Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[All] Amortyzatory GH UWAGA!!!!

LUKASZdiy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 379
Rejestracja: 20 paź 2008, 12:23

[All] Amortyzatory GH UWAGA!!!!

Post autor: LUKASZdiy » 29 maja 2010, 00:01

Od razu na wstepie zaznacze nie jestem sprzedającym na allegro, z firma GH nic mnie nie łaczy jest to opinia wyrażona przez niezadowolonego klienta


Jakis msc temu remontowalem autko i czas był na wymiane tylnych amorków, długo sie zastanawailem i wkoncy zachęcony atrakcyjną cena zakupiłem amorki GH na allegro, po rozmowie ze sprzedajacym zostalem zapewniony o wysokiej jakości ze sa produkowane przez znanego dostawce itd itd bleeeee
Amorki załozyłem u siebie w B3 (olejowe) jak i u brata B4 (gazowo olejowe)
Dzis pojechałem do diagonosty na sprawdzenie przodu bo coś pukało (naszczescie okazał sie łacznik i gumy stabilizatora), sprawdził mi jednoczesnie amorki i jakie moje było zaskoczenie gdy okazało sie, że nówki tylnie wypadaja gorzej anizeli amorki przednie ktore zrobiły juz 60 tys km!!!!!!!!
Zeby było śmieszniej brat od pocztaku mowil mi ze wg niego cos jest nie tak i pozniej potwierdzily to jego pomiary zatem konkluzja
na 4 sztuki amorków GH po zrobieniu powiedzmy 2 tys km sprawnosc wynosi odpowiednio 48 i 57 % u mnie i po ok 50 u brata
Rozumiem że może sie trafic wadliwy amorek ale 4!!!!!!!

Dołączam skan dokumentu ze stacji diagnostycznej zauważcie na sprawnośc przodu a ja ich jeszcze nie wymieniałem

Obrazek
Projekt B3 1991 1,6PP:
Jamex sport line-80/60, koni shock absorber, poliuretan, kubły sparco z A3, czarna podsufitka, Borbet T 16 9J, polerowany dolot + stożek, pełna zabudowa car audio in red style ;)

moja niunia-->https://audi80.pl/b3-16-granatowa-dy ... htm#440604

Projekt coupe 1990 2,3Ng in progress

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 29 maja 2010, 08:35

Tak sie kończy kupowanie czesci "no name" bo sa tanie, w rozrachunku końcowym i tak wychodza drozej niz inne markowe. Gdybys dołozył 20zł na sztuce to nie miąłbys takich problemów.

berthold
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 189
Rejestracja: 17 paź 2008, 18:47
Lokalizacja: ruda śląska

Post autor: berthold » 29 maja 2010, 08:35

ja tak samo w zeszłym roku się nabrałem i kupiłem GH gazowe i po tygodniu wyrzuciłem na śmietnik mimo że na stacji pokazywały 72 procent sprawności a jak z przodu bujałem to metr do góry i na dół bujał jak dyliżans ale kiedyś do vw-polo założyłem HARTY do tyłu i o dziwo aż do sprzedaży to jest 2 lata działały idealnie wręcz wzorowo teraz mam w audiku MONROE i tak samo kicha dałbym BOGE ale planuję zmianę bryczki to trochę szkoda kasy na trzecie teleskopy wywalać

[ Dodano: 2010-05-29, 08:41 ]
WOJTEK26 pisze:Tak sie kończy kupowanie czesci "no name" bo sa tanie, w rozrachunku końcowym i tak wychodza drozej niz inne markowe. Gdybys dołozył 20zł na sztuce to nie miąłbys takich problemów.
nie bądż tego taki pewny syn do golfa kupił sachsy w focie i to jest dopiero tragedia wali po dziurach gożej jak na tych starych ledwo co trzymają .w większości te częsci produkowane są byle gdzie między innymi amory w gliwicach i na jednej zmianie robią monroe na drugiej inne i tak to wygląda nic ino jechać za granicę zachodnią i tam kupować

Piotrekop
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1
Rejestracja: 02 kwie 2011, 14:09

Post autor: Piotrekop » 02 kwie 2011, 14:20

NIE KUPUJCIE AMORTYZATORÓW GH. TO SZAJS JAKIEGO OD 10 LAT NIE WIDZIAŁEM! KUPIŁEM NA TYŁ I PO TRZECH MIESIĄCACH ROZLAZŁY SIĘ GUMY NA MOCOWANIU. ZAREKLAMOWAŁEM. ZOSTAŁA UZNANA REKLAMACJA. WYMIENIŁEM NA NOWE. TO SAMO PO TRZECH MIESIĄCACH. DRUGIEJ REKLAMACJI MI NIE UZNALI. REKLAMACJA WYGLĄDA TAK:
SIEDZI SOBIE LUDEK W KANCIAPIE I JAK MA HUMOR TO UZNA LUB NIE. ZA DRUGIM RAZEM STWIERDZIŁ, ŻE NIE UZNA A ZROBIŁ TO NA PODSTAWIE OGLĘDZIN WZROKOWYCH. NIE KUPOWAĆ W FIRMIE AUTO-GH. KOMPROMITACJA, BRAK WIEDZY ITP.
MOGŁEM SIĘ UPRZEĆ I NAROBIĆ IM BAŁAGANU ALE BRAK CZASU I WARTOŚĆ 100 PLN ZA DWA AMORTYZATORY I ODPUŚCIŁEM.

EDIT:
Kolego popraw swój post, nie pisz z włączonym Caps Lock'iem
Ostatnio zmieniony 02 kwie 2011, 20:55 przez Piotrekop, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kris4
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 285
Rejestracja: 20 mar 2010, 17:37
Lokalizacja: kuj - pom(Radziejów)

Post autor: kris4 » 02 kwie 2011, 20:13

jak juz to tylko sachs kolego to jest spokój na powiedzmy czas :mrgreen:
Moja Audika - https://audi80.pl/moje-audi-b3-18-jn ... t40926.htm


Było JN b3 sedan
Jest abc B4 Avant

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 02 kwie 2011, 20:51

Jak miałem Vento to też miałem przejścia z amorkami z tyłu. Najpierw zmieniłem na Delphi i po 5 tys. km musiałem wrócić do tych które zdjąłem. Później był Sachs. Bez rewelacji, ale sporo czasu trzymały fason, więc nie jest to zła firma choć wiele niechlubnych opinii słyszałem. Teraz jak do jakiegoś autka zakładam to KYB.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

Lajon
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 41
Rejestracja: 12 sty 2009, 23:09
Lokalizacja: Wisła/Śląsk

Post autor: Lajon » 02 kwie 2011, 21:04

Polecam Bilsteina gazowego b4 cała rodzina śmiga w sumie 6 samochodów i wszyscy zadowoleni !! Lajon
Audi 90 B3 2.3 Quattro na części....ceny do uzgodnienia... 506363940

Mały1977
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:07

Mam inne zdanie

Post autor: Mały1977 » 15 lis 2011, 02:21

Nie logowałem się tak dawno, że musiałem założyć nowe konto bo zapomniałem hasło.

Przeglądam oferty amortyzatorów na przód i kupuję GH, bo wczoraj byłem na teście i...
1) Tylne GH mają już trzy lata i sprawność 78% lewy 75% prawy.
2) Przednie DACO mają 4 miesiące i sprawność 39% lewy 51% prawy..
3) Cena GH (na allegro) rewelacyjna

A te DWIE osoby, które krytykują tak zawzięcie, rejestrują się po 3 razy na wszystkich forach i smarują tym samym (nie wiem - może prawdziwym) tekstem. Ale to wygląda raczej na jakiś wrogów/konkurentów niż na wiarygodne historie.

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 15 lis 2011, 08:58

Mały1977 pisze:Tylne GH mają już trzy lata i sprawność 78% lewy 75% prawy.
Wiesz o co można potłuc wyniki tych badan na S.D. ;-)
"Strup"
Kolejny strup, ale oszczędny



Najlepsze części do Audi 80. Polecam.
KLIK

Mały1977
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3
Rejestracja: 15 lis 2011, 02:07

Post autor: Mały1977 » 15 lis 2011, 10:40

chybo101 pisze:
Mały1977 pisze:Tylne GH mają już trzy lata i sprawność 78% lewy 75% prawy.
Wiesz o co można potłuc wyniki tych badan na S.D. ;-)
Nie zawsze są ideanie, ale te są akurat zgodne z odczuciami podczas jazdy. Szczerze mówiąc w życiu bym się nie spodziewał, że tak szybko zużyją się przednie amorki, tym bardziej, że to tylko silnik 1,8. ALe to DACO to kompletna porażka. Do tego na allegro pisało, że na aukcji są GT-Parts, ale sprzedający powiedział że to tylko taka ściema żeby klienci hurtowi się nie pluli o niskie ceny detaliczne. Dla mnie to nie normalne, ale dałem sobie spokój. Gdyby jednak wiedział co będzie to pewnie bym nie odpuścił. Natomiast co do tych amortyzatorów GH ja jestem bardzo zadowolony. Jutro mam nadzieję dostać przednie GH to opiszę wrażenia po założeniu.

[ Dodano: 2011-11-20, 11:53 ]


Obiecałem że opiszę to opisuję.

W środę dostałem amortyzatory GH na przód.

Już na wstępnie byłem BARDZO MIŁO zaskoczony:
1) Na zdjęciu na aukcji nie było nakrętki do kolumny trzymającej wkład amortyzatora, jednak otrzymałem je razem z amortyzatorami
2) Dostałem w prezencie podkładkę nanopad i zapach waniliowy do samochodu, w aukcji nic o tym nie pisało, więc to miłe zaskoczenie szczególnie, że kupiłem raptem dwa amorki po 43zł.

Od trzech dni jeżdżę na 4 amortyzatorach firmy GH (dwóch trzyletnich i dwóch nowych) Pierwsze kilometry po założeniu samochodem trochę bujało. Zadzwoniłem aż trochę zdekonspirowany do sprzedawcy. Ten wyjaśnił mi, że amortyzatory są magazynowane w poziomie i musi on trochę się poruszać w pionie, żeby uzyskać swoją sprawność. I rzeczywiście po jednym przejeździe do pracy już samochód pięknie się prowadził. Amortyzatory zrobiły się odpowiednio sztywne, żadnych stuków, puków czy pisków. Wrażenia bardzo pozytywne.

Ciekawostka, że zapłaciłem za amortyzatory 43zł/szt a w tej chwili już są po 42zł :-D

Podsumowując. Ponownie jestem bardzo zadowolony z amortyzatorów GH, jak i obsługi sprzedawcy (mówię tu o natychmiastowej wysyłce, super kontakcie (telefon odbierany jest natychmiast o każdej porze dnia) i tych otrzymanych gratisach, które przecież wcale nie są tanie)

Mam nadzieję, że moja obiektywna opinia się komuś przyda przy podejmowaniu decyzji

Awatar użytkownika
chybo101
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1454
Rejestracja: 30 gru 2007, 15:40
Lokalizacja: Chotomów

Post autor: chybo101 » 25 lis 2011, 08:58

Ja jakieś 3 miesiące temu zdejmowałem sprezyny i widziałem jak zachowują się moje sachsa :mrgreen: Kompletny złom <lol>
A wczoraj na badaniu na stacji diagnostycznej wszystkie miały po 75% jak nówki <rotfl>

Dlatego te pomiary na S.D. mam w głębokim poważaniu <rotfl>
"Strup"
Kolejny strup, ale oszczędny



Najlepsze części do Audi 80. Polecam.
KLIK

Awatar użytkownika
Fighter001
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 580
Rejestracja: 22 lip 2008, 19:23
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Fighter001 » 25 lis 2011, 09:39

Te amory to prawdziwe badziewie moj brat kupil na przod takie i zdoily sie po 20 tys. a na dolnym slasku az takiej tragedi z drogami nie ma.

Awatar użytkownika
joint32
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 240
Rejestracja: 22 paź 2010, 20:16
Lokalizacja: Świecie

Post autor: joint32 » 28 lis 2011, 20:57

Wg kolejności Sahs,Blistein,Kayaba.Choć w gruncie rzeczy i tak wszystko chiński szajs.
B4 Avant- 1Z+AFN+CHIP+skrzynia EEN - i jazda stała się przyjemniejsza.
B4 Avant- 1Z

Awatar użytkownika
ślepak
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 597
Rejestracja: 25 gru 2007, 17:53
Lokalizacja: Warendorf

Post autor: ślepak » 28 lis 2011, 22:15

joint32, trochę głupoty pierd****

Blistein
Sahs
Kayaba
Monroe

Taka kolejnośc. Dwie pierwsze firmy NIEMIECKIE i sam sie nie raz o tym przekonałem np przy wymianie amorków w passacie b5 fl gdzie takie wkładane są na pierwszy montaż. Kyb sa dwie fabryki Czechy i Japan i te głownie spotkamy w autach japońskich ale nie tylko bo robi się coraz większa masówka z nich w nowych autach. A monroe kiedyś polskie a teraz kij go wie czyje ale gówno.... A jak słyszę o jakiś Amorkach GH,service parts, daichi itp to wiadomo że CHINY. Wiec nie wiem jakim cudem gadasz że Blistein i sahs(oryginalne sprzęgła w OOOO w połowie lat 90) to gówno :-x
https://audi80.pl/viewtopic.php?t=11 ... sc&start=0 moje maleństwa rozbite:(

MOJE ABT https://audi80.pl/-audi-80-b4-1993-2 ... t64182.htm

było A80 SEDAN B3 1.8 JN 1987 RIP
było A80 SEDAN B3 1.6 TDi 1990 RIP
było ACOUPE 1990 2.0 AAD
JEST A80 SEDAN B4 2.0 ABT 1993

Awatar użytkownika
meir
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 927
Rejestracja: 17 lis 2008, 22:48
Lokalizacja: Tychy

Post autor: meir » 28 lis 2011, 22:45

ja mam teraz już 3 rok Ta Technix na zawiasie - 60 i po 3 latach mam odpowiednio sprawność po 74/76 % i przód i tył

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga