Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1.9 tdi] wpadł pedał sprzegła

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
trzaskacz1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 12:57
Lokalizacja: okonek

Post autor: trzaskacz1 » 05 kwie 2015, 07:48

udało mi się go wytargać , teraz muszę znaleźć szybko jakiś sprawny bo nie mam czym do pracy jechać, powiedzcie czy lepiej kupić nowy zamiennik czy używkę? ten ma niewielką dziurkę w gumie, a może są dostępne jakieś zestawy naprawcze tego ustrojstwa? jeśli już go wcisne to jak to odpowietrzać?

Awatar użytkownika
audki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 563
Rejestracja: 24 gru 2010, 10:03
Lokalizacja: Cz-wa

Post autor: audki » 05 kwie 2015, 10:20

trzaskacz1 pisze:udało mi się go wytargać , teraz muszę znaleźć szybko jakiś sprawny bo nie mam czym do pracy jechać, powiedzcie czy lepiej kupić nowy zamiennik czy używkę? ten ma niewielką dziurkę w gumie, a może są dostępne jakieś zestawy naprawcze tego ustrojstwa? jeśli już go wcisne to jak to odpowietrzać?
Ori w bdb stanie używany jest zawsze lepszy niż zamiennik:)
Odpowietrzyć musisz wszystko łącznie z hamulcami i robisz to tak samo jak hamulce z tym żeby odpowietrzyć sprzęgło pompujesz pedałem sprzągla, odpowietrznik masz na skrzyni. Odpowietrzasz dopóki nie znika bąbelki, najlepiej to wziąć buteleczkę przewód silikonowy lub inny zakładasz na odpowietrznik i gdy napompujecie luzujesz odpowietrznik i czekasz aż pedał wpadnie w podłogę :) i tak do skutku aż pozbędziesz się bąbelków:) tak samo ze sprzęgłem.

Awatar użytkownika
Krzysiek 84
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 5438
Rejestracja: 03 cze 2010, 23:36
Imię: Krzysiek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Olecko

Post autor: Krzysiek 84 » 05 kwie 2015, 11:32

trzaskacz1 pisze:udało mi się go wytargać , teraz muszę znaleźć szybko jakiś sprawny bo nie mam czym do pracy jechać, powiedzcie czy lepiej kupić nowy zamiennik czy używkę? ten ma niewielką dziurkę w gumie, a może są dostępne jakieś zestawy naprawcze tego ustrojstwa? jeśli już go wcisne to jak to odpowietrzać?
Zestaw Naprawczy wysprzęglika

Wysprzeglik

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 05 kwie 2015, 15:14

audki pisze:...czekasz aż pedał wpadnie w podłogę :) i tak do skutku aż pozbędziesz się bąbelków:) tak samo ze sprzęgłem.
No tylko z tą różnicą, że w początkowej fazie odpowietrzania pedał sprzęgła sam nie powraca w pierwotne położenie, tylko trzeba go podnieść ręcznie. Mnie to osobiście zawsze wkurzało.
Polecam pożyczyć sobie od kogoś: http://allegro.pl/pompka-cis-podcis-ora ... 39533.html ; a jeszcze lepiej: http://allegro.pl/ate-fb15-przyrzad-do- ... 25329.html

Awatar użytkownika
paweloli
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 309
Rejestracja: 08 kwie 2011, 19:07
Lokalizacja: Płock Mazowieckie

Post autor: paweloli » 06 kwie 2015, 14:46

Metody odpowietrzania spezegla sa chyba trzy. Mozna odpowietrzac przez chamulce, samym sprzeglem oraz metoda przelewowa tzn zakladasz przewod na odpowietrznik od sprzegla i drugi koniec do jakiejs butelki, odkrecasz odpowietrznik i pozwalasz zeby plyn swobodnie splywal. Nie zapomnij dolewac go do zbiorniczka. Potem zakrecasz odpowietrznik i gotowe. Pedal sprzegla musi byc w gorze. A najlepsze jest to ze mozna to zrobic samemu.

trzaskacz1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 5
Rejestracja: 01 kwie 2015, 12:57
Lokalizacja: okonek

Post autor: trzaskacz1 » 07 kwie 2015, 15:46

wszystko zrobione i odpowietrzone :-D poszło bez większej komplikacji , zapłaciłem za wysprzęglik 35 zł używany ale w eleganckim stanie,obeszło się nawet bez kanału i lewarka, wszystko od góry, przy okazji wymiana płynu i jest ok, dzięki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga