Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Nieprzerejestrowany samochód i kary

Linkownia, ciekawostki, pogawędki nie tylko związane z Audi i nie tylko związane z motoryzacją.
ODPOWIEDZ
joga
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 31
Rejestracja: 09 wrz 2014, 14:39

Nieprzerejestrowany samochód i kary

Post autor: joga » 07 gru 2019, 12:28

Nie wiem dlaczego nie wprowadzą u nas takiego systemu jaki funkcjonuje i ma się całkiem dobrze w UK czy innych krajach europejskich. Mianowicie, że rejestracja samochodu jest jedna na całe życie. Tylko co zmiana właściciela to konieczność wymiany rejestracji. Ktoś mi może to wytłumaczyć na logikę?

maro0912
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 131
Rejestracja: 04 paź 2012, 23:24
Imię: Marek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Andrychów
Kontakt:

Post autor: maro0912 » 07 gru 2019, 13:00

Producent tablic musi z czegoś żyć, urzędnicy też muszą mieć co robić. bezradny_

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8376
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 07 gru 2019, 16:19

joga pisze: Tylko co zmiana właściciela to konieczność wymiany rejestracji
Nie zawsze, w Polsce tez jest możliwość pozostawienia starych ale musi być spełniony warunek..

krzysaudi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 13 lis 2008, 13:21
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: krzysaudi » 07 gru 2019, 21:39

Tan sam wydzial komunikacji dla starego i nowego wlasciciela auta ... Oczywiscie wlasciciele musza pochodzic z jednego miasta / gminy / powiatu ...
Elektronika . Coupe . Robienie na drutach .


Coupe czerwony bocian Krisa

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 07 gru 2019, 22:29

joga pisze: Mianowicie, że rejestracja samochodu jest jedna na całe życie.
ja tak mam,od początku do złomowania jeden numer rejestracyjny dokuczacz_ a po kazdym przeglądzie drukowany jest nowy dowód rejestracyjny w formacie A4
krzysaudi pisze:Oczywiscie wlasciciele musza pochodzic z jednego miasta / gminy / powiatu
raczej powiat bo jak szwagrowi sprzedałem auto to zostały moje numery okok jak zgubilm tablcie rejestracyjną to musiałem drugą też zwrócić bo uwaga-nowe tablice sa o 4 mm mniejsze...ktoś znowu kase nabija na naiwnych ludziach,bo raptem miałem te tablice 1,5 roku
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Oleg
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 10
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:26

Post autor: Oleg » 09 gru 2019, 14:56

Mogliby uprosić kwestię rejestracji samochodów, i wówczas kary byłyby sensowne.
Mam tutaj na myśli rozwiązania takie jakie są stosowane np w UK lub w Portugalii - czyli w dużym skrócie, aby można było mieć jedną rejestrację przez całe życie samochodu. Wówczas nie byłoby problemu z prawem dotyczącym rejestracji samochodów.
Starego auta można się pozbyć na dwa sposoby: sprzedać do skupu aut bądź kasacja w legalnie działającym auto szrocie. Na https://mamauto.pl/stary-samochod-zlomo ... -sprzedaz/ proponuję jeszcze doczytać.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2019, 07:37 przez Oleg, łącznie zmieniany 2 razy.

krzysaudi
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 263
Rejestracja: 13 lis 2008, 13:21
Lokalizacja: Działdowo

Post autor: krzysaudi » 09 gru 2019, 17:55

Ale po co upraszczac ?? Ma byc problemowo - maja byc kary i nakazy i zakazy . do tego 10 000 zl kary za brak czegokolwiek w aucie , co by na 500 plus starczylo zeby wyplacac .

rotfl
Elektronika . Coupe . Robienie na drutach .


Coupe czerwony bocian Krisa

adr0444
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 23 kwie 2008, 18:18
Lokalizacja: KROSNO ODRZAŃSKIE

Post autor: adr0444 » 11 sty 2020, 08:53

joga, z ciekawości ;) szukaj i chciałbyś mieć stary zabytek auta? :)
Sprzedam 80 b4 sedan ABK na czesci

Awatar użytkownika
Ucando
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8
Rejestracja: 07 wrz 2017, 07:48
Kontakt:

Post autor: Ucando » 19 lut 2020, 15:58

Gdyby pojazd przez cały okres swej żywotności miał jedną tablicę rejestracyjną to byłoby lepiej, przynajmniej dla nas kierowców. Kolejki na pewno byłyby mniejsze. Poza tym rejestracja pojazdów powinna być bardziej zautomatyzowana. Wiele rzeczy sami moglibyśmy uzupełnić w domu przez internet, a urzędnik na miejscu tylko je potwierdzić - to też przyspieszyłoby proces. Co do tej kwestii jest jeszcze wiele do poprawy

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8376
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 19 lut 2020, 17:07

Problem to nie urząd problem to ludzie...... Taki jeden z drugim czekają na ostatnią chwile i później wychodzi co wychodzi.... Prawo powinno być bardziej rygorystyczne to i kolejki były by normalne..

adamze27
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 127
Rejestracja: 17 maja 2017, 19:28

Post autor: adamze27 » 20 lut 2020, 16:27

urzędasów wykopać i do łopaty...jak kupuje samochód to sprzedający wchodzi przez neta na stronę rejestracji pojazdów i wpisuje moje dane że mi sprzedał...potem ja przez swoje kody bankowe wchodze też na tą stronę i potwierdzam ze jestem nowym włascicielem a starego usuwam z konta samochodu...nigdzie nie musze chodzić ani nie musze stać w kolejce...jeśli urząd nie przyśle mi dowodu rejestracyjnego do domu w formacie A4 to mogę podjechac i odebrac go w jakiejkolwiek stacji diagnostycznej
jest:Ford Mondeo MkV 2.0EB
Ford Mondeo MkIV 2.0TDCI
Nissan Primastar 2.5DCI 150

Online
maciek889
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 4625
Rejestracja: 30 wrz 2009, 19:10
Imię: Maciej
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.3 NG
Lokalizacja: Wchsut.

Post autor: maciek889 » 22 lut 2020, 23:30

Co lepsze to nie jest kara za nieprzerejestrowanie tylko za niezgłoszenie. I ponoć można to obejść informując wydział czy starostę o nabyciu pojazdu bez przerejestrowania.
Gdybym miał więcej pieniędzy to nie jeździłbym bym Audi 80... Wtedy byłoby mnie stać na zakup jeszcze starszego auta.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

Awatar użytkownika
Patrique
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1399
Rejestracja: 27 paź 2009, 13:08
Imię: Patryk
Model: Audi A4
Nadwozie: Avant
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Patrique » 13 mar 2020, 21:43

maciek889 pisze:Co lepsze to nie jest kara za nieprzerejestrowanie tylko za niezgłoszenie. I ponoć można to obejść informując wydział czy starostę o nabyciu pojazdu bez przerejestrowania.
Dokładnie tak jest! Byłem w urzędzie dwa razy zarejestrować auto i za każdym razem awaria systemu cepik. No i wtedy mi powiedziano (Pani Kierownik wydziału), że najważniejsze to: Zgłosić sam fakty NABYCIA pojazdu - ten sam druk co do rejestracji auta i wtedy jesteśmy kryci. Bo hipotetycznie można kupić auto które wymaga naprawy i nie musimy go od razu rejestrować na stałe. Także prawo w prawie..
Ja oczywiście jestem za rejestracją samochodu z uwagi na update danych nowego właściciela. Chyba nikt nie chciałby być ścigany za wykroczenie/przestępstwo popełnione przez osobę której sprzedaliście samochód.
OOOO Cztery pierścienie, robią wrażenie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Na każdy temat”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga