Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.9 SD] Schemat kostki ABS poszukuję.

ODPOWIEDZ
domagalag
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2011, 21:19

[B3 1.9 SD] Schemat kostki ABS poszukuję.

Post autor: domagalag » 17 sie 2014, 22:11

Witam.

Poszukuję rozpiski schematu pinów kostki komputera ABS w Audi B3 1986 r. 1.9E. Chociaż najlepiej gdyby to był jakiś kompletny schemat elektryczny :) Naszukiwałem się w gooooglach i nie mam nic konkretnego, tutaj na forumowej szukajce były podobne tematy, ale nie zostały rozwiązane ani nie ma rozwiązania....

ABS nie koniecznie jest mi potrzebny, ale skoro występuje w moim modelu samochodu, to może warto było by go naprawić w wolnym czasie. Czujniki są ok, ale może coś na przewodach nie ok, i chciałbym to sprawdzić w pinach kostki ABS pod tylną kanapą. W moim samochodzie ABS jest wyłączany przyciskiem, ta funkcja działa, ale dalej nie wiem gdzie szukać, styki patrzałem wzrokowo, bez zaśniedzeń, także przekaźniki i te obok pompy i ten pod deską rozdzielczą z bezpiecznikiem, wiem tylko , że jak "pieprznąłem" pięścią w moduł ABS pod tylnym siedzeniem, to przez dłuższą chwilę działał chyba ABS bo kontrolka zgasła, po wymianie modułu pod kanapą na inny używany, brak reakcji, kontrolka ABS pali się cały czas... Schemat elektryki był by mi potrzebny aby popatrzeć i rozwiązać ten problem , gdzie napięcia dochodzą, czy kable do czujników ok, itp.

Awatar użytkownika
Multifonika
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 7334
Rejestracja: 25 sty 2007, 08:37
Imię: Motostacja
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan quattro
Silnik: 2.8 AAH
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Multifonika » 19 sie 2014, 20:51

Trzymaj, porównaj np. zasilanie czy się zgadza.
Części samochodowe online - Motostacja

domagalag
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 29
Rejestracja: 03 wrz 2011, 21:19

Post autor: domagalag » 16 paź 2014, 23:04

Dziękuję za odpowiedź, dłuższy czas mnie tu nie było, przeczytałem, ale rozwiązałem część problemu - gdyż wymieniłem przekaźnik "76" , który niby "tykał" ale komputera od ABS nie załączał.

A teraz jest tak, że uruchamiam samochód, kontrolka ABS gaśnie no i tak może być długo, lecz jeśli ruszę do przodu i będę jechał jak żółw na 1-ce i nie przekroczę 1400rpm to kontrolka się nie zaświeci, ale pojadę lekko szybciej to zapali się... No i teraz trzeba szukać przyczyny dalej.

Bez względu czy jadę autem 30 / 50 / 110 km/h , to gdy przycisnę przycisk włącznika ABS, to kontrolka zgaśnie, ale po 4 sekundach się znowu zapali bez względu na prędkość jazdy. Na postoju jak zgaśnie to się nie zapali.


Czujniki są ok, bo już je wcześniej sprawdziłem, szukałem, wyczytałem, że odległość czujnika też jakaś musi być, ale nie było nigdzie napisane jaka?? Więc proszę o podpowiedź.

Ktoś gdzieś napisał też, że jakieś koronki na kole może są uszkodzone lub zabrudzone, ale niestety nie wyjaśnił jak to sprawdzić lub jak do tego się zabrać, więc tutaj też proszę o pomoc i podpowiedź.

Być może nie jestem mistrzem wyszukiwarek na forach i internetowych, więc jak ktoś ma chwilkę to niech naprowadzi mnie na odpowiedni temat lub odpowie w poście :)

Awatar użytkownika
darek90
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 128
Rejestracja: 05 cze 2012, 13:23
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: darek90 » 16 paź 2014, 23:51

Jeżeli chodzi o czujniki to zasada jest taka żeby nie obcierał o wieniec (koronkę) i był w miarę blisko więc najlepiej jest go wcisnąć do końca i lekko cofnąć, i zawsze czujniki na jednej osi np przód prawy i lewy musi być w tej samej odległości od wieńca bo inaczej podczas jazdy będą wchodziły błędy... Jeżeli chodzi o sam wieniec to jest on umiejscowiony na piastach z tyłu i na przegubach zewnętrznych z przodu i jest ich integralną częścią. Jak wyciągniesz czujnik i zaglądniesz do środka to będziesz widział. czasem te wieńce korodują albo się zapychają i są jaja, wtedy trzeba to poczyścić...

Awatar użytkownika
Szara80tkaTdi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2662
Rejestracja: 19 maja 2008, 18:07
Imię: Przemek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9 1Z
Lokalizacja: Timbuktu

Post autor: Szara80tkaTdi » 19 paź 2014, 18:46

i rozmiary wszystkich opon musza byc identyczne

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga