Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z 1,9TDI] sprawność amortyzatorów

ODPOWIEDZ
rysiek500
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 21 lis 2008, 09:18

[B4 1Z 1,9TDI] sprawność amortyzatorów

Post autor: rysiek500 » 08 sie 2011, 16:07

Witam
Mam pytanie otóż byłem sprawdzić amortyzatory na stacji diagnostycznej;
Wyniki-
oś przednia Tłumienie w % Przód Lewe 81% Prawe 67% Tył Lewe 87% Prawe 73%.
Proszę o podpowiedz czy można na nich jeżdzić i jaka ma być różnica między prawym i lewym amorem tej samej osi.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 08 sie 2011, 20:20

Według tego co kiedyś tam słyszałem lub czytałem amortyzator sprawny jest jeśli w procentach jest ponad 60% a najlepiej ok 80% to już wskazuje że amortyzatory są jak nowe.Rożnica między prawym a lewym kołem nie może być większa niż 20% ale w innych źródłach jest mowa o 5-10% i to moim zdaniem jest prawidłowe bo 20% to już dużo za dużo i nie można mówić o bezpiecznej jeździe.A co do samych amortyzatorów to powiem ci że ja miałem na badaniu przód 78% i 76% a po wyjęciu amortyzatora rozpadł się na dwie części a olej był wylany do kolumny.Także ja na twoim miejscu zastanowił bym się nad wymianą na nowe gdyż masz trochę za duże różnice na tej same osi...

Awatar użytkownika
kojak85
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 607
Rejestracja: 28 mar 2010, 10:54
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: kojak85 » 08 sie 2011, 21:46

Badanie tłumienia daje średnio wiarygodne pomiary - co zresztą potwierdził hudy. Musisz czuć jak się jeździ autem. Jeżeli buja Ci się to oznacza, że kondycja już nie najlepsza. Jeżeli są już problemy z hamowaniem na nierównościach no to jest już szrot i trzeba czym prędzej dokonać wymiany. Samochód musi być stabilny na drodze a nie bujać się jak łajba. Nie wiem co można by jeszcze dodać.
Sprzedam nowe tulejki wózka, listwa w zderzak bez halogenu prawa, pompa wtryskowa bez nastawnika, tuleja belki tylnej LEM, zaciski hamulcowe. Kontakt PW.

Awatar użytkownika
rafal9h10
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 228
Rejestracja: 06 sty 2010, 18:31
Lokalizacja: Uchanie/Chełm

Post autor: rafal9h10 » 08 sie 2011, 21:49

Według mnie twoje amortyzatory są jeszcze całkiem dobre, możesz śmiało na nich jeździć. Wymieniać póki co nie ma konieczności. Zdarza się dosyć często, że nowe amortyzatory tańszej firmy po miesiącu użytkowania będą miały gorsze wyniki niż twoje.
Moje audi:
https://audi80.pl/moja-skarbonka-aud ... t64667.htm

Diagnostyka VAG, Chiptuning,itp.
Sprzedam sterowniki silników 1.9TDI i 2.5TDI 16bit po chiptuningu

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 09 sie 2011, 18:29

Nie są dobre.Widać to nawet na tych wynikach chodź ja nie jestem zwolennikiem tego badania.Moim zdaniem są za duże rozbieżności między amortyzatorami tej samej osi.Same amortyzatory pewnie jeszcze by uszły ale rozbieżność jest spora.Druga sprawa to tak jak pisałem wcześniej,te badania są o dupę rozbić.Mam teraz przed sobą wyniki badań z 3 ostatnich przeglądów bo gość mi drukował dane i widzę tu ciekawą rzecz. 2008 rok - przód 78, 76 tył 72,74 2009 rok - przód 75, 74 tył 72,73 2010 rok - przód 77, 76 tył 73,72 Także jak widać moje przednie amorki najpierw się pogorszyły a później same polepszyły <ok> Opony oczywiście zawsze mam takie same i ciśnienie zawsze przed badaniem sprawdzam więc widać jak bardzo te testy są wiarygodne.A po wyjęciu amortyzatory przednie były w dwóch częściach...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga