Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3/B4 all] Przekładka stacyjki na tunel środkowy

ODPOWIEDZ
ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

[B3/B4 all] Przekładka stacyjki na tunel środkowy

Post autor: ysiul » 11 kwie 2010, 18:42

Zastanawiam się na przełożeniem stacyjki na tunel środkowy tak żeby z tego miejsca odpalać samochód. I teraz pytanie czy taki pomysł się by sprawdził :?: Czy będę musiał przedłużyć wiązkę kabli od stacyjki do nowego jej miejsca i jak jest mocowana stacyjka w obecnym miejscu- czy uda mi się ją przymocować na tunelu środkowym :?:

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 11 kwie 2010, 18:53

Powinno się dać coś takiego zrobić tylko nie jestem pewnie czy weszłaby stacyjka z kostką na długość...

A co z blokadą kierownicy?

Ja kiedyś myślałem nad zrobieniem odpalania na kartę... Zrobionego z immobilizera posiadającego nadajnik w postaci karty a w miejscu stacyjki zrobiłbym przycisk start-stop.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 11 kwie 2010, 18:54

Krzysiu co ty masz za pomysły :shock: a co z blokadą kierownicy nie potrzebujesz poszukaj na forum były gdzieś zdjecia jak rozebrać stacyjkę i zobaczysz jak to wygląda u mnie kiedyś na zlocie miał koleś odpalany na przycisk a jak chcesz zaimponować załóż sobie odpalanie na pilota bo też takie koleś ma w B4 tylko promocja 1000 zł nie wiem czego chcesz ulepszać fabrykę :-D

Krzysztof_Suliko [usunięt

Post autor: Krzysztof_Suliko [usunięt » 11 kwie 2010, 19:17

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 11 kwie 2010, 19:47

Jeśli chodzi o blokadę to myślę że to marne zabezpieczenie dla złodzieja jeśli ma ukraść samochód to na pewno ona go nie powstrzyma, ale fakt zawsze to jakieś zabezpieczenie. goldi j51, fakt pomysł troszkę nie ziemski :-P ale jeszcze u nikogo nie widziałem tam stacyjki :-D
Krzysztof_Suliko, dzięki serdeczne za zdjęcia są na pewno dużym ułatwieniem dla mnie przy planowaniu wszystkiego.
A jeszcze ostatnie pytanie co z kablami czy będę musiał je przedłużać czy wystarczą oryginalne :?: i czy jeśli pozbędę się blokady to dalej będzie wszystko funkcjonowało jak trzeba :?: nie jest jedno z drugim jakoś powiązane :?:

Awatar użytkownika
wonski
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 130
Rejestracja: 13 gru 2008, 20:33
Lokalizacja: Cerkiewnik/Olsztyn

Post autor: wonski » 11 kwie 2010, 22:17

kable napewnobędziesz musiał przedłużać bo tych orginalnych Ci nie wystarczy,brak blokady nie będzie Ci w niczym przeszkadzał,kiedyś jak byłem młody i szalony to miałem malca odpalanego ze startera(wtedy jeszcze renault i hondanie wiedziała że coś takiego można zrobić) :D
-Brock b1 17''x8,5'' et 13
-gleba -60
-kiera s-line
-ringi
https://audi80.pl/nowe-auto-w-klubie ... t32391.htm

Awatar użytkownika
shellah
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3081
Rejestracja: 08 wrz 2007, 09:08
Imię: Artur
Model: Inny
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.8 AAH+lpg
Lokalizacja: Reading UK

Post autor: shellah » 11 kwie 2010, 22:46

ja mam na przycisk ukryty-muszę przekręcić zapłon i dopiero nacisnąć przycisk zwierny(mam ukryty) jak w motorze ;-)
Poprzedni wlaściciel coś pokombinował z stacyjką-wcześniej siedział pod kierownicą przycisk od sprysków z malucha :mrgreen: a teraz kupuje przycisk podświetlany od Megane i zrezam obok zapalniczki na tunelu :-P
Kable musisz przedłużyć. Ale ja bym pomyślał nad zamocowaniem stacyjki w tunel aby złodziej jej po prostu nie wyrwał i nie dostał się do kabli

ysiul
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2576
Rejestracja: 14 wrz 2008, 09:10
Lokalizacja: Hrubieszów
Kontakt:

Post autor: ysiul » 12 kwie 2010, 08:11

dobra fajnie koledzy będę coś rezał jutro jak się uda tylko jeszcze jaki kabel kupić o jakim przekroju :?: do przedłużenia obecnych od stacyjki

Awatar użytkownika
skoti
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2579
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:46
Lokalizacja: PL(FMI)

Post autor: skoti » 12 kwie 2010, 08:25

ysiul pisze:dobra fajnie koledzy będę coś rezał jutro jak się uda tylko jeszcze jaki kabel kupić o jakim przekroju :?: do przedłużenia obecnych od stacyjki
O takim przekroju jakie idą do stacyjki

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 12 kwie 2010, 10:18

Patrząc na schemacie (od B4 ABT bo taki mam pod ręką) to tam idzie pięć kabli 2,5mm jeden 1mm i dwa 0.5mm.
Części samochodowe online - Motostacja

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga