Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.0 ABK] Wgięty próg od lewarka  
Autor Wiadomość
Norton9988 
Audi 80 Maniak

Silnik: ABK
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: ---

Wysłany: 2019-06-02, 10:53   [B4 2.0 ABK] Wgięty próg od lewarka

Witam,
podnosząc auto auto lewarkiem i wymieniając łącznik stabilizatora po skończonej robocie zauważyłem, że wgiął mi się lekko próg, przy okazji lekko naderwała się konserwacja. Co dziwne na drugim progu, ale z tyłu jest podobnie, ale to już nie moja zasługa, tak już kupiłem. Samochód oczywiście był lewarowany we wzmocnionym miejscu progu, a obok dla bezpieczeństwa podłożony był pieniek, ale jakaś część siły opierała się na lewarku. Te progi tak łatwo się wginają, czy może ja coś źle zrobiłem?

Na zdjęciu jest to słabo widoczne, ale próg się ewidentnie wgniótł
https://tufotki.pl/e8QHH

Krzysztof

Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Silnik: 1Z
Nadwozie: Avant
Imię: mariusz

Wysłany: 2019-06-02, 12:26   

mnie to nie wygląda na próg od audi 80...powinno to wyglądać zupełnie inaczej ....nie widać wzmocnionego "rantu " na lewarek ...widać za to jakieś dziwne "lepiszcza " co sugerowalo by jakieś ingerencje "blacharskie" ...albo zrobiłeś tak zdjęcie że nie można rozpoznać ,albo masz coś pokombinowane ....przy ori progach ze wzmocnieniem w audi 80 nie ma prawa nic się "powgniatać " przy podnoszeniu auta ori lewarkiem
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

h/k 
Rodem z Inglostadt

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-06-02, 13:42   

Też uważam, że to gruba rzeźba. Powinieneś mieć wystającą pionowo blachę - miejsce łączeń kilku blach, o czym wspomniał kolega wyżej, a ja tu na podstawie zdjęcia widzę na gładko zagiętą blachę. Na Twoim miejscu zdjąłbym zaślepki progów i obejrzał wszystko z obu stron endoskopem. Dalej idąc, oglądaj podwozie pod kątem podobnych śladów napraw. Wtedy wyciągnij wnioski i dobrze sobie przemyśl, czy dalej chcesz mieć to auto.

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Norton9988 
Audi 80 Maniak

Wysłany: 2019-06-02, 14:36   

Blacha jest tylko sporo w swoim życiu przez różnego rodzaje podnośniki i się trochę rozwarstwiła. Według mnie to progi są oryginalne. Samochód nie raz oglądałem od spodu i nie widziałem żadnych śladów napraw. Dodaję kilka nowych zdjęć.

https://tufotki.pl/URfJC

Nie wiem czy to było winą, ale samochód podnosiłem kilka cm od tego kwadracika oznaczającego wzmocnienie właśnie przez ten przeszkadzający rozwarstwiony zgrzew i się trochę z nim szarpałem, ale mimo wszystko trochę mnie zdziwiło to wgniecenie. Może rzeczywiście coś w środku się dzieję boisie

Krzysztof

maro0912 
Audi 80 Maniak

Imię: Marek

Wysłany: 2019-06-02, 15:14   

2 razy mi się zdarzyło że lewarek wgniatał próg i było to we fiacie palio gdzie podłoga zgniła i passacie b2 gdzie próg już gnił w audi jak podnoszę to pół auta się dźwiga a próg bez zmian

PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2019-06-02, 19:37   

kolego też jestem zdania jak koledzy wyżej pisali że albo coś tu źle zrobiłeś fotkę albo faktycznie masz coś nie ten teges.
Tak wygląda próg w audi 80 z uchwytem do podnoszenia auta i zakładania lewarka. Troszkę też źle widać ale nie chciało mi się lewarować auto by zrobić lepiej.
Widać natomiast wypust taki na którym zakłada się podnośnik i nie zdarzyło mi się jeszcze by się wgniótł z tego powodu.
Nie w audi 80!

IMG_20190602_191903.jpg
Plik ściągnięto 21 raz(y) 460,69 KB

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

Norton9988 
Audi 80 Maniak

Wysłany: 2019-06-02, 20:14   

Już zgłupiałem, sam mam wątpliwości rotfl . Wstawiam zdjęcia lewego i prawego progu.
https://tufotki.pl/IBuQS

Przedostatnie zdjęcie to prawy przód, a ostatnie lewy przód.

Mzet 
Audi 80 Maniak

Imię: Marcin

Wysłany: 2019-06-02, 20:48   

Progi 99% oryginał.
Nie zawracałbym sobie głowy tym, że minimalnie naderwałeś konserwację, będziesz miał co najwyżej rdzawy nalot. To co jest głębiej za zgrzewem blach pod lewarek (czyli fragment już podłogi) faktycznie jest wgięte. Wg mnie uszkodzenie powstałe albo w wyniku niewłaściwego podparcia, albo w czasie jazdy.
Z ciekawości na jakim podłożu podnosiłeś auto?

Krzysztof

h/k 
Rodem z Inglostadt

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-06-02, 21:03   

Faktycznie to wygląda na oryginał. Pierwsze foto było z takiego rzutu zrobione, że wyglądało na jedną lekko tylko wygiętą powierzchnię. :)

Z mojej strony jedynie zasugeruję endoskop. Po skonczonej inspekcji dobrze zabezpiecz otwór zdjętej zaślepki technologicznej, jeśli choć trochę ta masa by odprysła np. beżowym poliuretanem.

Lewawek na pewno pasuje do progu? Powinien w zasadzie największy nacisk wywierać na ten zgrzew, a nie do poszycia (które rzecz jasna nie jest z blachy 3 mm), na pierwszym zdjęciu wygląda jakby ów podnośnik miał za głębokie gniazdo na łączenie blach.

Swoją drogą lewarek pantografowy nadaje się tylko "na wszelki wypadek", zawsze lepiej podnieść przynajmniej dobrze zabezpieczoną żabą z miękkim klockiem, ale i tak taki awaryjny podnośnik musi być dobrze dopasowany.

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Norton9988 
Audi 80 Maniak

Wysłany: 2019-06-03, 17:46   

Samochód stał na trawniku, a pod lewarek podłożyłem deskę. Co do lewarka, to jest fabryczny od Audi. Plan działania jest taki, zdejmę zaślepkę i zobaczę co się dzieje w środku.
Edit
Udało mi się znaleźć stare zdjęcie progów sprzed prawie roku, jeszcze przed tym jak znajomy psiknął mi te progi na czarno. Ciężko stwierdzić po tym ujęciu, ale być może te wgniecienie już było, tylko na nie nie zwróciłem wcześniej uwagi, a teraz tylko naruszyłem konserwację :oops: .

https://tufotki.pl/dMfUf

Odpowiedz do tematu