Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 1.9TDI 1Z] Zmiana skrzyni biegów

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

[80 B4 1.9TDI 1Z] Zmiana skrzyni biegów

Post autor: hadmar » 15 wrz 2007, 13:38

Witam wszystkich audimaniaków, padły mi dwa synchronizatory i mam do
wymiany skrzynię biegów w moim b4 tdi (naprawa podobno nieopłacalna) w
związku z tym mam małe pytanko; czy mogę założyć skrzynię z audi a4 1.9tdi
czy muszę szukać konkretnej skrzyni do mojego modelu czyli BAA? Gość który
handluje skrzyniami biegów z Sosnowca z firmy BCS twierdzi że te skrzynie
są takie same i chce za skrzynkę 850pln z gwarancją z rocznika 2000 a na
allegro znalazłem orginał skrzynkę z 1994r za 800pln. Co robić :?: :?:
:?: :-/

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 15 wrz 2007, 14:51

Mozna normalnie wsadzic skrzynie z A4 do B4 z tym ze trzeba troche sie pobawic. Do silnika pasuje idealnie lecz trzeba skracac półosie chyba o 1cm z tego co pamietam zeby weszły głębiej w przegób. Po za tym nie powinno byc więcej problemów.

Awatar użytkownika
Grześko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 50
Rejestracja: 15 sty 2007, 18:19
Lokalizacja: Góra

Post autor: Grześko » 15 wrz 2007, 18:21

Witam. Jeśli chodzi o firmę z Sosnowca BCS to polecam. Osobiście wymieniałem skrzynię ponad rok temu i jest OK. Warunkiem gwarancji jest wymiana uszczelniacza na wałku i wymiana oleju. Cena wraz z kurierem wynosiła 900 PLN. Osobiście wybrałbym skrzynię z 2000 roku z gwarancją niż z 1994. z resztą co można wymagać od 13-letniej skrzyni. Jak już zwalisz skrzynię to polecam sprawdzić sprzęgiełko,do 1Z 228mm.
1.9TDI 90KUCY

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 16 wrz 2007, 16:20

Witam. Wielkie dzięki za pomoc. Nie do końca zrozumiałem kolegę Misiek_Stce, ja mam zamiar założyć samą skrzynię biegów z A4 a półośki zostawiłbym swoje z B4. Zdecyduję się chyba na firmę BCS, może będzie trochę drożej niż orginalna BAA (znalazłem dzisiaj na allegro za 450zł) ale może pożyje parę latek bo nie mam zamiaru wymieniać skrzynki co pół roku a mam zamiar moją niunią trochę pośmigać a niema lepszego auta za te pieniądze (to moje zdanie ;-) ). Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Plastman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 159
Rejestracja: 28 sie 2007, 23:36
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Plastman » 16 wrz 2007, 20:42

Jak to za te pieniądze??? W ogóle nie ma lepszego autka ;-) Bierz tą skrzynię od A4. Jak jeszcze gwarancję dają. I nie słuchaj gó...zjadów, którzy Ci będą wciskać, że można było za mniejsze pieniądze, że to, że śmo.
Turbodiesel, czyli frajda tak, koszty nie.

Mam plan pokazać wyższość niższego, czyli przewagę komory wstępnej nad wtryskiem bezpośrednim. Głupie? Tak. Bez sensu? Owszem. Ale za to ile frajdy...

1,6TD is not for senior citizens

Misiek_Stce
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 964
Rejestracja: 25 sty 2007, 00:42
Imię: Tomasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Post autor: Misiek_Stce » 17 wrz 2007, 15:56

hadmar pisze:Nie do końca zrozumiałem kolegę Misiek_Stce, ja mam zamiar założyć samą skrzynię biegów z A4 a półośki zostawiłbym swoje z B4.
no ale one nie do konca bedą wchodzic w przeguby wewnętrzne... muszą by lekko krotsze a przeguby wewnętrzne chyba nie pasują z B4 te co masz teraz do tej skrzynki z A4... Napisz do osoby z forum o nicku CzarekJ i On Ci dokładnie napisze bo ma skrzynie z A4 w swojej B4. wiem ze musiał skracac pół osie.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 17 wrz 2007, 16:12

Jeżeli chodzi o silniki benzynowe to jest tak jak to opisaliście, czyli trzeba skracać półosie o ok. 1 cm. Niby jeden centymetr ale zapewniam was, że to robi istotna różnicę.

Co do silników diesla, które mają inne przeguby wewnętrzne to nie wiem dokładnie bo takiego swapa nie robiłem, ale wydaje mi się, że Twoje półosie od B4 będą też za za długie. Ponadto dodchodzi kwestia wielkości przegubu. Trzeba by to było wszystko pomierzyć, by pod obciążeniem półoś nie wcisnęła flanszy w skrzynię bo to byłby dramat.
Ponadto przy założeniu skrzyni od A4 nie będzie u Ciebie działał układ Procon-Ten. Chyba że w tej firmie dospawaja Ci specjalny uchwyt.
Ogólnie projekt ma szanse powodzenia, czego jestem przykładem - silnik ABK i skrzynia FPS od A4.

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 17 wrz 2007, 21:53

Witajcie, jeszcze tej skrzynki nie kupiłem, dopiero będę jechał do Sosnowca. Może na miejscu mi coś doradzą. W moim autku nie montowali już chyba systemu PROCON-TEN bo mam Airbagi i Pirotechniczne napinacze pasów, może się mylę ale chyba te dwa systemy by się dublowały.
Ogólnie tak łatwo się nie poddaję i będę przystawał raczej za tą skrzynką z A4, oczywiście wszystko później opiszę "co by było dla potomnych" :-> . Poza tym mam zaufanego mechanika, który nie boi się takiego tematu więc DO DZIEŁA :!: :!: :!: :!: :!: ;-)

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 18 wrz 2007, 07:58

ja mam skrzynie od a4 110 KM i polosie kupowalem od audi b4 tdi zbey mi spasowala do przegubow zewnetrznych z 2.3 NG :) skracania nie bylo, wszystko pasowalo

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 25 wrz 2007, 10:17

Witam, wczoraj kupiłem skrzynię z A4 z 2001r za 800zł z firmy BCS (dostałem rabat bo z firmy w której pracuję brali od nich 3 silniki). Zanim kupiłem posprawdzałem wymiary tej co mam i wygląda na to że nic nie trzeba będzie przerabiać, do silnika będzie pasować na pewno, między flanszami jest 275mm, rozstaw śrub do przegubów 115mm i w starej skrzyni z (BAA) wymiary są takie same. Jak znajdę chętnego do wymiany to jeszcze napiszę co i jak. ;-)

[ Dodano: 2007-10-02, 14:57 ]
Witam, skrzynia założona. Poza jednym istotnym problemem wszystko pasowało. Ten problem to flansze na skrzyni które trzeba było przełożyć ze starej skrzynki ale to pikuś bo zajęło to mechanikowi 20 minut. Tak więc skrzynia biegów z audi A4 1.9TDI z 2002r(odczytałem datę produkcji ze skrzyni a gościu mówił że jest z 2001r) PASUJE do naszych B4 1Z bez większych problemów :mrgreen: a z tego co się orientowałem to taka sama skrzynka jest zamontowana w VW Passat B5 i B6. 8-)

[ Dodano: 2007-10-04, 16:18 ]
Ale życie jest złośliwe, doszedłem do tego dlaczego nie działa mi prędkościomierz :idea: . Krótko przed wymianą skrzyni padł mi prędkościomierz, odpuściłem sobie naprawę bo i tak skrzynię miałem zamiar wymienić. Kupiłem skrzynię z A4 i niby wszystko pasowało za wyjątkiem flansz które trzeba było przełożyć ze starej skrzynki, zamontowałem tą skrzynkę i licznik nie ruszył, wtedy to już zgłupiałem. Dzisiaj zrobiłem mały eksperyment : przy wtyczce przy skrzyni są dwa przewody jeden plus a drugi masa, w czujniku jest kontaktron który ma za zadanie zwierać i rozwierać styki pod wpływem pola magnetycznego z impulsatora w skrzyni, wyjąłem tą wtyczkę i do środkowego styku podłączyłem przewód który dotykałem do masy i licznik zaczął pokazywać.
Co się okazało, w starej skrzyni rozleciało się kółko impulsatora a w skrzyni z A4 po prostu go NIEMA bo tam impulsy idą z ABSu :evil: Muszę kupić takie kółko (60zł w ASO Audi) i zamontować do skrzyni :-(

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 16 paź 2007, 16:38

W skrzyni z Audi A4 powinien być pierścień magnetyczny. Przynajmniej w mojej był.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2007, 18:01 przez czarekj, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
minon1
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1138
Rejestracja: 20 kwie 2007, 15:49
Lokalizacja: Sochaczew
Kontakt:

Post autor: minon1 » 16 paź 2007, 16:56

hadmar pisze: a z tego co się orientowałem to taka sama skrzynka jest zamontowana w VW Passat B5 i B6. 8-)
(
czyli 6 biegowa można zakładać :?: bo jeśli tak to normalnie już szukam

Awatar użytkownika
ClNEK
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 358
Rejestracja: 20 sty 2007, 15:11
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ClNEK » 16 paź 2007, 17:24

ja p[rzy skrzyni od tdi nie mialem zadnych problemow z predkosciomierzem tyle ze ja mam cos kolo roku 98

czy 6 biegowa spasuje nie jest takie pewne, jak szukalem skrzyni to gosc co mi swapa robil stwierdzil ze 5 napewno podejdzie a przy 6 moze byc problem z mocowaniem

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 21 lis 2007, 01:03

W końcu mam zamontowany pierścień magnetyczny w mojej skrzyni, było na to kółeczko miejsce, wszystko działa (prędkościomierz, tempomat itd) <ok> <ok> <ok> <ok>

Awatar użytkownika
Tdi B4 117Ps
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 123
Rejestracja: 25 lis 2007, 14:41
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Tdi B4 117Ps » 06 mar 2008, 21:29

No wlasnie 6 Biegowa skrzynia mnie też interesuje aby zamontowac tylko nie wiem czy pas :cry: i 5 biegowa napewno Pasuje ... <ok>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga