Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[b4] numery cześci  
Autor Wiadomość
hudy 

Silnik: 1Z
Nadwozie: Sedan
Imię: Łukasz

Wysłany: 2007-04-14, 16:54   [b4] numery cześci

witam.panowie czy to prawda że po numerach części można dojść czy są orginalne od nowości?? znajomy chce kupić samochód który wygląda naprawde ładnie jednak coś mu w nim nie gra jednak sam nie wie co ;-) np na szybach sa takie numery na przedniej prawej 43R-001025 , DOT27M24100AS2 i na lewej są takie same. na lampach sa naprzykład numery różniące sie jedną ostatnią cyfrą np 295602 i 295601.czy jeśli samochód miał wymienianą szybe lub lampe to te numery były by całkowicie inne??

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
foxbat 
Władca pierścieni

Silnik: DS
Imię: Andrzej

Wysłany: 2007-04-14, 18:53   

na plastikowych częściach zwykle jest takie kółeczko małe z liczbą oznaczającą rok produkcji w środku (93)(99) i pomiędzy cyferkami jest strzałka wskazująca na miesiąc , w którym częśc została wyprodukowana(od 1 do 12). Jeżeli auto jest z 93roku to niektóre części mogą być i z 92 spokojnie. A jak są nowsze no to już wiadomo - coś się działo że zostały wymienione....

hudy 

Wysłany: 2007-04-14, 20:57   

dziwne bo u mnie ani na lusterkach ani na lampach ani na szybach nie ma żadnych cyfr w kółkach które by oznaczały rok.sa tylko kółka w których jest napis E1 a to raczej nie oznacza roku ani miesiąca.a czy w tym nie jest zawarta jakaś data albo oznaczenie kiedy to było wykonane : 43R-001025 , DOT27M24100AS2 ??

Misiek_Stce 
Super User

Silnik: NG
Imię: Michał

Wysłany: 2007-04-14, 21:08   

Cytat:
dziwne bo u mnie ani na lusterkach ani na lampach ani na szybach nie ma żadnych cyfr w kółkach które by oznaczały rok.sa tylko kółka w których jest napis E1 a to raczej nie oznacza roku ani miesiąca

bo na lusterku tak nie znajdziesz ale wyjmij np wkład przedniej czy tylniej popielniczki i pod spodem będzie rok i miesiąc jak własnie podał foxbat
Jakie auto chce kupic kolega ?

Krzysztof

Korzonek 
Audi 80 Maniak

Nadwozie: Avant

Wysłany: 2007-04-14, 21:21   

Hej troche w tym robie no więc na szybach będziesz miał tylko rok produkcji i miesiąc będą kropki ......np93 oznacza czerwiec 93 jeśli będzie np 93...będzie to miesiąc wrzesień 93. Data produkcji będzie na pasach jest to też istotne czy nie były wymienione sprawdz pod tylną kanapą. Jeśli otworzysz maskę odkręć kopułki lamp wewnątrz będzie rok prod a do okoła miesiąc w pierścieniu kole jak uwżasz to tylko namiastka. Jeśli sprawdzić chcesz czy nie zamienniki za orginalne części to tylko po roku produkcji tak najszybciej i najprościej. Ale można wymieniać na cześci stare używane nie koniecznie nowe to istotne.

hudy 

Wysłany: 2007-04-14, 21:22   

b4 i tak oglądał i sa tylko takie numery jak u mnie te które podałem.głównie chodzi o sprawdzenie lamp i szyb a na nich sa tylko podobne cyfry jak podałem...może w nich jest cos zawarte??

[ Dodano: 2007-04-14, 21:59 ]
czyli w sumie nie ma mozliwości sprawdzenia czy szyby lub lampy nie były wymianiane po stłuczce.na wszystkich lampach, szybach i innych elementach sa loga audi.z lewej strony sa identyczne numery jak na tych samych elementach z prawej strony.czy to może być oznaka ze samochód nie ma wymienianych elementow?? czy wymienione elementy z jednej strony mogły by mieć inne numery niż te same elementy z drugiej strony??

wilu8 
Stary Klubowicz

Imię: Marcin

Wysłany: 2007-04-14, 23:30   

hudy, cos sie czepił tych szyb patrz czy blacha prosta i elementy blacharskie lakier , szyba mogła byc peknieta tez nie z powodu wypadku lampa tez
w audi mozna bardzo łatwo dojsc czy była robiona blacha, warto przypatrzec sie jakiemus bezwypadkowemu egzeplazowie i bedziesz wszystko wiedzial ,

p.s posiadam dwa takie egzemplarze 8-)

jest VWT4 AAB!!!!oraz A4 KOMBI MELEX multi
Vag diagnostyka 1990 -2004

hudy 

Wysłany: 2007-04-15, 09:28   

wiesz ja sie nie przyczepiłem szyb tylko kumpel ciągle o tym mówi,ciągle pyta. coś tam słyszał ze można dojść po numerach itp. słyszał coś takiego ze jak są inne numery tych samych szyb lub lamp to mogła być wymieniana nie koniecznie na nowa tylko na używaną.nie mam pojecia czy to prawda,nie wiem co mu powiedzieć i dlatego pytam na forum...

Krzysztof

Brother_red 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: ABT

Wysłany: 2007-04-15, 11:22   

Jakiś maniak ten Twój kolega :mrgreen: nawet jak te numery się nie zgadzają, to co z tego :?: Autko może być calusie nie bite, tylko szyba pękła czy reflektor ;-)

hudy 

Wysłany: 2007-04-15, 12:32   

maniak to mało powiedziane :mrgreen: chodzi o to że koleś z lewej strony ma numery identyczne jak części po prawej stronie. w sumie to ja nie wiem o co mu chodzi.jeśli by miał różne numery to by sie mógł zacząć nad tym zastanawiać ale w takiej sytuacji to ja sam nie wiem o co mu chodzi...

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi