Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80S B3 BP+LPG JV 1.8 90 KM] Szum w kole

ODPOWIEDZ
Soniak87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

[80S B3 BP+LPG JV 1.8 90 KM] Szum w kole

Post autor: Soniak87 » 23 sie 2013, 07:20

Witam na początek przepraszam jeśli zły dział. Trzeba mnie poratować po raz kolejny. Tym razem mam takie objawy podczas jazdy (ale nie zawsze) coś mi szumi w przednim chyba lewym kole raz głośniej raz ciszej i wydaje mi się, że mnie hamuje. Co to może być?? Mam to dopiero od dziś. Odpada przegub i sworzeń dopiero nie dawno robiłem wymianę i odgłosy też są inne.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 23 sie 2013, 08:09

Soniak87, sprawdź czy osłona tarczy hamulcowej nie trze o nią lub też zacisk nie odbija do końca i czasami klocki trą o tarczę no i trzecia możliwość to łożysko.
WRC is for boys.
Group B was for men.

Soniak87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Post autor: Soniak87 » 23 sie 2013, 13:22

a jak sprawdzić czy to łożysko??

bigben
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 74
Rejestracja: 08 sie 2011, 20:18

Post autor: bigben » 24 sie 2013, 16:03

Ciężko sprawdzić łożysko. Jeżeli jest mocno wyrobione, to podnieś auto na lewarku, żeby koło które buczy nie dotykało ziemi, następnie złap koło po bokach i ruszaj na boki. Powinieneś wyczuwać luz. Jednak jeżeli dopiero zaczęło szumieć to możliwe że luzu nie będzie.

Awatar użytkownika
kamsta
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 664
Rejestracja: 25 sty 2013, 11:05
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: kamsta » 24 sie 2013, 16:07

Jak dzwigniesz koło do góry to nim mocno zakręć i posłuchaj czy nie huczy. Może się dosłuchasz. Drugi sposób to łapiesz za sprężynę od zawieszenia i zakręć mocno kołem. Jak poczujesz drgania na sprężynie to w łożysku kulki przeskakują z oporem. Przy większej prędkości i siłą działającym na łożysku mamy buczenie. A trzeci sposób to jak kolega wyżej sprawdzić czy nie ma luzów.
1z, komp 16 bit made by kostrz, wtryski 0,210, egr out, kat out, wolna odma, skrzynia een. Co dalej czas pokaże.

kylo40
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 92
Rejestracja: 06 lip 2012, 13:57

Post autor: kylo40 » 24 sie 2013, 22:39

Łożyska najlepiej i najszybciej sprawdzam w następujący sposób, jadę na jakąś krętą ulicę, opuszczam przednie szyby i nasłuchuje jak skręcam w lewo i hałas się nasila tzn. że wyrobione jest prawe łożysko,jak huk delikatnie ustaje to lewa strona i analogicznie myśląc, jak skręcam w prawo i hałasuje bardziej to mamy lewą stronę do roboty.
(Łożysko bez obciążenia czyli na podnośniku nawet wyrobione potrafi cichutko się turlać)
Zawsze tak sprawdzam i jeszcze nie było gafy :mrgreen:
Co do uczucia delikatnego hamowania, po przejechaniu powiedzmy ok. 8-10 km. tzw. agresywnej jeździe (tzn. przyśpieszanie i hamowanie) sprawdź przez otwory w feldze lewą i prawą tarcze czy jednakowo rozgrzane czy jedna ciepła, a druga gorąca, tylko uważaj aby nie poparzyć. Jeżeli temp. znacznie się różni to "blokuje" ci jedno koło.

Jeśli łożyska i tarcze przejdą test ok. to zostają osłony tarcz po prostu ocierają o felgę. <ok>

Soniak87
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 217
Rejestracja: 15 paź 2009, 21:55
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa

Post autor: Soniak87 » 26 sie 2013, 00:59

łozyska dobre osłony tarcz wydarłem podnioslem saqmochod do gory i krecilem kolami przy skrecie rowniez nic nie bylo slychac. raz cos szumi raz nie czasem na prostej czasem na skrecie w prawo

ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i felgi”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga