Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

ABS - kontrolka awarii zapala się wraz z włączeniem świateł

ODPOWIEDZ
Com4tee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 15:05

ABS - kontrolka awarii zapala się wraz z włączeniem świateł

Post autor: Com4tee » 16 lip 2015, 17:52

Mam super dziwną awarię ABS-u. Mianowicie wszystko działa okay dopóki nie włączę świateł mijania. w tym momencie (po kilku sekundach) wywala mi pomarańczową ABS i system przestaje działać (fizycznie nie pulsuje przy hamowaniu, auto wpada w poślizg).
Co to jest? Podejrzewam spadki napięcia gdzieś - rzecz w tym że auto ładowanie ma dobre i akumulator też (nie wymaga doładowywania, pali "na dotyk"). Jak podejść diagnozę tego problemu i jak go usunąć? dzięki za podpowiedzi.

sokraal

Post autor: sokraal » 16 lip 2015, 19:52

Z tego co mi przychodzi do głowy to tylko uszkodzenie wiązki elektrycznej ale muszę przyznać że nie mam pojęcia od czego dokładnie takie coś.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 16 lip 2015, 19:54

Com4tee, zastosuj tag w temacie _uwaga
WRC is for boys.
Group B was for men.

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 18 lip 2015, 11:08

Sprawdź napięcie woltomierzem bo ABS wyłącza się poniżej pewnego napięcia. Najlepiej by było sprawdzić vagiem co się dzieje. Masz wyłącznika ABSu?

Com4tee
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2014, 15:05

Post autor: Com4tee » 13 wrz 2015, 16:43

nie nie mam wyłącznika ABS. dziwna sprawa bo jak świecę tylko długimi (trzymam manetkę do siebie przy kierownicy) to błędu nie wywala i ABS chodzi, zatem to nie jest spadek napięcia. Jakiś spec od elektryki powiedział - pewnie uziemienie (minus do karoserii) ale to też nie to, założyłem niezeleżne zero akumulator - karoseria dla pewności - nic to nie zmienilo. z VAG-iem mam kłopot bo kable mam ze 4 ale żaden się nie łączy z kompem (soft je widzi popranie) ale to wątek na osobną opowieść. Jakieś jeszcze rady co mogę zrobić? pociągnąć niezależnie 12V do sterownika ABS z innego miejsca w aucie? przy okazji - myślicie że idzie o zasilanie sterownika tego w silniku, czy komputera abs tego pod siedzeniami?

maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4639
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 13 wrz 2015, 19:21

Com4tee pisze: Jakiś spec od elektryki powiedział - pewnie uziemienie (minus do karoserii) ale to też nie to, założyłem niezeleżne zero akumulator - karoseria dla pewności - nic to nie zmienilo.
No ale urządzenia potrzebujące masy są też przykręcone do karoserii w różnych miejscach i pewnie o to mu chodziło.
A jak będziesz prowadził dodatkowe zasilanie to też sprawdź czy na kablach masowych nie ma napięcia względem dobrej masy.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 wrz 2015, 19:59

WRC is for boys.
Group B was for men.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy bezpieczeństwa Air bag i ABS”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga