Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 1z] żęrzenie/zgrzytanie przy przyspieszaniu

Wszystko co nie pasuje do w/w kategorii.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzyn33
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 152
Rejestracja: 04 gru 2011, 11:21
Imię: Adam
Model: Audi A3
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Rzeszów

[B4 1z] żęrzenie/zgrzytanie przy przyspieszaniu

Post autor: krzyn33 » 30 mar 2016, 10:15

Panowie od kilku dni borykam się z takim oto problemem.
Podczas dodawania gazu przy mocniejszym jego wciśnięciu (ale nie z pedałem w podłogę oczywiście) słychać - z okolic skrzyni biegów chyba - takie dziwne charczenie-żęrzenie tudzież zgrzytanie. Tyczy się to tylko 1,2 i 3 biegu. Na 4 i 5 jest cisza. Wracając ostatnio ze świąt u rodziny na trasie podczas tego żęrzenia słychać było jakby coś stukło i się oderwało. Kiedyś miałem coś podobnego na każdym biegu, okazało się że popuściły śruby przy osłonie termicznej przegubu wewn. (taka blacha półokrągła) i przegub przy dodawaniu gazu ocierał o osłonę. Odkręciłem ją całkowicie, bo myślałem że znów ociera ale to nie było to.
Dziś rano wyciągnąłem nakrętkę - chyba 13 - która leżała gdzieś między skrzynią a wałem. Mogła tam być już wcześniej, wpaść kiedyś tam przy robieniu czegoś przy silniku - nie wiem czy ma to związek z problemem, bo dźwięki owe słychać nadal.
Dodam, że sprzęgło wymieniane było ze 3 lata temu na nowe, więc je odrzucam. Pytanie - czy coś w okolicach skrzyni mogło się odkręcić czy popuścić i daje takie efekty ? Może jakieś inne pomysły ?
1Z 1992r. Pierburg 16bit+Chip+AFN, przekładka MUNIOR, soft KOSTRZ

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne.”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga