Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ B4 1.9 TDI 1Z] Brak mocy - zapchany katalizator

Zablokowany
DamianPolanica
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 02 lut 2012, 08:26

[ B4 1.9 TDI 1Z] Brak mocy - zapchany katalizator

Post autor: DamianPolanica » 01 kwie 2013, 15:15

Witam serdecznie. Wiele razy mi pomogliście więc pisze i tym razem. Tak jak w temacie, mam zapchany katalizator i tu moje pytanie znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/tlumik-katalizator-au ... 38725.html
czy zamiast katalizatora mogę to wsadzić?

damiango
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 143
Rejestracja: 26 lis 2009, 17:50
Lokalizacja: Kolbuszowa
Kontakt:

Post autor: damiango » 01 kwie 2013, 15:25

kolego, odkręć katalizator, wypukaj 'środek' i załóż z powrotem na auto. Nie pakuj się w zbędne koszta. Za 'środek' powinieneś dostać jeszcze koło 100zł.

Nie sądze jednak że zapchany katalizator jest przyczyną braku mocy ale o tym przekonasz się dopiero po jego wydłubaniu ;-)

slawek5t
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 21 lis 2012, 01:38
Lokalizacja: Bytów

Post autor: slawek5t » 01 kwie 2013, 16:18

Opisz kiedy są te spadki mocy i jak się auto zachowuje
Golf III TDI 1Z+ '96r. Super chip by Kostrz ;)

DamianPolanica
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 02 lut 2012, 08:26

Post autor: DamianPolanica » 01 kwie 2013, 17:30

Już jakiś czas temu przy okazji zmiany wydechu mechanik stwierdził, że katalizator jest trochę zawalony, ale nie miało to żadnego wpływu na jazde aż do teraz. Samochód przyśpiesza tylko do pewnego momentu, można powiedzieć, że do polowy gazu a jak wcisnę pedał do końca to praktycznie brak reakcji, przeważnie na 3 biegu. W silniku wszystko mechanicznie jest ok. Powymieniane czujniki, pompa po regeneracji, nowe filtry

[ Dodano: 2013-04-01, 17:34 ]
Dodam, że po tych wszystkich zabiegach samochód jeździł normalnie, generalnie robie bardzo dużo kilometrów około 20 tyś rocznie ale od pół roku pare kilometrów dziennie więc pomyślałem, że to ten nieszczęsny katalizator się zapchał i stąd ten spadek mocy

Awatar użytkownika
Ganimadeus
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 726
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:17
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Ganimadeus » 01 kwie 2013, 18:55

A może warto najpierw podpiąć pod vaga?

Co do samego wywalenia kata z auta to ja zrobiłem tak: kupiłem tłumik z b3 1.6TD pasuje praktycznie idealnie - trzeba tylko wyciąć ze starego tłumika z katem pierścień łączący.
Cały tłumik z katem sprzedałem u siebie w mieście za 150zł więc wyszedłem na tym z 70zł na + bo jeszcze opaski musiałem wymienić przy okazji. :) Ta cena 150zł to i tak nie najwyższa bo można i z 200 albo i ciut lepiej wyciągnąć.

MUNIOR
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6165
Rejestracja: 16 lip 2007, 23:38
Imię: Mariusz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: MUNIOR » 01 kwie 2013, 19:23

DamianPolanica pisze:Już jakiś czas temu przy okazji zmiany wydechu mechanik stwierdził, że katalizator jest trochę zawalony, ale nie miało to żadnego wpływu na jazde aż do teraz. Samochód przyśpiesza tylko do pewnego momentu, można powiedzieć, że do polowy gazu a jak wcisnę pedał do końca to praktycznie brak reakcji, przeważnie na 3 biegu.
Powiem tak <ok> nie łudż się że to wina katalizatora ...katalizator zwykle nie zapycha się nagle ,to raz ,a dwa ,to jak już jest zapchany ,to czuć to na każdym wyższym biegu ,a nie tylko
DamianPolanica pisze:przeważnie na 3 biegu.
;-) Chcesz żeby auto odzyskało vigor ,jedż do kogoś kumatego ,najlepiej z forum...po mechanikach nie jeżdzij ,bo zwykle szkoda czasu i pieniędzy ...wymieniają na chybił trafił ,a to dość droga metoda ;-)
Forum A6Klub i Audi80 oraz Motostacja i Multifonika

gibaj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4081
Rejestracja: 18 lis 2009, 10:27
Imię: Krzysztof
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: LBL
Kontakt:

Post autor: gibaj » 02 kwie 2013, 08:36


Zablokowany

Wróć do „Silniki TDi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga