Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Audi 80 2.0E ABK by xRead  
Autor Wiadomość
xRead 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: ABK
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Dawid

Wysłany: 2019-09-14, 20:00   

No spróbuje. Ale wtedy już na 98 też pojawiało się w nielicznych ilościach mysli_ Chyba, że nasze 98 jest jak prawdziwe 95. Na zagranicznych forach wyczytalem, że jeśli zostanie zalane paliwo o niżej liczbie oktanowej niż 95 nie należy obciażać bardzo silnika oraz obchodzić się delikatnie z pedałem gazu, ponieważ mogą występować stuki. W książce do Passata B5 1.8 jest podobny wpis.

Teraz po rozbiórce i weryfikacji silnika jestem pewny, że to nie mógłbyć ani sworzen tłokowy czy panewka

Krzysztof

Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Ven0n 

Silnik: ABT
Imię: Kamil

Wysłany: 2019-09-19, 13:58   

Tyle rzeczy co wykonałeś to ja u siebie chyba tylko 15% tego. Szacun piwoa80

xRead 
O Audi 80 wie wszystko

Imię: Dawid

Wysłany: 2019-09-19, 14:57   

Ven0n napisał/a:
Tyle rzeczy co wykonałeś to ja u siebie chyba tylko 15% tego. Szacun piwoa80

Ja chyba odkręciłem 95% śrub w tym aucie jakie są rotfl Do szczęścia by się przydało położyć nowy lakier, oraz rozebrać jeszcze raz podłogę i każdy element zawiasu wypiaskować i pomalować proszkowo, a na podłogę zrobić serio kompleksową konserwację taką z prawdziwego zdarzenia. Aleee, że to Daily to nie wiem czy to ma jakiś sens głównie jeśli chodzi o lakier. Dla mnie najważniejszą kwestią jest sprawność mechaniczna i zdrowa buda bez korozji.

[ Dodano: 2019-10-09, 12:21 ]
[08.10.2019 276 064km]
- Przewody zapłonowe Janmor Ecoline
- Króciec wody Febi ( z czujnikami )

Wpadły dzisiaj nowe przewody zapłonowe tym razem padło na firmę Janmor aż za całe 60zł. A dlatego, że poprzednie Beru dostały przebicia po ok. 3latach a koszt ich to 3 większy. Oraz standardowo jak co prawie 2lata... Króciec wody boczny :)

[ Dodano: 2019-10-12, 20:50 ]
Dzisiaj udało mi się chyba w końcu ożywić zegary a dokładniej wskaźniki temperatury i paliwa, które żyły własnym życiem :P Odessałem wszystkie luty z płyty głównej licznika i nałożyłem nową cynę póki co wszystko działa jak należy.

Druga sprawa to to, że w mojej przepustnicy ktoś już dłubał i przestawiał fabrycznie zaplombowany ogranicznik początkowego położenia. Nie znalazłem, żadnej procedury na skorygowanie tego ale Jarewa podpowiedział, żeby odpiąć kostkę stabilizatora biegu jałowego i ustawić obroty na 650-700RPM. Tak też poczyniłem i dałem mu nastawy podstawowe. W między czasie padła cewka zapłonowa Telefunken ( bardziej obstawiam na moduł w niej ). Pewnie zmęczył ją źle wyregulowany zapłon oraz ostatnimi czasami doszły przebicia na kablach. Znalazłem w zapasach bodajże od jakiegoś Seata oryginalną i Audiczka wróciła do świata żywych :)

Odpowiedz do tematu