Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B3 1.8 PM] Obrotomierz działa tylko przy wyłączonych światł

ODPOWIEDZ
freshman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2014, 16:06

[B3 1.8 PM] Obrotomierz działa tylko przy wyłączonych światł

Post autor: freshman » 20 gru 2014, 16:46

Witam. Mam taki problem, od kiedy kupiłem auto.
Wypunktuję dla jasności:
1. Gdy odpalę silnik i nie włączę żadnych świateł, obrotomierz pokazuje obroty prawidłowo, podobnie jest z temperaturą.
2. Gdy włączę światła mijania - obrotomierz przestaje działać, podobnie wskaźnik temperatury (ustawiają się na minimum). Dodatkowo zapala się kontrolka prawego kierunkowskazu. Gdy włączę kierunek, to miga, gdy go wyłączę, to dalej świeci światłem ciągłym.
3. Prędkościomierz działa bez zarzutu niezależnie od tego, czy światła są włączone, czy też nie.
4. Gdy autko jest zapalone, ma włączone postojówki i włączę kierunkowskaz (obojętnie który), to wskazówka obrotomierza faluje zgodnie z miganiem kierunkowskazu.
5. Zegarek gaśnie (albo świeci tak słabo, że nie widać), gdy zapalam światła. Gdy są one zgaszone, pokazuje prawidłowo godzinę.

Innymi słowy: póki nie zaświecę świateł, lewa połówka "licznika" działa ok. Po ich zaświeceniu nie działa.

Nie wiem na 100%, jak jest z podświetleniem zegarów i całej reszty - sprawdzę i dam znać, jak to ma jakieś znaczenie. Światła wszystkie ok. Wymieniłem bezpiecznik 12 (chociaż wyglądał ok), ale oczywiście bez efektu.

Panowie, jakieś pomysły? Najpierw myślałem, że problem leży w zegarach, więc wymieniłem - bez efektu.
Zegary wydają się bez zarzutu, bo dopóki nie włączę świateł, to wszystko działa, jak powinno.

Przejrzałem istniejące już tematy, ale nie znalazłem swojego problemu. :-/

Pomoże ktoś? Z góry dzięki.

Roman_S
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1582
Rejestracja: 23 cze 2013, 15:47
Imię: Rafał

Post autor: Roman_S » 22 gru 2014, 18:50

Jak masz jakiegoś pająka sprawnego na podmiankę to podmień i zobaczy czy nie pomoże.

freshman
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2014, 16:06

Post autor: freshman » 22 gru 2014, 22:01

Ok, to się sprawdzi. Dzięki za odzew.

Przy okazji - dziś zauważyłem, że jeśli zmniejszę podświetlenie do minimum, to obrotomierz działa także przy włączonych światłach, pokazując nieznacznie zaniżone wartości.

nogiln
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 228
Rejestracja: 24 mar 2008, 16:00
Imię: Damian
Lokalizacja: Mysłaków/ŁDZ

Post autor: nogiln » 06 lut 2020, 09:53

Witam, mam podobny problem,tzn. gdy nie włączę świateł wszystko na desce jest ok. Natomiast po załączeniu świateł zaczynają się cuda: lekko podświetlona jest strzałka od prawego kierunkowskazu oraz kontrolka długich świateł, predkościomierz nie wskazuje poprawnie, przy załączeniu kiernkowzkazów wskazówka od prędkościomierza faluje w rytm migania kierunkowskazów oraz nie naliczane są kilometry.

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1039
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 06 lut 2020, 20:49

Na początek proszę sprawdzić punkty masy zespołu wskaźników.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 07 lut 2020, 14:07

Masa dla wskaźników pewnie gdzieś nie łączy jak napisał h/k. I jeśli to nie wina pękniętej ścieżki w samej płycie licznika albo słabego lutu łączącego gniazdo z tą płytą.

Masa jest na 8 pinie żółtej kostki licznika i druga 21 niebieskiej kostki i ta jest od prawej części licznika. Nie wiem czy zwykle nie przełamuje się lut w miejscu gdzie wychodzi do prędkościomierza.

Najprościej będzie podpiąć na próbe masę w te miejsca i jeśli nie pomoże to trzeba licznik rozkręcać.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Przełączniki zespolone, zegary, stacyjka.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga