Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ b4 cabrio ] zablokowany zamek bagaznika

Awatar użytkownika
Kulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

[ b4 cabrio ] zablokowany zamek bagaznika

Post autor: Kulson » 20 cze 2011, 19:52

Witam ... przeszukalem caly dzial i nie znalazlem takiego samego problemu jak moj . Mam zablokowany zamek od bagaznika . Auto bylo dzisiaj u elektryka bo uszkodzona jest "slynna" wiazka w bagazniku i jest rowniez problem z szybami (schodza do polowy po wlaczeniu zaplonu ) nie pali sie podswietlenie deski rozdzielczej to wszystko bedzie ogarniete pod warunkiem ze elektryk dostanie sie do bagaznika a takowy dostep jest nie mozliwy gdyz zamek jest zablokowany . Kluczykiem mozna przekrecic w prawo i swobodnie wrocic na srodek slychac klikniecie ale nie mozna przekrecic w lewo i nie ma oporu podczas naciskania . Pytania z mojej strony sa nastepujace :

1. czy zamek moze byc zablokowany przez centralny ? (elektryk powiedzial ze nie)

2. czy mogl popsrostu uszkodzic sie mechanicznie ?

3. czy jest sposob awaryjnego otwierania bagaznika ? ( np. tak jak dachu )

prosze o pomoc bo do glowy przychodza mi dziwne pomysly ocierajace sie o bosch-a , a tego oczywiscie bym nie chcial robic .

POZDRAWIAM
Ostatnio zmieniony 24 cze 2011, 18:00 przez Kulson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 20 cze 2011, 20:17

Ad. 1 Tak zamek przestaje odblokowywać klapę przez centralny. Centralny zamek jest nadrzędny w stosunku do wkładki w tylnej klapie bagażnika. Miałem taki sam problem rok temu. Rozwiązałem go z pomocą mamy. Poleciłem jej stać przy bagażniku i co chwila ruszać kluczykiem w lewo i w prawo. Ja robiłem to samo stojąc przy drzwiach kierowcy. W końcu coś załapało i klapa się otworzyła. Ku mojej uciesze zaczął też działać dach, który wcześniej otwierał mi się tylko do połowy. Polecam taką zabawę z zamkami, może Tobie też się uda.

Ad. 2. Oczywiście :)

Ad. 3. Wejść do środka przez rękaw na narty :-P

Ad. PS. Bosh zawsze da radę jak nic innego nie pomoże.

Awatar użytkownika
Kulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

Post autor: Kulson » 20 cze 2011, 20:27

ide zobaczyc czy ta kombinacja z drzwiami i klapa cos da ... jak wroce to napisze czy abla ...


..... niestety nic nie pomoglo wyglada na to ze wkladka jest uszkodzona mechanicznie ( tak mi sie wydaje ) przykladam ucho lub delikatnie palca do wkladki i czuc ze jest na zamku jakas praca tazke podejrzewam ze centrlany chce otworzyc . Operacja z uchem i palcem moze brzemic troche dziwne ale naprawde kombinuje na wszystkie sposoby zeby to wybadac zanim posune sie do ostatecznych dzialan ktorych moj mruczuś napewno by nie chcial .
Jezeli macie jakis sposob lub pomysl na otwarcie tego bagaznika to smialo pisac

ps. przez rekaw na narty nie dam rady tam wejsc :-(

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 20 cze 2011, 23:43

Kulson, ale mój sposób można wykonać w dwie osoby, z tego co napisałeś, mam wrażenie, że próbowałeś to zrobić sam. Jedna osoba stoi przy drzwiach kierowcy, a druga przy klapie. Obie mają kluczyk we wkładce zamka i w tym samym czasie otwierają i zamykają i tak na zmianę różne kombinacje.

Awatar użytkownika
Kulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

Post autor: Kulson » 21 cze 2011, 06:24

ATLAS , probowalem to robic w dwie osoby z tym ze nie mam dwoch kluczykow tylko kolega siedzial przy drzwiach pasazera ( od kierowcy wszystko dziala ale poprzez pociagniecie klamki od srodka na zamknietym zamku rygiel nie wychodzi do gory) otwieral i zamykal caly central a ja to samo robilem w klapie bagaznika i nic ... mysle nad rozwierceniem wkladki tylko nie wiem czy wtedy na pewno sie odblokuje

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 21 cze 2011, 07:06

Kulson, to jest różnica. Bez dwóch kluczyków tego nie zrobisz. I tak polecam Ci dorobienie kluczyka, bo lepiej nie ryzykować mając tylko 1.

Awatar użytkownika
Harry71
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 672
Rejestracja: 25 gru 2009, 10:38
Lokalizacja: DW

Post autor: Harry71 » 21 cze 2011, 08:55

z tego co piszesz wydaje mi sie ze ciengielko sie zgielo lub plastikowa zapinka sie zlamala i uniemozliwia to odblokowanie zamka jedyna opcja rozwiercic i wymienic na nowy zamek
Nie ma ryzyka nie ma zabawy
Cabrio 20VT

Awatar użytkownika
Kulson
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 13 mar 2011, 12:19
Lokalizacja: Kwidzyn / Pomorskie

Post autor: Kulson » 21 cze 2011, 19:17

Problem rozwiazany !!!!!! <ok> Harry71 ... byles bardzo blisko slusznej diagnozy ... zamek byl rzeczywiscie zablokowany przez ciengielko od centralnego ale nie dlatego ze bylo zagiete tylko silownik poprostu nie dziala i zablokowal caly zamek , uzywajac trzonka od miotly i latareczki celowalem w tyl zamka ( nie mam wygluszenia na tylnej klapie ) i po kilkukrotnym uderzeniu wodzik od silownika spadl i bagaznik sie otworzyl . Teraz wodzik wisi luzno a bagaznik moge otwierac tysiac razy , jutro mruczek idzie do elektryka i bedzie wszystko ogarniete. Dzieki za podpowiedzi :D

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Harry71
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 672
Rejestracja: 25 gru 2009, 10:38
Lokalizacja: DW

Post autor: Harry71 » 21 cze 2011, 19:35

no to cacy jak by bylo wygluszenie to bylo by lipnie to obeszlo sie bez szkod pozdro
Nie ma ryzyka nie ma zabawy
Cabrio 20VT

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 21 cze 2011, 19:50

A więc sposób "nic na siłę, tylko młotkiem" zadziałał <ok>

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 20 kwie 2018, 21:22

Panowie proszę o pomoc bo mi się płakać już powoli chce... mam jakieś jaja z dachem więc zajrzałem do tylnego zamka w bagażniku. Po zdjęciu tapicerki zauważyłem że jedno cięgno mające ok 5 cm dł i mające taką metalową zawleczkę na końcu dynda sobie luzno przymocowane do zamka ( tego chromowanego gdzie wkłada się kluczyk. Więc wpiąłem to cięgienko w jedyne możliwe miejsce tjw drugie cięgno idące do zamka umiejscowionego na środku tylnej klapy. Zamknąłem klapę i już nie mogę jej otworzyć. Mogę jedynie kluczykiem kręcąc w prawo otworzyć całe auto ( drzwi kierowcy i pasażera ) w lewo kluczyk idzie do poziomu i nic się nie dzieje. Mam wrażenie, że cały zamek ( ta chromowana wkładka ) nieco wsunęła się do środka klapy.

Jak to otworzyć jakieś pomysły? Dla utrudnienia dodam, że mam tylko jeden kluczyk
Ma ktoś może zdjęcie tego mechanizmu to pokaże co dokładnie gdzie wpiąłem - może będzie łatwiej.

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 20 kwie 2018, 22:39

No to masz problem niedziałającego dachu, a ponoć klapę wykluczyłeś??

Jedyny mi znany sposób dobrać się do sterownika dachu poszukać pinologi od siłownika blokady klapy i wysterować silniczek napięciem o ile to wina może w stykach położenia to uwolni klapę gorzej jak i silnik siłownika nie działa bo wiązka klapy walnięta wtedy nawet sposób atlasa nie zadziała. chyba że będziesz uderzał w klapę prawa strona i wibracje spowodują załączenie.

Jedyna rzecz na szubko rozwalić lampę. Bo przez tunel na narty będzie ciężko.

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 20 kwie 2018, 22:51

Jarewa pisze:No to masz problem niedziałającego dachu, a ponoć klapę wykluczyłeś??

Jedyny mi znany sposób dobrać się do sterownika dachu poszukać pinologi od siłownika blokady klapy i wysterować silniczek napięciem o ile to wina może w stykach położenia to uwolni klapę gorzej jak i silnik siłownika nie działa bo wiązka klapy walnięta wtedy nawet sposób atlasa nie zadziała. chyba że będziesz uderzał w klapę prawa strona i wibracje spowodują załączenie.

Jedyna rzecz na szubko rozwalić lampę. Bo przez tunel na narty będzie ciężko.
jarewa co ciekawe dach zaczął działać zamyka sie i otwiera normalnie, choć nie nastąpiło to bezpośrednio po zablokowaniu klapy... pomęczyłem trochę ten dach i ruszył. Teraz tylko klapa zablokowana, da się tam jakoś dostać od środka np przez tunel do nart?

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 20 kwie 2018, 23:03

Watpie byś musiał mieć rękę ponad metrowa, gdyby nie było tapicerki na klapie to hczykiem byś doszedł ale tak musisz jakoś wpierw pokonać tapicerkę

dirtydiana
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 157
Rejestracja: 29 lis 2015, 13:53

Post autor: dirtydiana » 21 kwie 2018, 11:48

Tapicerki na klapie nie mam bo ją zdemontowałem dzień wcześniej :) Jawera jak juz to za jakieś cięgno ciągnąć żeby to otworzyć? Spróbuje przez tunel na narty.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Centralny zamek, alarm, immobilajzer.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga