 25 mar 2010, 14:18

Post autor: sirblack » 01 kwie 2010, 15:40

Proszę o pomoc, mam problem z dojściem do komputera. Nie wiem jak się do niego dobrać, nad nim mam wiatrak z nawiewu. Jego też mam odkręcić? Jak tak to pozdejmować te zatrzaski i na siłę to otworzyć? Czy może jest jakiś inny sposób? Niżej zdjęcie jak to u mnie wygląda:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Komora silnika”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga