Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80/90 B3] Brak wstecznego światła

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

[80/90 B3] Brak wstecznego światła

Post autor: gozdi » 19 cze 2007, 10:52

Witam mam problem od jakiegos czasu nie mam światla cofania. :-/ czy mozna jakos zdiagnozować przyczyne dzisj zaraz pojde zobacyzc czy jest jakies napiecie. moze to czujnik wysiajdł :-/
Ostatnio zmieniony 19 cze 2007, 13:41 przez gozdi, łącznie zmieniany 1 raz.
Audi 80 B4 1.9 TD
był
Audi 80 B3 1.6 D

Awatar użytkownika
Veter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 26 kwie 2007, 12:42
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: Veter » 19 cze 2007, 11:59

Czesc ja mam ten sam problem u mnie zastal sie czujnik przy skrzyni biegu tez musze to zrobic bo czasem w nocy nic nie widac (czarne szyby) czasem nawet uliczne lampy nie swieca;/ > Odczep ta kostke od czunika przy skrzyni przekrec stacyjke i od tego czujnika wychdza chyba dwa piny zrob zwarcie(powinny sie zaswiecic) jezeli swiatal sie nie zaswieca to szukaj przyczyny w kablach od tylnej klapy po lewej stronie tam ten odcinek narazony jest na zlamanie + wiek instalacji robi swoje, u mnie tak jest ze jak wloze te kostke na miejse to mi swiatla swieca non stop;/ dlatego tez smigam z odczepiona kostka, zobacz tez zarowki i bezpieczniki http://img406.imageshack.us/my.php?imag ... ikita7.jpg MUSLE ZE CI POMOGLEM ;-)
Veter Fan Czterech Kółek OOOO

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 19 cze 2007, 15:52

ok dzieki ja ostatnio rozbieralem wlasnie tutaj obudowe ta przy skrzyni ale ja tam czujnika nie widzialem gdzie on sie dokladnie znajduje ?? zdjalem mieszek itd. i jest taka odslona ale nie rozbieralem jej bo balem sie ze potem nie zloze przy okazji zobaczylme ze taki pierscien nie trzyma mi skrzyni tz. tego plastiku przy lewarku
Audi 80 B4 1.9 TD
był
Audi 80 B3 1.6 D

t1omek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 09 mar 2007, 16:31
Imię: Tomek
Model: Audi A8
Nadwozie: Coupe
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Doziny

Post autor: t1omek » 19 cze 2007, 18:54

chodzi o czujnik który jest wkręcony w skrzynię przy silniku a nie przy lewarku

Awatar użytkownika
Veter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 26 kwie 2007, 12:42
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: Veter » 19 cze 2007, 19:27

no dokladnie przy skrzyni biegu pod maska:) moge ci fot o zrobic na jutro co i jak, jezeli Ci pomoglem wcisnij pomogl dzieki pozdrawiam

gozdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 36
Rejestracja: 06 sty 2007, 12:27
Lokalizacja: Krasnystaw

Post autor: gozdi » 20 cze 2007, 09:13

ja moze mniej wiecej wiem gdzie on jest ale mozesz zorbic foto:)
Audi 80 B4 1.9 TD
był
Audi 80 B3 1.6 D

Awatar użytkownika
cobra
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2112
Rejestracja: 22 lis 2006, 22:39
Lokalizacja: Lublin

Post autor: cobra » 20 cze 2007, 09:42

Temat był już wiele razy poruszany:
viewtopic.php?t=2843&highlight=%B6wiat%B3a+cofania

Awatar użytkownika
Veter
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 70
Rejestracja: 26 kwie 2007, 12:42
Lokalizacja: Jastrzebie Zdrój

Post autor: Veter » 20 cze 2007, 13:56

jezeli to co wyslal CI kolega wyzje nic nie pomoze to zrobie Ci foto :)

yarek shalom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:33
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: yarek shalom » 01 maja 2008, 17:36

A czy istnieje jakis bezpiecznik ktory jest odpowiedzialny za wylacznie wsteczne swiatla?

Awatar użytkownika
yawor
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 441
Rejestracja: 29 mar 2008, 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: yawor » 01 maja 2008, 18:41

yarek shalom pisze:A czy istnieje jakis bezpiecznik ktory jest odpowiedzialny za wylacznie wsteczne swiatla?
Za światło cofania odpowiedzialny jest bezpiecznik numer 12. Jednak jest on też odpowiedzialny np za regulator zasięgu świateł czy oświetlenie przełączników.
Obrazek
Jest:
BMW 520d e39

Było:
Audi 80 B4 2.0E ABK

yarek shalom
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 17
Rejestracja: 01 maja 2008, 17:33
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: yarek shalom » 01 maja 2008, 20:38

Podobno schematy, zdjecia itd sa w dziale download ale niestety tam praktycznie zaden link nie dziala :(((

sovi3t
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2008, 00:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sovi3t » 19 maja 2008, 23:25

koledzy mam identyczny problem. wymienialem żarówki od przeciwmgielnego i cofania i ni hu hu ( myslalem ze sie przepaliły ) wrzucam wsteczny i lipa - w nocy nic nie widac. co prawda nie sprawdzalem jeszcze bezpieczników ale problem przejawia sie takze przy wcisnieciu na desce przycisku od przeciwmgielnych tylnych to nie zawsze sie podswietla. trzeba czasem kilka razy szybbko go wcisnac to łapie ale lampa na zewnatrz dalej sie nie pali :( Swiatla postojowe i stopu działaja bez problemu ( tył auta ) takze kierunkowskazy. Duzo czytam o tej wiazce ze sie przeciera jednak moja niuńka straciła troche tyłu i instalacja jest w miare nowa :( moze tam jeszcze poszukam ale opisalibyscie gdzie dokladnie znajduje sie ta wiązka w bagażniku. Moze to tez ten slynny przekaznik przy skrzyni.... ale tez nie wiem gdzie patrzec. Wiem ze to chyba popierdółka ale przydało by sie zeby to działało :D Dzieki za kazde info

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 19 maja 2008, 23:41

Kolego sovi3t wiązka idzie wzdłuż lewego zawiasa klapy bagażnika(stojąc za autem). I skoro masz problem z światłem cofania i przeciwmgielnym to na 99% będzie to wina wiązki. Jest to bardzo częsta usterka w b3. A to że masz chionke w przełącznikch od przeciwmgielnych (też tak miałem) dodaje ten 1% i na 100% masz przerwaną wiązke. Sprawdź ją dokładnie. pozdrawiam
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

sovi3t
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 01 maja 2008, 00:14
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: sovi3t » 22 maja 2008, 18:24

dzieki Spiczi....
Własnie nareperowałem sobie kabelki. Miałeś racje...... teraz juz wiem ze w audi to czesta przypadłość...... 3 przewody były rozerwane :]

Dzieki wielkie wszystkim a przede wszystkim Spicziemu <piwo> <piwo> za pomoc....

Jeszcze jak by ktos wiedzial jak prostym sposobem zbadac czy mam wadliwa kostke stacyjki czy rozrusznik :D to było by super.

Pozdroweczki

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 23 maja 2008, 01:42

Za pomoc możesz kliknąc w "pomógł" <mikolaj>
Jeszcze nie raz będziesz te kabelki naprawiał :-P

A jeśli chodzi o ten rozrusznik to co z nim jest nie tak?

Stacyjke możesz sprawdzić zakładając inną. Jak sie dostać do stacyjki jest już napisane na forum-poszukaj. Ale powiem Ci że musisz odkręcić ten dwuczęściowy plastik który jest poniżej kierownicy (chodzi o ten co jest pomiędzy kierownicą a deska rozdzielczą- ten co zasłania pająka- te wajchy przy kierownicy) on trzyma się bodajże na dwóch śrubkach od dołu. Jak ściągniesz plastik to zobaczysz 2 śrubki które trzymają licznik- odkręcasz je i powoli wyciągasz licznik. powinien dać się wyciągnąć z założoną kierownicą. Zanim wyciągniesz go całkiem musisz odpiąc dwie szeroki wtyczki które są po prawej i lewej stronie licznika mniej więcej na połowie jego wysokości. i jak wyciągniesz licznik to zobaczysz stacyjke.

Stacyjkę możesz sprawdzić tez inaczej: a mianowicie do rozrusznika idzie kabel od stacyjki który jest przykręcony do cewki przy rozruszniku(nie wiem w tym momencie który to jest). Jakbyś go ściągnął i wtedy ktoś niech przekręci kluczykiem jakby zapalał i zobaczysz próbówka czy masz prąd na tym kabelku. Jeśli bedzie prąd to coś nie tak z rorusznikiem, a jak nie będzie to stacyjka, albo coś po drodze.

Nie wiem jaki dokładnie masz problem z tym rozrusznikiem, ale wkłąd stacyjki to często psująca się rzecz w audi (podobnie jak te kable w klapie i woda w samochodzie :-/ ) pozdrawiam
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oświetlenie wewnętrzne i zewnętrzne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga