Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B3 1.9D] problem ze skrzynią biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
lech150
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2010, 11:37
Lokalizacja: kielce

[80 B3 1.9D] problem ze skrzynią biegów

Post autor: lech150 » 04 lut 2011, 09:20

witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.Problem polega na dużym luzie w skrzyni biegów.Jadąc na drugim biegu podczas wciskania i puszczania gazu słychać uderzenia. Podniosłem auto na lewarku, wrzuciłem drugi bieg,rusząłem kołem przód -tył to luz jest duży.Zastanawiam się czy jest to luz na mechaniźmie różnicowym, cz jakiś inny problem. Mam pytanie. Czy ktoś rozkręcał skrzynie i wie jak z tym sobie poradzić. Jest to skrzynia AXC. Wolałbym naprawić tą skrzynie niż kupić używke gorszą niż to co mam. Biegi chodzą super( jednym palcem )bez zgrzytu i zacięć. Proszę Panów o porade jak rozwiązać ten problem.

kajoj888
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 04 lut 2011, 18:29
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: kajoj888 » 04 lut 2011, 20:07

witam.. kolego skoro dzieje sie tak tylko na drugim biegu to na pewno nie jest to mechanizm roznicowy...najprawdopodobniej straciles jednego albo dwa zeby na ktoryms z trybow odpowiedzialnych za drugi bieg...skrzyni nigdy nie rozbieralem, ale wydaje mi sie ze lepiej kupic uzywana i zamienic niz bawic sie w rozbieranie skrzyni, poniewaz takie usterki to zadkosc, a jesli bedziesz chchaL bawic sie w to sam, to nie daj boze poskladaj cos nie tak, to narobisz sobie tylko roboty..
Nie dyskutuj z idiotą bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 lut 2011, 20:17

Czy te luzy masz tylko na drugim biegu czy na wszystkich? Chodzi mi o luz koło-skrzynia? Co do naprawy skrzyni to raczej się nie opłaca. Rozbierania skrzyni to pryszcz. Składanie to już wyższa szkoła jazdy.
Części samochodowe online - Motostacja

kajoj888
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 37
Rejestracja: 04 lut 2011, 18:29
Lokalizacja: Ostrowiec

Post autor: kajoj888 » 04 lut 2011, 20:22

wlasnie o skladanie chodzi...rozebrac to kazdy potrafi..ale wez potem poskladaj ..hehehe xD a co do reszty LABIEL to czytaj uwaznie post...kolega wyraznie napisal ze tyko na drugim biegu
Nie dyskutuj z idiotą bo Cię sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.

Awatar użytkownika
Motostacja pl
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6966
Rejestracja: 07 mar 2007, 19:03
Imię: Motostacja PL
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Motostacja pl » 04 lut 2011, 20:37

co do reszty LABIEL to czytaj uwaznie post...kolega wyraznie napisal ze tyko na drugim biegu
Napisał jedynie że zaobserwował to na drugim biegu a nie że występuje to tylko na nim. Pytam dokładnie bo miałem coś takiego w swojej B3. Na dwójce było to najbardziej słyszalne, na wyższych biegach już nie tak bardzo. Ja się tym nie przejmowałem.
Części samochodowe online - Motostacja

Awatar użytkownika
spiczi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2453
Rejestracja: 02 sty 2008, 14:48
Lokalizacja: RBR/RZ
Kontakt:

Post autor: spiczi » 05 lut 2011, 08:10

Jeśli luz jest na każdym bieg, to jak podniesiesz auto i krecisz kołem to widać gdzie jest luz: możę być wyrobiony przegub zew, pozniej luz pomiedzy przegubem zew a połosia, miedzy półosia, a przegubem wew i dodatkowo luz na mechanizmie różnicowym. Auto ma już troche nalatane, dodatkowo jak ktoś często/mocno startował grzebiąc to teraz widać.
Kody lakierów Audi 80
Ps:
Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

lech150
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4
Rejestracja: 04 maja 2010, 11:37
Lokalizacja: kielce

Post autor: lech150 » 06 lut 2011, 09:48

Dzięki koledzy za podpowiedzi.Jak zrobi się troche łaskawiej na dworze (bo garaż mam pod chmurką ) to zabiore się do sprawdzania (tak jak kolega napisał) luzu począwszy od koła.Wydaje mi się że luz jest na każdym biegu ale sprawdze to dokładnie. Napisze co zaobserwowałem.
lech150

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga