Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony samochodowe Audi 80 Opony samochodowe Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe Tarcze, hamulce forum audi 80
Opony, rabat
Audi 80
Opony
samochodowe
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.0 ABK] Zamienność tapicerki foteli przednich  
Autor Wiadomość
PieterB 

Silnik: ABK
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Piotr

Wysłany: 2019-03-26, 19:46   [B4 2.0 ABK] Zamienność tapicerki foteli przednich

Panowie pytanie mam, czy tapicerka na fotelu pasażera jest tak sama jak na fotelu kierowcy? przerabiał to ktoś? U mnie zaczyna lekko się robić dziura w oparciu a znalezienia fotela kierowcy w stanie chodź by dobrym graniczy z cudem.
Wpadłem na pomysł że kupię pasażera i przełożę materiał tapicerski, tylko czy będzie pasował.
W etce niby te same nr są z tego co patrzyłem.

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

jarowlkp 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: 1Z
Imię: Jarek

Wysłany: 2019-03-26, 20:18   Re: Zamienność tapicerki foteli przednich

PieterB siedzisko jest to samo na 99% a oparcie sie rozni, chociazby tym ze pokretło z boku oparcia do regulowania wysokosci oparcia masz w lewym fotelu po prawej, a w prawym po lewej stronie. Dobry tapicer to ogarnia mi koles zawsze robi wstawki z boczkow tylnej kanapy bierze materiał tych małych po bokach tylnego oparcia i wstawia w fotele przednie i za fotel bierze 50zł oczywiscie po znajomosci i jest to tapicer samochodowy

adamze27 

Silnik: ABT
Imię: Adam

Wysłany: 2019-03-26, 21:33   

Szukaj nawet od anglika,tam fotel pasażera rzadko używany a dla europejczyka rarytas...

PieterB 

Wysłany: 2019-03-27, 07:46   

No tak tylko weź znajdź anglika ;-)
jarowlkp, no tak mój błąd okok

qwerty12 
Audi 80 Maniak

Silnik: PM
Typ: b3
Imię: Maciek

Wysłany: 2019-03-27, 08:11   

Odpowiem bo sam robiłem u siebie taką operację:
-tapicerkę z oparcia możesz przełożyć, tylko trzeba będzie zrobić dziurę na pokrętło regulacji pochylenia w nowym miejscu, a w starym zaszyć
-możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam. Jedyny minus to pokrętło z drugiej strony, ale ja jeżdżę autem jako jedyny, więc zupełnie mi to nie przeszkadza

PieterB 

Wysłany: 2019-03-27, 18:20   

qwerty12, w sumie wolałbym mieć tak jak teraz bo się do tego przyzwyczaiłem.
W sumie to nawet cały fotel jak bym założył to pewnie też by jakoś tam było ale jak wolę mieć jak jest, aczkolwiek pomyślę jeszcze.

qwerty12 
Audi 80 Maniak

Wysłany: 2019-03-27, 21:20   

To ja proponuję tak:
-kup fotel pasażera z pasującą tapicerką
-weź obydwa oparcia (twoje kierowcy i nowe pasażera) i idź do tapicera. Poproś o przełożenie. Jak nie będzie musiał demontować oparć to ceny będą niezłe. Przełoży nową tapicerkę na twoje oparcie, a ze starego będzie miał materiał żeby zaszyć dziurę po regulacji fotela (i wytnie w nowym miejscu)

nyquist 
Audi 80 Fan

Silnik: 1Z
Imię: Marcin

Wysłany: 2020-02-12, 19:29   

qwerty12 napisał/a:
(...) możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam (...)

Przepraszam, że w nie swoim temacie, ale właśnie przymierzam się do dokładnie takiej operacji, czyli chcę przełożyć całe oparcie z fotela pasażera do fotela kierowcy i... mam dwie zagwozdki:
1. Jak zdjąć osłonę plastikową, żeby czegoś nie połamać (tę mniejszą; większą zdjąłem).
2. Czy dobrze myślę, że aby odłączyć oparcie, należy rozłączyć mocowania w miejscach zaznaczonych strzałkami?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

elektronic 
Rodem z Inglostadt

Imię: wiesiek

Wysłany: 2020-02-14, 00:16   

PieterB, a nie myślałeś zrobić sobie wstawek ze skóry? Boki siedzisk i oparć skórzane, a reszta tak jak jest.

qwerty12 
Audi 80 Maniak

Wysłany: 2020-03-24, 20:37   

nyquist napisał/a:
qwerty12 napisał/a:
(...) możesz po prostu przełożyć oparcia i to rozwiązanie polecam (...)

Przepraszam, że w nie swoim temacie, ale właśnie przymierzam się do dokładnie takiej operacji, czyli chcę przełożyć całe oparcie z fotela pasażera do fotela kierowcy i... mam dwie zagwozdki:
1. Jak zdjąć osłonę plastikową, żeby czegoś nie połamać (tę mniejszą; większą zdjąłem).
2. Czy dobrze myślę, że aby odłączyć oparcie, należy rozłączyć mocowania w miejscach zaznaczonych strzałkami?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
[url=https://images91.fotosik.pl/316/7c6794504e3ac10fm.jpg]Obrazek[/URL]

1. Ja właśnie nieco połamałem te plastiki, bo nie znalazłem opisu. ale wygląda to tak jak na załączniku, patrząc od góry. Brązowe to siedzisko fotela, czarne płaskie to ta zaślepka. Ona ma jakby takie rozporowe grzybki będące jednym elementem z całą zaślepką, w nie wchodzą plastikowe bolce - w ogóle ich nie widać dopóki nie zajrzysz między zaślepkę a siedzisko, i tak własnie musisz zrobić. Weź wąski ale długi płaski śrubokręt, delikatnie rozchylaj siedzisko i szukaj w którym miejscu te bolce są. Następnie musisz je od środka chociaż trochę wypchnąć śrubokrętem, żeby wystawały z zewnątrz. Wtedy delikatnie przez szmatkę kombinerkami możesz wyciągnąć. Jak wszystkie wyciągniesz to plastik w zasadzie sam odpadnie. Strzałka "A" to jak ten bolec się montuje, strzałka "B" to gdzie musisz trafić śrubokrętem i go wypchnąć na zewnątrz. Zachowaj ostrożność, bo jak oprzesz się nie tylko o sam bolec ale o te rozporowe plastiki to je połamiesz

2. Tak, poza tymi plastikami nie trafiłem na żadne trudności

Beztytułu.jpg
Plik ściągnięto 4 raz(y) 25,46 KB

Odpowiedz do tematu