Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1Z] napęd na tył - głupi pomysł

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Born2lie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2013, 16:57
Lokalizacja: Puławy

[B4 1Z] napęd na tył - głupi pomysł

Post autor: Born2lie » 25 lip 2013, 22:43

Wpadł mi do głowy pomysł żeby zrobić napęd na tył zamiast na przód w kochanym przez nas 1.9tdi :)
Szalony... ale jednak nie mogę przestać o tym myśleć, poszukałem trochę i znalazłem kilka tematów jak ludzie z FWD robili AWD. Ale o RWD z silnikiem diesla ni widu ni słychu :/

Zacząć by trzeba od skrzyni biegów, jeśli jest jakieś auto koncernu VAG lubi innego który stosował silnik 1Z i napęd na tył to by znacznie ułatwiło sprawę, ktoś coś wie? :D

Pewno nie, zatem czy skrzynia biegów od B4 quattro pasowała by do kaszlaka?

Awatar użytkownika
bloku
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1933
Rejestracja: 21 lip 2007, 22:39
Imię: Michal
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: bloku » 25 lip 2013, 23:22

Najłatwiej do malca wstawić TDIka z A3 gdzie masz silnik w poprzek a więc i skrzynia idzie w taki układ, że da się zaadoptować. Skoro można tam wsadzić 1,4 to i 1,9 TDI wlezie.
Było:80 YN,80 AAH,80 YN,Coupe DS,100 AAR,80 DT,90 JS,90Q 7A, CoupeQ NM,CoupeQ AAH,A6Q ASN,S6 AQJ,S6 ANK,80 Avant ABK,A4Q APR,Cabriolet AAH,A8 ABZ
Jest: 80 `94 Ginster Yellow czyli Bee NG

Awatar użytkownika
Born2lie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2013, 16:57
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Born2lie » 26 lip 2013, 00:06

a nie ma jakiejś skrzyni która pasowała by do tego silnika który już mam?

Edit:

znalazłem na szrocie skrzynie od golfa 3 z silnikiem 1Z, można by ją trochę przerobić, ale czy wytrzymała by takie obciążenie?

Awatar użytkownika
ATLAS
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3021
Rejestracja: 08 kwie 2009, 19:49
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: ATLAS » 26 lip 2013, 20:42

Albo do tego co jest załóż skrzynię z quattro i dodaj wał napędowy + tylne zawieszenie ze starego volvo.
Myślałem nad tym, ale po rozmowie z człowiekiem co to zrobił w A4 B5 odechciało mi się, bo latanie bokami odpada przez słabe wychyły przednich kół. Zatem mało dobrego z tego tematu i stąd odpowiedź dlaczego prawie nikt tego nie zrobił na świecie. Jak już rezać to quattro i jakiś porządny silnik.

Awatar użytkownika
Born2lie
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 69
Rejestracja: 20 kwie 2013, 16:57
Lokalizacja: Puławy

Post autor: Born2lie » 29 lip 2013, 00:13

Myślałem o tylnym zawieszeniu od quattro, jakimś wale i skrzyni od golfa z zaspawanym mechanizmem różnicowym, skrzynia od quattro posawało by do tego silnika? Nie da się zwiększyć kąta wychylenia kół przednich?
Jest:
Toyota Hilux 08r. 2,5 D4D

chmiel25
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2073
Rejestracja: 29 lis 2008, 09:27
Lokalizacja: łódź

Post autor: chmiel25 » 29 lip 2013, 13:19

Do zrobieine bez problemu. Pytanie po co ??.
i do czego to ma być??
Bokiem nie polatasz bo za mało mocy i słaby skręt jak napisał Atlas.

A zakładasz skrzynie od quattro zaspawujesz torsena tylny zawias od quattro pasuje P&P do B4.
Odpinasz półośki i do przodu. Żadna filozofia.

Pozdro
Nie da ci żadna Blachara tyle cooo 1,85 bara!!!
Jest Dym jest MOC :)
AUDI 80 AVANT Q TDI KOKS by UYSY :) jest dobrze:)
AUDI 80 COMPETITION TATOWOZ bedzie lalka:)
ACE to jest Forest. Niby biegnie ale nie wie gdzie i po co.

TransporterT3
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 31 sie 2013, 21:52

Re: [B4 1Z] napęd na tył - głupi pomysł

Post autor: TransporterT3 » 31 sie 2013, 22:17

Born2lie pisze:Wpadł mi do głowy pomysł żeby zrobić napęd na tył zamiast na przód w kochanym przez nas 1.9tdi :)
Szalony... ale jednak nie mogę przestać o tym myśleć, poszukałem trochę i znalazłem kilka tematów jak ludzie z FWD robili AWD. Ale o RWD z silnikiem diesla ni widu ni słychu :/

Zacząć by trzeba od skrzyni biegów, jeśli jest jakieś auto koncernu VAG lubi innego który stosował silnik 1Z i napęd na tył to by znacznie ułatwiło sprawę, ktoś coś wie? :D

Pewno nie, zatem czy skrzynia biegów od B4 quattro pasowała by do kaszlaka?
Pomysł nie jest wcale taki głupi jak mógłby kto pomyślec, ale całkiem sensowny, chociaż jestem ciekaw czy miałbyś do czego zamontowac podporę wału ? ;-)

Jestem tu swiezy, nie będę ukrywał, że nie jestem szczęsliwym ;-) posiadaczem Audi, ale posiadaczem innego auta i musiałem się zarejestrowac u Was na forum by "dorwac się" do downloadu, a przy okazji przeszukujac to forum w poszukiwaniu informacji o stosowanych skrzyniach biegów w silnikach 1,9td AAZ. Wszelkich skrzyniach biegów, ale najlepiej o długich przełożeniach, a juz wogole miod-malina byłaby informacja o automatach stosowanych z silnikami AAZ oraz RA i SB (1,6td).Jak ktoś wie wiecej niz tylko :widziałem u szwagra" to ja z chęcią posłucham mądrego ;-)

A wracając do tresci tematu to powiem tak. Transportery T3 (modelowoT25) mają silniki ułożone wzdłuznie z tyłu auta z napędem na tylną oś. To są standardowe silniki bez synchro. Tymczasem w T3 występują modele synchro z przeniesieniem napędu 40% i ręczną blokadą mostu na przednią oś.
Co to ma wspolnego z Twoim pytaniem? A ma! Ma bo tak zarówno Audi jak i Transportery mają silniki ułożone wzdłużnie i wystarczy przełożyc mechanizm róznicowy i .... jedziesz w przeciwną stronę.
Różnica w skrzyniach transporterów polega na tym, ze są ciut wyższe od skrzynek Audi, mają dzwignie wybieraków tzw. dolne i górne, więc załozenie skrzyni do T3 zalezne by było od miejsca a wybierak od wybranej mozliwosci. W T3 zdarzają sie skrzynie bardzo długie, choc T3 to nie wyscigówka, ale bardziej ciężarówka.
Wał pędny ma swoja długośc i to jest kwestia do sprawdzenia czy jego długosc byłaby wystarczająca by przeniesc naped na przód. Ale równie dobrze mozna by sie posłuzyc dowolnym innym wałem z grupy VAG.

Generalnie wszystkie Audi (80, B3/B4) z wzdluznie ułozonym silnikiem i te-trójki mają ze soba wiele wspolnego pod względem zamiennosci czesci (to tak jakby kto nie wiedzial). Najlepszym tego przykłądem jest to , ze szukam u Was skrzyni do swojej trojeczki, a nie szukam jej np. na forum passata czy golfa, gdzie tez stosowano silniki AAZ (silniki w VW są poprzeczne, a wiec skrzynie biegów też są poprzeczne, a ja nie chcę sie bawic w przekładanie sanek silnika z wzdłuz na poprzek, chociaz to wydaje sie byc alternatywnym rozwiązaniem).

Tak wiec moze wcale nie trzeba szukac rozwiazan w Volvo czy innych Golfach, bo rozwiązanie T3 to niemalze gotowiec pod samym nosem.

SOKOLEOKO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 57
Rejestracja: 07 gru 2012, 22:13

Post autor: SOKOLEOKO » 20 paź 2017, 00:40

Napisane 4 lata temu ale brzmi :-) logicznie oklasky

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga