Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[b4.2.0.ABK]silnik nie zapala

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
lukasz56
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 13:55
Lokalizacja: Kielce

[b4.2.0.ABK]silnik nie zapala

Post autor: lukasz56 » 17 sty 2011, 22:30

Planuje zakup b4 1994 rok abk avant.Z racji ze musze po nia jechac do Anglii(auto z przeznaczeniem na czesci bo mi potrzebne)mam pytanko bo auto nie zapala.Z rozmowy mialowej wywnioskowalem ze paliwo nie dochodzi do cylindrow.Sprzedajacy powiedzial ze iskra jest i pompa paliwa podaje paliwo ale nie zapala-mowil ze to moze byc przeplywomierz ale w to nie wierze.B4 sprawowala sie dobrze az w czasie jazdy zgasla i juz nie zapalila.Macie jakies sugestie co to moze byc?O ABT wiem wszystko ale o ABK to juz nie zawiele bo nigdy nie mialem takiego silnika.Jakkolwiek wykluczam przeplywomierz,pompe paliwa.Mowil ze iskra jest ale niestety sie nie dowiedzialem czy dosc mocna-moze sie czujnik Halla skonczyl albo cewka padla-tez to rozwazam.Dzieki z gory wszystkim za pomoc.

Awatar użytkownika
krisiun1
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 999
Rejestracja: 17 lip 2007, 10:28
Lokalizacja: Iłowo

Post autor: krisiun1 » 18 sty 2011, 08:07

Skoro paliwo nie dochodzi do cylindrów to zdejmij wąż doprowadzający paliwo do listwy i niech ktoś przekręci kluczyk.Jeśli paliwo nie poleci a słychać pompkę to możliwe że filtr paliwa już się skończył.Jeśli padłby czujnik Halla to po jakimś czasie silnik by odpalił.

lukasz56
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 42
Rejestracja: 29 lip 2009, 13:55
Lokalizacja: Kielce

Post autor: lukasz56 » 18 sty 2011, 20:26

krisiun1 pisze:Skoro paliwo nie dochodzi do cylindrów to zdejmij wąż doprowadzający paliwo do listwy i niech ktoś przekręci kluczyk.Jeśli paliwo nie poleci a słychać pompkę to możliwe że filtr paliwa już się skończył.Jeśli padłby czujnik Halla to po jakimś czasie silnik by odpalił.
No jeszcze sie nie spotkalem z czyms takim ze filtr paliwa bylby tak zabity ze by nie puszczal paliwa.Nie mowie ze jest to niemozliwe ale...Co do czujnika Halla to padl mi w ABT i niema mozliwosci zeby silnik zapalil z tym uszkodzonym elementem!Jakkolwiek dzieki za wszystkie sugestie. <piwo>

Awatar użytkownika
tomek1982
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1527
Rejestracja: 09 maja 2008, 11:45
Lokalizacja: Marki

Post autor: tomek1982 » 29 kwie 2011, 21:30

nie do konca poniewaz jezeli czujnik halla nnie jest do konca uwalony a stwarza problemy to moze tak byc jak kolega pisze ze nie odpala a po jakims czasie odpoczniei odpali taka prawda

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga