Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[80 B4 ABT automat] problem z gasnacym silnikiem - katalizat

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

[80 B4 ABT automat] problem z gasnacym silnikiem - katalizat

Post autor: jkb^^ » 22 lis 2007, 14:41

Witam,
po ostatnich przebojach z moja audi o ktorych pisalem i dostalem po nosie :) przyjolem to z pokora, wczoraj pewien ze wszystko jest jak najbardziej ok jade sobie z pracy do hotelu i niespodziewanie kobieta zmienila pas ruchu wjezdzajac mi w bok, w rezultacie do wymiany nadkole zdezak kierunek nie wiem jak z drzwiami :( po oczekiwaniu 3h na policje zabieram sie do dalszej jazdy a tu kolejna niespodzianka. mianowicie najpierw auto jechalo i przygasalo ale tak lagodnie ujechal kawalek silnik zalapywal i jechal chwile plynnie zwlaszcza na wyzszych obrotach, silnik przygasal na niskich, w koncu doszlo do tego ze zupelnie stanol i zgas, po ponownym odpaleniu ok 1 min chodzil rowno pozniej coraz nierowniej dusilo krztusilo i gasl.
zostawilem go na ulicy dzis zaciagnolem do warszatatu. diagnoza taka ze nalezy wymienic caly uklad wydechowy a przede wszystkim kataliator do wymiany. :( i teraz pytanie czy po wyjeciu katalizatora i wstawieniu w jego miejsce tlumika nie bedzie problemow z sada lambda?? pomozcie prosze :( bo jestem zalamany
Ostatnio zmieniony 24 lis 2007, 10:36 przez jkb^^, łącznie zmieniany 1 raz.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 22 lis 2007, 14:54

A sprawdź czy czasem nie masz uszkodzonego filtra z weglem aktywnym( pochłaniacz par paliwa) bo jak sie nie myle jest za błotnikiem i stąd mogły sie pojawic problemy z dalsza jazdą bo zaciaga lewe powietrze, napisz jeszcze z której strony dostałeś. Co do wyrzucenia kata to nic sie nie bedzie działo z sondą jedynie może sie trosze dłużej nagrzewać

Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

Post autor: jkb^^ » 22 lis 2007, 15:06

uderzenie nastapilo w prawe przednie nadkole jednak na tyle slabe bylo ze nic wielkiego sie nie stalo oprocz pogietej blachy, dziwne wydawalo mi sie to ze przy dodawaniu gazu cos wpadalo w wibracje i tak dziwnie gwizdalo :(

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 22 lis 2007, 15:22

To rzeczywiście może być pochłaniacz par. Lekkie uderzenie wcale nie oznacza, że nic się nie urwało/rozszczelniło. Sprawdź czy podstawa wtrysku jest cała, i czy nie wypadł wężyk podciśnienia do termostatu powietrza (cienki wężyk wchodzący od dołu do obudowy filtra). Obejrzyj dokładnie przewody paliwowe. Zajrzyj do ECU czy wtyczka nie wypadła z kompa (nie przypuszczam, żeby tak było ale...)
Co do sondy to akurat w ABT wycięcie kata nie powinno to zbytnio namieszać, bo sonda jest dość daleko (w kolektorze wydechowym) i jest wyposażona w grzałkę. W związku z tym nawet czas nagrzewania sondy nie powinien się zmienić.

Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

Post autor: jkb^^ » 22 lis 2007, 15:42

przekazalem wasze uwagi chlopakom w serwisie, twierdza ze po zdemontowaniu ukladu wylotu spalin jak reka odjol .... :(

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 22 lis 2007, 21:46

jkb^^ pisze:po zdemontowaniu ukladu wylotu spalin jak reka odjol .... :(
masz na myśli układ recyrkulacji spalin? Czy po prostu wydech?

Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

Post autor: jkb^^ » 23 lis 2007, 08:35

caly wydech tlumik srodkowy koncowy zamiast kata jakis inny tlumik no i sama rure

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 23 lis 2007, 09:03

Czyli coś tam Ci się w wydechu zablokowało. Może urwało wkładkę katalizatora i dusił silnik. Najważniejsze, że autko już zdrowe :-) .

Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

Post autor: jkb^^ » 23 lis 2007, 09:15

no nie do konca zdrowe :( zostal do wymiany zderzak kierunek nadkole i drzwi do zrobienia po przedwczorajszej wizycie milej pani swoim fiatem w moja audi :(, auto mam dwa tyg i taki pech mnie ciagle spotyka :(

Awatar użytkownika
Danek
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3410
Rejestracja: 27 cze 2007, 13:17
Imię: Damian
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.2 KK
Lokalizacja: Mazowsze
Kontakt:

Post autor: Danek » 23 lis 2007, 09:30

Miałem na myśli serduszko :-) . Będzie dobrze, do świąt się zagoi :-D .

Awatar użytkownika
czarekj
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 2768
Rejestracja: 15 sty 2007, 19:30
Lokalizacja: Warszawa/Zambrów

Post autor: czarekj » 23 lis 2007, 09:48

Uważaj tylko na tych fachowców. Wytną Ci katalizator, za który potem dostaną 200PLN w skupie a Tobie każą jeszcze płacić za nowy tłumik, rurę i spawanie.

Awatar użytkownika
jkb^^
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 19
Rejestracja: 08 paź 2007, 14:45
Lokalizacja: Opoczka

Post autor: jkb^^ » 23 lis 2007, 10:10

ja juz powiedzialem ze zabieram kata i tlumiki, nie wiecie czy takie katalizatory sie regeneruje?

xavier

Post autor: xavier » 23 lis 2007, 10:35

200 PLN w skupie? mozesz rozwinac ten temat? Bo zastanawiam sie powaznie nad wycieciem u siebie kata (prawdopodobnie nei ruszany od nowosci, a jezdze i tak na gazie) i z tego co pytalem to okolo 100 pln sobie wolaja za usluge wspawania tam strumiennicy.

WOJTEK26
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4041
Rejestracja: 01 lut 2007, 08:15
Lokalizacja: Jelenia G

Post autor: WOJTEK26 » 23 lis 2007, 10:38

Jest dużo ogłozeń skup katalizatorów, a cena zalezy od wielkości. Takie okrągłe z Audi to 100-150zł a te duże płaskie to nawet do 300zł dają.

xavier

Post autor: xavier » 23 lis 2007, 14:15

Hm to by sie cala operacja zamknela w zerowym koszcie jakbym takiego kata pozniej sprzedal. Jak zakomunikuje panu machanikowi, ze kata zabieram ze soba, to mu pewnie mina zrzednie hehe :D

a tak BTW warto wycinac? Zakladajac, ze nie byl wymieniany od nowosci, czyli juz ponad 12 lat, a od 2.5roku jezdze na gazie, to czy ma sens w ogole go posiadanie? Mnie sie wydaje, ze moze on wplywac wrecz negatywnie na parce i moc silnika... szczegolnie jesli zbieraja sie w nim osady ze spalania gazu? poza tym autko parkuje na dworze ... czy zbierajaca sie w ukladzie wydechowym woda po zgaszeniu auta juz go tam nei rozsadzila przypadkiem? Mam taki objaw, ze jak jade rano i jest zimno to za autkiem unosi sie piekny ogon z bialego dymu/pary (raczej pary, bo jak jest cieplo to tego nie widac). I to dosc spory ogon, nikt inny na drodze tak nie ma... troche wstyd tak jezdzic :) ludzie zmeiniaja za toba pas albo wyprzedzaja, bo nei chca jechac w tym czyms za toba :oops:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga