Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 b4 1.9tdi 1Z] Dziwnie zgrzytajacy trzeci bieg???

Wszystkie sprawy związane z przekładniami, dyframi i skrzyniami biegów.
ODPOWIEDZ
TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

[80 b4 1.9tdi 1Z] Dziwnie zgrzytajacy trzeci bieg???

Post autor: TDI80 » 13 paź 2007, 21:16

Witam,
jestem posiadaczem Audi 80 1.9TDI 1Z Avant i jak do tej pory wszystko chodzilo bez problemu, czasem mialem jakby lekki opor przy wlaczaniu 3go biegu, jakby cos przeszkadzalo, lekko blokowalo, ale wszystkie chodzily bez zarzutu..........az do dzis :(
Dzis nagle z niewiadomych przyczyn jade sobie i przy ktoryms z koleji wlaczeniu trzeciego biegu slysze tylko zgrzyt jak by wlaczac bez sprzegla bieg, dodam ze inne biegi chodza bez problemow, dziwne jest to ze jak wcisnalam sprzeglo i samochod zwolnil i spadly obroty to bieg trzeci gladko wchodzil, o co chodzi w tym i co sie dzieje, czy ma ktos jakis pomysl naprawy? Mam nadzieje ze nie trzeba remontowac skrzyni biegow bo to byl by moj gwozdz do trumny finasowej bo wszystko poszlo na samochod :(


Ps. Skrzynia biegow dla dokladnosci podam ze manualna

Pozdrawiam

mireko
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 191
Rejestracja: 01 mar 2007, 16:41

Post autor: mireko » 14 paź 2007, 01:17

Mam to samo-raz wchodzi cicho,a raz ze zgrzytem-przeważnie rzęzi przy większych prędkościach i wyższych obrotach.Po mojemu to umarły synchronizatory.Ja póki co jeżdżę i staram się umiejętnie wrzucać trójkę,żeby nie zgrzytnęło gdzieś przy znajomych. :lol:

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 14 paź 2007, 09:21

Dokładnie ja też stawiam na synchronizator, jesli przestaje zgrzytać przy dłuższmy przyczymaniu sprzegła - kiedy spadną obroty i skrzynia wyhamuje - to raczej bedzie to synchronizator, przezyłem cos takiego w golfie 3, objechałem paru meajstrów, wiekszosc z nich swierdzło żeby jezdzić aż klenknie coś bardziej, jezdziłem, jezdziłem objawy nie pogarszały sie, przez miesiac czasu (jakieś 7tyś km.) aż pewnego pieknego dnia w skrzyni wybiło dziure i było po jezdzie, koszt nowej skrzyni 400zł, tarczy sprzegłowej (zalało ją olejem) 150zł i robocizna 50zł bo robiłem u znajomego majsta któremu pomagałem. :-)

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 14 paź 2007, 11:26

Solskier pisze:Dokładnie ja też stawiam na synchronizator, jesli przestaje zgrzytać przy dłuższmy przyczymaniu sprzegła - kiedy spadną obroty i skrzynia wyhamuje - to raczej bedzie to synchronizator, przezyłem cos takiego w golfie 3, objechałem paru meajstrów, wiekszosc z nich swierdzło żeby jezdzić aż klenknie coś bardziej, jezdziłem, jezdziłem objawy nie pogarszały sie, przez miesiac czasu (jakieś 7tyś km.) aż pewnego pieknego dnia w skrzyni wybiło dziure i było po jezdzie, koszt nowej skrzyni 400zł, tarczy sprzegłowej (zalało ją olejem) 150zł i robocizna 50zł bo robiłem u znajomego majsta któremu pomagałem. :-)

dokladnie tak sie dzieje, ze przy spadku obrotow i trzymaniu sprzegla bieg wchodzi dobrze,
wiec widze ze jednak synchronizator i bez naprawy albo wymiany skrzyni sie nie obedzie :(
Nie chcialbym czekac zeby mi dziure wybilo w skrzyni w czasie jazdy :(
A czy wiecie moze czy jest jeden rodzaj czy kilka rodzajow skrzyni do 1.9tdi
i czy np roznica jest ze skrzynia z rocznika 92, 94 czy 95 i juz inna,
badz tez ze inna w wersji avan a inna w wersji sedan?
Czy moze ktos wie gdzie mozna by dostac takie synchronizatory najlepiej nowe i ewentualnie zebatke 3ciego biegu?
W najgorszym wypadku pytanie o tania skrzynie w calosci do tego modelu gdzie zdobyc?

Pozdrawiam

ps. a gdzie takiego majstra znalezc ktoremu chetnie bym popomagal zeby tylko ksozty byly jak najnizsze?

TomekDj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 32
Rejestracja: 24 cze 2007, 18:23

Post autor: TomekDj » 14 paź 2007, 12:44

Ja miałem to samo 3 razy naprawiałem skrzynie zawsze koszt 500zł i od razu radze Ci wymień skrzynie albo trzy synchronizatory 3 4 i 5 biegu wraz z przesuwkami mi padł 3 i 5 bieg zrobiłem je a po roku zdechł 4 zrobiłem i po tygodniu znowu padł 3 bieg więc wymieniłem całą skrzynie kupiłem od kolegi z forum i jestem zadowolony a do Audi 1Z to jest oznaczenie chyba BAA skrzyni i taką musisz kupić nie inną powiem Ci że przerąbane jest z tą skrzynią mi jak na razie chodzi odpukać

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 14 paź 2007, 14:22

TDI80, Majster taki jest w kłodzku - dolnyśląsk. A co do kupna nowej skrzynie to też nie jest do końca pewne rozwiązanie bo nigdy nie wiesz co kupisz, może sie okazać ze kupisz jeszcze wiekszego szrota jak masz, najlepiej oddac skrzynie w rece jakiegoś DOBREGO mechanika, wymieni co nalezy i skrzynia bedzie dalej smigac. Jak ktoś sie zna to naprawi Ci skrzynie tak że bedzie jak nowa, odrazu oceni zurzycie poszególnych czesci i zadecyduje co nalezy wymienic. Chyba ze masz skrzynie z dobrego źrodła z jakąs gwaranca na kilaka tyś, km.

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 14 paź 2007, 14:38

Solskier pisze:TDI80, Majster taki jest w kłodzku - dolnyśląsk. A co do kupna nowej skrzynie to też nie jest do końca pewne rozwiązanie bo nigdy nie wiesz co kupisz, może sie okazać ze kupisz jeszcze wiekszego szrota jak masz, najlepiej oddac skrzynie w rece jakiegoś DOBREGO mechanika, wymieni co nalezy i skrzynia bedzie dalej smigac. Jak ktoś sie zna to naprawi Ci skrzynie tak że bedzie jak nowa, odrazu oceni zurzycie poszególnych czesci i zadecyduje co nalezy wymienic. Chyba ze masz skrzynie z dobrego źrodła z jakąs gwaranca na kilaka tyś, km.
Tylko problem w tym zeby zdobyc dobre synchronizatory do skrzyni czy inne czesci,
moze tez zebatka, gdzie to mozliwe do zdobycia, czy nowe sa do zdobycia takie czesci?
Podobno skrzynia od A4 pasuje a to mlodsze auto ciekawe czy czesci z tej skrzyni pasuja do mojej?

Awatar użytkownika
Solskier
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4315
Rejestracja: 16 sie 2007, 11:25
Imię: Sebastian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2,2 AAN
Lokalizacja: Kłodzko
Kontakt:

Post autor: Solskier » 14 paź 2007, 15:06

Czesci najnormalniej kupisz w sklepie, tylko sie nie przestrasz ceny, jeden synchronizator to koszt około 100zł. Ale wtedy masz pewną skrzynie która przetoczy Ci kolejne pól banki.

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 14 paź 2007, 15:08

Skrzynia do Audi 80 1,9 TDI z gwarancją i montażem - 950 PLN. Rok produkcji 1994r. Oznaczenie najprawdopodobniej BAA - do sprawdzenia. Czas wymiany 9 godzin, klienta nic nie interesuje. Stan idealny, nic nie wyje, biegi wchodzą bez zgrzytania, nie była nigdy rozbierana, przebieg ok. 160 tys. mil. Przed zakupem istnieje możliwość sprawdzenia tej skrzyni w innym jeżdżącym aucie - do 20.10.07.

chlopasek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 177
Rejestracja: 06 kwie 2007, 21:54

Post autor: chlopasek » 14 paź 2007, 19:10

ja mam taki sam problem w mojej b3 tylko ze 2 bieg najgorzej wchodzi 3 tez nie zaciekawie i mysle to robic bo kupie druga skrzynie i tez moze byc to samo,dowiedzialem sie ze są firmy gdzie zdajesz starą skrzynie i dostajesz drugą po regeneracji i z gwarancją,ale nie wiem ile taaka przyjemnosc bede dopiero pytał,ale ogolnie to gów...sprawa z tymi skrzyniami

TDI80
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 242
Rejestracja: 10 wrz 2007, 22:58

Post autor: TDI80 » 15 paź 2007, 11:12

czarekj pisze:Skrzynia do Audi 80 1,9 TDI z gwarancją i montażem - 950 PLN. Rok produkcji 1994r. Oznaczenie najprawdopodobniej BAA - do sprawdzenia. Czas wymiany 9 godzin, klienta nic nie interesuje. Stan idealny, nic nie wyje, biegi wchodzą bez zgrzytania, nie była nigdy rozbierana, przebieg ok. 160 tys. mil. Przed zakupem istnieje możliwość sprawdzenia tej skrzyni w innym jeżdżącym aucie - do 20.10.07.
Witam i mam kilka pytan dotyczacych tej oferty:
Gdzie taka wymiana byla by realizowana jaka miejscowosc?Czy to Pan by wymienial?
Czy to jest jakas firma zajmujaca sie mechanika, czy indywidualne dzialanie?
Czy moglbym uczestniczyc przy wymianie?
Czy to normalna pisemna gwarancja byla by udzielona na te skrzynie i na ile czasu?
Czy w rozliczeniu mogla by byc zostawiona skrzynia obecna,
w ktorej jedynym mankamentem jest synchronizator 3ciego biegu, wszystko pracuje bez zarzutu poza tym?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 15 paź 2007, 15:42

Istnieje możliwość, żebym to ja wymieniał tą skrzynię osobiście w Zambrowie.
Może Pan uczestniczyć w wymianie i nawet patrzeć mi na ręce.
Naprawa w legalnie istniejącej firmie.
Niestety gwarancji pisemnej na skrzynię Pan nie otrzyma. Gwarantuję jednak że skrzynia nie będzie posiadała wad ukrytych oraz zostanie poprawnie zamontowana. Testować skrzynię w jeżdżącym aucie można dowolnie.
Stara skrzynia może być pozostawiona w rozliczeniu, ale kwota zostanie obniżona jedynie o cenę złomu aluminiowego. Niestety ewentualna naprawa 3 biegu nie przywróci pełnej sprawności skrzyni, która może ulegać dalszym awariom.

pajak100
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 192
Rejestracja: 27 sie 2007, 18:41
Lokalizacja: płock

Post autor: pajak100 » 15 paź 2007, 16:41

Koszt skrzyni to 400zł, a koszt montażu to 550zł. Cena skrzyni owszem bardzo konkurencyjna, ale ten 9-cio godzinny montaż 550zł. Uważam że 60zł za godzinę pracy to trochę drogo, tym bardziej, że tam nie ma specjalnej myśli technologicznej.
Ale cóż to chyba warszawka i dlatego. :mrgreen:
Pozdrawiam
audi 90 było
audi coupe 7a Quattro Blos było
audi S4 2.2T jest

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 15 paź 2007, 17:53

pajak100 pisze:Koszt skrzyni to 400zł, a koszt montażu to 550zł. Cena skrzyni owszem bardzo konkurencyjna, ale ten 9-cio godzinny montaż 550zł. Uważam że 60zł za godzinę pracy to trochę drogo, tym bardziej, że tam nie ma specjalnej myśli technologicznej.
Ale cóż to chyba warszawka i dlatego. :mrgreen:
Pozdrawiam

Proszę kupić skrzynię biegów do 1,9 TDI o oznaczeniu BAA w takim stanie jak oferuję za mniej niż 700 PLN. Powodzenia! :-D Jak znajdziesz to daj mi znać a ja od razu wezmę jeszcze dwie, bo tak szybko schodzą.
Na Allegro owszem bywają tańsze skrzynie, ale koszty wysyłki to najmniej 70 PLN i kupuje się kota w worku.
Dobrą skrzynię do silnika benzynowego można kupić za mniej niż 50 % ceny tego co kosztuje skrzynia od diesla.
W ta sobotę za skrzynię do silnika 2,3 z montażem od jednego z klubowiczów wziąłem 450 PLN, więc to chyba nie jest droga usługa.
Ja nikogo do niczego nie zmuszam, po prostu znam realia rynku.
A tak przy okazji dla zdegustowanych moją propozycją cenową, szukając na Allegro znalazłem tańszą ofertę :-D
http://www.allegro.pl/item256016301_aud ... _9_td.html
Pytanie tylko czy to jest skrzynia BAA. :mrgreen:
Pozdrawiam.

hadmar
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sty 2007, 16:41
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: hadmar » 16 paź 2007, 16:20

przeczytaj sobie jaki miałem problem, może coś ci to pomoże. viewtopic.php?t=7590

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przekładnie i skrzynie biegów”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga