Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

[80 B4]Nieszczęsne przednie zawieszenie, stukanie.

Post autor: MARTINO » 12 lis 2007, 10:53

Witam wszystkich kolegów klubowych. Mam problem z przednim zawieszeniem, przeglądałem już wszystkie posty odnośnie tego tematu to znaczy stukania i pukania w przednim zawieszeniu. Moja pszczółka to rocznik 94 i muszę przyznać, że jest w stanie idealnym, ale..... w ostatnim czasie pojawiło się delikatne głuche pukanie z prawego przedniego koła. Próbowałem szukać wszędzie, ale ani na szarpakach ani na żadnej stacji diagnostycznej (byłem na 4 stacjach)w całym mieście nikt nie wie co to może pukać. Ten głuchy dźwięk pojawia się tylko podczas jazdy na nierównej nawierzchni to znaczy naszej polskiej typowej drodze asfaltowej. Proszę o rady w tym temacie i jakie są priorytety jeśli chodzi o to od czego zacząć. Nadmienie tylko, że posiadam nowe amorki KAYABA, tuleje wahaczy, łożyska w gniazdach mocujących. Pozostałe części mają może około 25 tyś. przebiegu i są oryginalne i montowane w Audi. Czytałem już wszystkie wypowiedzi na ten temat ale najczęściej ludzie piszą że wymienili połowe zawieszenia, a mi nie zależyna tym by narobić sobie kosztów i roboty. Bardzo prosze o pomoc w tej dziedzinie. Mieszkam w województwie pomorskim w Chojnicach więc może też ktoś zna jakiegoś dobrego mecha :?: nika co się na tym zna a nie tylko eksperymentuje bawiąc się naszym portfelem.
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 07:49 przez MARTINO, łącznie zmieniany 2 razy.
Po prostu ideał !

Awatar użytkownika
MARCIN 80B4
Audi 80 Klub
Audi 80 Klub
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2007, 10:12
Lokalizacja: Busko

Post autor: MARCIN 80B4 » 12 lis 2007, 13:10

ja bym radził podnieść przód auta do góry i dokładnie obadać łączniki stabilizatorów i gumy na stabilizatorze, bo minimalny luz na łącznikach nie jest wyczuwalny przy opuszczonym autku a może powodować stuki, jeszcze jak go podniesiesz to sprawdź łącznik w różnych ustawieniach koła.

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 12 lis 2007, 18:37

Mam pytanie, czy problem nie pojawil sie jakos niedlugo po zalozeniu nowych amortyzatorow? ja u siebie wymienilem juz wszystko (doslownie, lacznie z silenblockami na kolysce) i dalej cos mi stuka i piszczy. Zaczynam myslec czy to moze nie jest wina amortyzatorow... Ja zalozylem Kayaba gazowe (bo niby takie mialy isc do 2,8). Szczerze mowiac mam juz tego troszke dosc bo poszlo w to w cholere kasy a dalej jest nie tak jak ma byc. Dodam ze auto jest teraz twarde, az za twarde...
Było: Audi 80 SC, b2 86r, 1,8, niezniszczalne
Audi 80 b4 93r, 2,8 V6 AAH w sedanie
Audi 80 b3, 88r, 1,8 rowniez niezniszczalne
Jest: Audi 80 b4. 93r, 2,0

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 12 lis 2007, 19:20

więc jeśli chodzi o te głuche stukanie w prawym kole to jak kupiłem samochód w kwietniu tego roku to to pukanie było bardzo ciche ale dobiegało z prawego koła. Po 5 miesiącach jeżdzenia na naszych drogach to stukanie się powiększyło tylko, że cały czas jest to głuche pukanie. Po tych moich wymianach jest tak samo jak było więc cojest grane. Od czego zaczynać i na co w pierwszej kolejności zwracać uwage, co jest najważniejsze ?????
Po prostu ideał !

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 12 lis 2007, 19:53

no ja ci niestety chyba nie pomoge, bo jak pisalem wymienilem wszystko i dalej cos stuka :-/
juz mi sie pomysly skonczyly...a drazni mnie to strasznie, chcialbym zeby wszystko bylo cacy
Było: Audi 80 SC, b2 86r, 1,8, niezniszczalne
Audi 80 b4 93r, 2,8 V6 AAH w sedanie
Audi 80 b3, 88r, 1,8 rowniez niezniszczalne
Jest: Audi 80 b4. 93r, 2,0

oscarek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2007, 23:19

Post autor: oscarek » 12 lis 2007, 22:32

Podobnie jak inni walczyłem z zawieszeniem przez ponad pół roku - wymieniłem amory (raz KYB oleje- miały luz w skoku ok. 3-4 mm; a następnie SACHS gazowy), silenbloki dwa razy, łączniki drążka stab. dwa razy, mocowania gumowe drążka stab., tuleje stalowo-gumowe belki pod skrzynią biegów, łożyska górne amorów, końcówki drążków kierowniczych, sworznie obu wachaczy itd. Części tylko z renomowanych stajni zamienników.
Efekt jak u innych - małe dołki 2-3 cm i łup, łup, łup... Symetrycznie po obu stornach. Może człowieka trafić sz... Wszystko do d...
Mechanicy radzili, radzili brali talary i nic.

W piątek zrobiłem NIUNI dobrze. Zdecydowałem się na użycie oryginalnych części - łożyska amorów BOGE plus nowe końcówki drążka kierowniczego (stare, wymienione ok. 7 m-cy wstecz musiałem raz na 3-4 tyg. szprycować olejem). Po zdjęciu MCPersona okazało się że różnica wysokości między zamiennikiem (łożyska amora) a oryginałem wynosi ok. 3-4 mm. Być może (ale to domysły) przy ich pierwszej wymianie "fahofcy" użyli klucza pneumatycznego do dokręcenia śruby z kontrą w górnej części nad kielichem kolumny, co spowodowało zapadnięcie się gumowej poduszki i stąd ta różnica wysokości.
Nie wnikam, bo szkoda czasu.
Od piątku doceniam uroki jazdy - jest cicho, przyjemnie i tylko słychać pracujące amorki.

Życzę Wszystkim takiej jazdy.

Awatar użytkownika
hudy
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4865
Rejestracja: 28 lis 2006, 00:13
Imię: Robert
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Alwernia
Kontakt:

Post autor: hudy » 12 lis 2007, 22:40

u mnie po zrobieniu całego przedniego zawieszenia stukało nadal.wymieniłem wkońcu łożyska i poduszki amortyzatorów i cisza...

oscarek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 13
Rejestracja: 12 lut 2007, 23:19

Post autor: oscarek » 12 lis 2007, 22:49

I tak ma być.
Niech nikt z Was nie da się nabrać (jak ja) na teksty "fahofcuf", że w 80-tce coś zawsze stuka. BAJKI!!!

Audi ma b. dobre zawieszenie, trzeba tylko trochę uporu i cierpliwości, a "świerszcza-bandytę" można namierzyć.

pzdr
Szczęśliwy

ircio
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 16
Rejestracja: 11 lis 2007, 22:32

Post autor: ircio » 12 lis 2007, 22:59

hudy pisze:u mnie po zrobieniu całego przedniego zawieszenia stukało nadal.wymieniłem wkońcu łożyska i poduszki amortyzatorów i cisza...
oby tak było
Mam problem z ogrzewaniem wnętrza w tdi-ku.Temperatura na wskażniku pokazuję mi 80 kilka stopni, w tej temperaturze otwiera się termostat.A temperatura nadmuchu jest do bani.Kto przerabiał ten problem proszę o pomoc.Dzięki wielkie

Awatar użytkownika
koko666
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 275
Rejestracja: 28 wrz 2007, 19:21
Lokalizacja: Szczawnica

Post autor: koko666 » 12 lis 2007, 23:49

czyli jest opcja ze to poduszki.... co ciekawe u mnie jak auto postoi to jest ok, ale jak przejade kilka kilometrow to zaczyna piszczec i stukac. nie ma jakiejs tragedii, ale nie powinno tak byc.
swoja droga z tylu tez mi cos stuka, ale tam jeszcze nic nie robilem...
Było: Audi 80 SC, b2 86r, 1,8, niezniszczalne
Audi 80 b4 93r, 2,8 V6 AAH w sedanie
Audi 80 b3, 88r, 1,8 rowniez niezniszczalne
Jest: Audi 80 b4. 93r, 2,0

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 13 lis 2007, 01:01

u mnie tez coś strzelało w zawieszeniu. typowy metaliczny ogłos "skaczącej" na sucho spreżyny. okazłało sie ze padły łożyska kolumny Mc Phersona
wymieniłem shit firmy hans preis (topran) i kupiłem firmy Febi Bildstein
juz rok spokoju i nic a tamto dziadostwo wytrzymało moze ze 2 miesiące ...
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
MARTINO
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 100
Rejestracja: 11 lis 2007, 20:47
Lokalizacja: POMORSKIE

Post autor: MARTINO » 13 lis 2007, 17:07

dzieki za rady panowie tylko napiszcie mi jakie kupować części, jakie są nalepsze no i jesli znacie napiszcie mi ceny tych części, jakie kupować no i ewentualnie gdzie. Mam na mysli łozyska wraz poduszkami amortyzatora, swożeń od dołu wahacza ale nie wiem jak to się nazywa, ja chce kupić najlepsze więc bardzo proszę tylko o potwierdzone informacje gdyż nie mam już pieniędzy na eksperymentowanie, dzięki i pozdrawiam
Po prostu ideał !

Awatar użytkownika
widmo
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1267
Rejestracja: 18 sie 2007, 11:57
Lokalizacja: Kraków

Post autor: widmo » 13 lis 2007, 20:13

hmmm najlepsze :?:
jesli masz naprawde duzo kasy to w serwisie AUDI :P
ale ostrzegam !
- 110 zł za szt ale ORGINAŁ w serwisie Audi
- HansPreis (topran) jakies 20-25 zł za szt
link do aukcji PODUSZKA Mc Phersona AUDI 80
- Febi Bildstein 26,49zł za szt


zresztą popatrz na http://sklep.intercars.com.pl/
-> eKatalog i dalej wybierasz juz sam marka model silnik etc ....
nr katalogowy Febi FE02429 -> mozesz uzyć wyszukiwarki czesci po nr katalogowym :-P


jesli naprawde zalezy ci na komforcie i niezawdodnosci zainwestuj w lepsze czesci.
napewno odradzam Ci firmę HANS PREIS (TOPRAN) bo to jest naprawdę lipny zamiennik. bo ta firma robi wszystkie czesci do wszystkich aut !!! a jak cos jest do wszystkiego to jest do .... ;-)

z kolei Febi Bildstein to firma niemiecka która od lat zajmuje sie tylko i wyłącznie czesciami zawieszenia samochodów. FEBI HOME PAGE

w razie czego pisac to cos pomoge ;-)
Było Audi 80 B4 2.0 ABT
Jest VW PASSAT B5FL 1.9TDI AWX

Awatar użytkownika
goldi j51
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3625
Rejestracja: 01 kwie 2007, 19:01
Imię: Robert
Model: Audi A6
Nadwozie: Sedan
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: goldi j51 » 13 lis 2007, 20:21

Witam bywają też przypadki że stukają o siebie końcówki sprężyn o siebie mało kto o tym wie ale widoczne jest to gołym okiem pozdrawiam ;-)

Awatar użytkownika
wolf
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 89
Rejestracja: 29 gru 2006, 10:43
Lokalizacja: kkozle

Post autor: wolf » 13 lis 2007, 20:35

witam tez z tym walczylem i kolega w b3 tez wymienilismy wszystko tak nam sie wydawalo i cos puka okazalo sie ze jest walnieta poducha od amora po zmianie zrobilo sie cicho :-)
bylo B1
bylo B2
jest 8B

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga