Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 ALL] Po wjechaniu w kałużę dziwne zachowanie kontrolek

ODPOWIEDZ
mily_audi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 18 maja 2010, 21:40

[B3 ALL] Po wjechaniu w kałużę dziwne zachowanie kontrolek

Post autor: mily_audi » 27 lip 2011, 15:02

Witam . Po drodze do domu wjechałem w kałużę i gdy zgasiłem silnik pod domem i chciałem go z powrotem odpalić po przekręceniu kluczyka zaświeciła się tylko kontrolka oleju i kontrolka ABS która po 2 sekundach zgasła a kontrolka ładowania w ogóle się nie pali i zaczęło dziwnie brzęczeć (jak po otworzeniu drzwi na postoju z włączonymi światłami) po odpaleniu samochodu wszystko jest ok kontrolki gasną silnik pracuje równo i brzęczenie też ustaje. Co może być nie tak??
Ostatnio zmieniony 27 lip 2011, 17:24 przez mily_audi, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: po wjechaniu w kałuże dziwne zachowanie kontrolek

Post autor: Patrique » 27 lip 2011, 15:19

mily_audi pisze:Co może być nie tak??
Ja bym obstawiał tą deszczową pogodę jako podstawowe źródło problemów z elektryką samochodu :-/ . A tak na poważnie to wilgoć jest w stanie zrobić wiele. Czy kolega ma osłonę pod silnikiem. Ponadto warto sprawdzać czy skrzynka bezpieczników jest poprawnie zamknięta, oraz czy uszczelka maski (ta od strony szyby czołowej) jest dobrze założona. Co do braku kontrolki ładowania to obstawiałbym regulator napięcia przy alternatorze.

[ Dodano: 2011-07-27, 14:21 ]
No i zastosuj kolego tagi zanim władza zrobi porządek :mrgreen: :!:

mily_audi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 18 maja 2010, 21:40

Post autor: mily_audi » 27 lip 2011, 17:28

No płyty pod silnikiem nie mam (trzeba będzie o tym pomyśleć) poczekam do jutra żeby samochód wysechł i jeśli nic się nie poprawi to nawiedzę elektryka....
Swoją drogą mój egzemplaż jest okropnie wrażliwy na deszczową pogodę :lol:

Awatar użytkownika
Wino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1015
Rejestracja: 10 paź 2010, 21:46
Imię: Wino
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Wino » 27 lip 2011, 17:31

Ja obstawiam że jest to przekaźnik od czujnika ciśnienia oleju lub sam czujnik miałem taki sam problem i myślałem że to regulator napięcia ale po jego wymianie nic się nie zmieniło nie mam talentu ani cierpliwości do grzebania przy elektryce więc oddałem auto do znajomego mechanika który to wymienił właśnie taki przekaźnik i wszystko wróciło do normy. Ale jeśli jesteś pewien że woda to spowodowała to posprawdzaj najpierw skrzynkę z bezpiecznikami możesz także sprawdzić czy kabelki na czujniku ciśnienia nie zaśniedziały lub czy się nie wypięły.

mily_audi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 33
Rejestracja: 18 maja 2010, 21:40

Post autor: mily_audi » 28 lip 2011, 23:00

Witam ponownie, dzisiaj odwiedziłem znajomego mechanika. Podczas "badania" diagnoza brak ładowania, po wymianie alternatora jak nówka :mrgreen: dokładnie w alternatorze padły dwie diody...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga