Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony samochodowe Audi 80 Opony samochodowe Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe Tarcze, hamulce forum audi 80
Opony, rabat
Audi 80
Opony
samochodowe
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Avant TDI podejście drugie  
Autor Wiadomość
Krzysiek 84 

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Krzysiek

Wysłany: 2020-03-22, 03:16   Avant TDI podejście drugie

Cześć.
Sporo osób na forum i fb widziało jak skończył poprzedni avant zly_ beczy_ zly_
Więc po wypadku trzeba było rozpocząć ponowne szukanie Avanta TDI na nowszym osprzęcie . W tym czasie było obejrzanych kilka sztuk lepszych i gorszych , generalnie w większości przypadków stan auta rzeczywisty mijał się trochę z tym z ogłoszenia.
Było kilka egzemplarzy na które sprzedawca dostał zaliczkę zaraz po wystawieniu ogłoszenia , inne sprzedawały się z zaledwie kilka godzin od wystawienia ogłoszenia - więc jednak jakiś popyt jest na te avanty.
Po serii nieudanych oględzin w promieniu 250 km , zacząłem brać pod uwagę też dalsze regiony naszego kraju , ale z opcją oględzin osób poprzez osoby zaprzyjaźnione z forum Audi 80.
Tak więc pojawiło się parę sztuk z województwa Świętokrzyskiego które obejrzał dla mnie AdiGassler , i tym oto sposobem weryfikacji ogłoszeń poprzez osoby z forum które swym okiem obejrzały auto i opowiedziały mi o nim , niż to co mówi sprzedawca i pokazuje na zdjęciach , stałem się posiadaczem szarego avanta tdi na nowszym osprzęcie.

A więc podam krótki opis i specyfikację auta:
:arrow: Pod maską jedyny , słuszny 1Z na nowszym osprzęcie.
:arrow: klimtyzacja
:arrow: wszystkie szyby w elektryce
:arrow: dołożone jakieś tam audio przez poprzedniego właściciela
:arrow: Lakier LY7P
:arrow: Skrzynia biegów zmieniona z BAA na DHL
:arrow: lampy tylne zostały przyciemnione farbą
:arrow: dołożona lotka z dodatkowym światłem stop

Auto całe zostało odmalowane w kolor z wlepy w bagażniku , zostały usunięte dolne dolne listwy drzwi , które według mnie podnoszą na plus walory auta.
Auto sprawdzone miernikiem lakieru i posiada znikome ilości szpachli , największe skupiska były tam gdzie usunięto kołeczki po dolnych listwach drzwi.

Z mankamentów jakie dostrzegłem podczas oględzin to:
- jakieś stuki z zawieszenia
- zapocony silnik od strony turbo
- zapocone wtryskiwacze paliwa
- spod króćca płynu z przodu i z tyłu widać było sączący się płyn chłodniczy.
- ręczny - standardowy objaw dla 80-tki , nie odbijający hamulec postojowy.
- podsufitka przypięta pinezkami.
- uszkodzony pająk , gdyż nie dało się włączyć świateł drogowych i tylnej wycieraczki.
- Nieoryginalne poduszki silnika.

Po dłuższych oględzinach auta , diagnostyce VAG i jeździe próbnej , stwierdziłem , że kupie te auto za tą cenę jaka była w ogłoszeniu , gdyż najbardziej skupiałem się na stanie wizualnym auta , a mechanikę sobie w wolnym czasie ogarnę przy aucie.

Na początek po zakupie auta poszedł do wymiany olej silnikowy z filtrem i założyłem od razu korek spustowy z magnesem , przepływomierz powietrza został umyty zmywaczem do hamulców i ustawiłem kąt wtrysku paliwa.
Następne w kolejce do wymiany są filtry kabinowe i powietrza.

Plany co do auta w następnej kolejności to :
:arrow: zmiana ecu na 16 bit
:arrow: zmiana hamulców na te które były założone w poprzednim avancie
:arrow: montaż dodatkowych zegarów
:arrow: montaż wskaźnika doładowania
:arrow: demontaż układu dolotowego , czyszczenie , wypalanie , mycie , malowanie i montaż na auto.
:arrow: zaślepienie EGR
:arrow: zmiana układu wydechowego na oryginalny
:arrow: wtryskiwacze paliwa - na pewno wlecą większe , tylko kwestia czy będą to wyjęte z poprzedniego silnika 205-tki czy złożone na starych obsadach z nowymi końcówkami WZM i średnicą otworków - 210-tki.
:arrow: zawieszenie od razu zostanie całe wymienione , sanki i wahacze już czekają na wyjazd z garażu do piaskowania i malowania proszkowego , plus kolumny przód i tył po ewentualnym sprawdzeniu sprawności na diagnostyce stanu amortyzatorów
:arrow: w wahacze i drążki kierownicze wleci poliuretan
:arrow: przeróbka świateł na przekaźniki
:arrow: dołożenie halogenów i nowa wiązka by wpakować żarówki 100 Watt
:arrow: montaż modułu Ac / BC
:arrow: termometr temperatury zewnętrznej
:arrow: tempomat
:arrow: kierownica coupe
:arrow: wymiana przycisków sterowania elektrycznymi szybami , gdzyż prawie żaden nie świeci .
Wszystkie modyfikację będą zależne od ilości wolnego czasu , wolnych środków przeznaczonych na modyfikację auta , oraz kolegów którzy pomogą przy montażu tych części , gdyż samemu nie dotykam rąk związanych z elektryką auta , a które ogarnia mi andrzejsz23

Poniżej wrzucam kila fotek po zakupie avanta:

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

[ Avant TDI ] jako auto do codziennego użytkowania

Administracja

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Konto Google: Tak
Zlot Audi80.pl: 2020r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2020-03-22, 10:19   

Krzysiek 84, jestem pierwszy hehe okok no i dużo roboty przed Tobą jak widzę po planach ;-) powodzenia

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

Luka82 
Audi 80 Fan

Nadwozie: Avant
Imię: Łukasz

Wysłany: 2020-03-22, 10:31   

Krzysiek 84, no no widzę że plany duże ale jestem na 1 000 000 % pewny że zrealizujesz ten plan szybciej niż Ci się wydaje okok ale najbardziej zazdroszczę Ci tego dreszczyku podczas tych prac, szlak to uzależnia :-D . Życzę powodzenia w przekładkach i usprawnieniach zacnego egzemplarza i chciałbym zobaczyć minę poprzedniego właściciela za parę miechów rotfl
No i czekam na kolejne foty ze zmianami i przeróbkami bo zawsze człowiek się uczy zwłaszcza od takiego profesjonalnego podejścia i zamiłowania do AUDI 80 jakie przedstawiasz oklasky

!!! POWODZENIA !!! piwoa80
Audi 80 Avant - 1,9 TDi Automat 1Z+ https://www.audi80.pl/top...46.html#1062605

Pulsar 
Nowy klubowicz

Silnik: AAH
Imię: Damian

Wysłany: 2020-03-22, 12:42   

Bardzo fajna baza do dłubania, z całą pewnością Avanturnik będzie mieć u Ciebie dobrze :-D
Przycisków od szyb nie musisz wymieniać, da się je na spokojnie naprawić. Na forum jest poradnik jak je rozebrać, a z przelutowaniem diody to chyba sobie poradzisz na spokojnie.

Administracja

Krzysiek 84 

Wysłany: 2020-03-22, 13:45   

PieterB, Trochę będzie trzeba czasu poświęcić na zrobienie auta pod siebie muza_

Pulsar, kiedyś kolega mi lutował te żarówki , to rok czasu gdzies działały przyciski , potem coś z blaszką chyba stało się czy stycznikiem , bo tylko działały na opuszczanie , a z podnoszeniem już był problem.
Nowe po 10 zł kosztują , więc zamówię cały komplet i powymieniam sobie w weekend.

Luka82, Jak będę miał możliwości , to jakies tam zdjęcia zrobi się, na diagnostykę będę musiał wybrać się , żeby mi sprawdzili sprawność amortyzatorów , jak takie sobie będą , to cały komplet wymienię od razu.

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

AdiGassler 
Audi 80 Maniak

Imię: Kuba

Wysłany: 2020-03-22, 15:34   

Widzę grubo lecisz rotfl Ze względu spraw osobistych znowu powracam do C4 i niedługo ją odbieram od mechanika czyli m.in turbo k16, amortyzatorek drgań, tuleje, poduszki itp... a w listopadzie już wydałem na c4 m in zawieszenie rozrząd 4k i jeszcze kolejne 2k ale teraz mam pewne auto

Jak B4 to tylko w TDI

Podstawowa diagnostyka VAG świętokrzyskie. Tel. 570783700

Doc 

Imię: Andrzej Doc Admin.

Wysłany: 2020-03-23, 01:18   

O cię kurna... jest normalnie "album"! bo sporo fotek Krzyśka.! hura_
Git naprawdę! Nawet pomalowałem troszeczkę. ;) "Audi80.PL WITA" okok

ps.
Wysyłaj kolejne jeśli będziesz miał. okok

Krzysiek 84 

Wysłany: 2020-03-23, 11:24   

Doc, W miarę możliwości coś tam postaram się zrobić jeszcze , póki co , to staram się nie wychodzić za bardzo na zewnątrz , tylko jak już to konieczne jest rotfl

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

Administracja

adamze27 

Silnik: ABT
Imię: Adam

Wysłany: 2020-03-23, 16:34   

według mnie bez listew wygląda lepiej,a one wiadomo w jakim stanie są przewaznie okok działaj ,bo jest co przy nim robic

Sagitari 

Wysłany: 2020-03-24, 00:04   

Też mam taką podsufitkę, tyle że na szpilki. W tym roku planuję ją wyjąć i położyć nowy materiał (zrobię z tego porządne fotostory). Mam już przetestowany odpowiedni klej do tej pracy, robiłem nawet testy z docelowym materiałem. To samo czeka mnie z boczkami drzwi.
A wydech, chodź trudno w to uwierzyć, nadal można trafić oryginalny w niezłym stanie.

Roman_S 
Władca pierścieni

Imię: Rafał

Wysłany: 2020-03-24, 17:53   

Ładny kolor, te ciemne lampy bardzo tu pasują. Powodzenia okok

xRead 
Audi 80Spec

Imię: Dawid

Wysłany: 2020-03-24, 22:52   

Trochę cie czeka roboty widzę ;) Ale kolejna 80tka dostanie drugie życie oklasky

Audi 80 2.0E ABK 1992r by xRead

Regulacja zapłonu w ABK i nie tylko :) Kontakt PW

Administracja

RaKo 
Władca pierścieni

Imię: Przemek

Wysłany: 2020-03-25, 08:16   

Krzysiek nie obraź się :-) ale coż to za ulep? rotfl
Czeka Cię długa droga z tym samochodem aby go doprowadzić do takiego stanu jak miałeś wcześniejszą.
Wierzę w Ciebie okok

PS. Musiał być tani...

Krzysiek 84 

Wysłany: 2020-03-26, 01:25   

adamze27, Jak dla mnie na plus , że nie ma tych listew ;-)

Sagitari, Wydech mam ori z poprzedniego avanta i zostanie przełożony do tego, podsufitkę z czasem też chciałbym zrobić , najlepiej jak bede miał drugą taką samą i na spokojnie bym sobie okleił wtedy. ;-)

Roman_S, Zależy z jakiego profilu spojrzy się na auto , czasem też mi podobają się , mam na lato przygotowany na tył zestaw Treserów , a na zimę to zobaczę , albo będą te malowane lub ori czerwone. :-)

xRead, No będzie troche roboty , ale sporo części mam , więc niektóre elementy tylko przełożyć trzeba będzie , tak jak np : zestaw hamulcowy :-)

RaKo, te tjuningowe dodatki , to wymysł poprzedniego właściciela , najwazniejsze , że można to wszystko zdjąć , kupując auto kierowałem się w pierwszej kolejności stanem blacharsko lakierniczym , wyposażenie dodatkowe było na drugim miejscu , choc nie ukrywam , że wolałbym wnętrze z deską z ostatniego liftu i szeroką kieszenią , jedna taką oglądałem w Warszawie , gdzie była wystawiona za 7 000 zł , ale niestety za dużo mankamentów miała jak za tą cenę , ale kolega już ją kupił za 5900.
Inna sztuka była w Poznaniu i na drugi dzień po wystawieniu ogłoszenia sprzedawca dostał zaliczkę na auto , inna sztuka sprzedała się w 3 godziny po wystawieniu ogłoszenia.
Kolejną oglądał AdiGassler , gdzie miała być też w miarę idealna , a okazało się , że schodzić zaczyna bezbarwny i jest po lekkim gradobiciu , sprzedała się tez w niedługim czasie , ale teraz wisi ponownie na olx , ale już w Warszawie.
Ciężko już jest z dostępnością Avantów w TDI w miarę dobrze zachowanych.
Brałem też pod uwagę B5 AFN Quattro Avant , akurat w Świętokrzyskiem była jedna poliftowa i tez jak dzwoniłem do sprzedawcy , to miał zaliczkę na auto wpłaconą 500 zł i dzień czy dwa przed moim wyjazdem po tego avanta B4, zadzwonił do mnie sprzedawca i poinformował , że sprzedał te quattro.
Sedanów trochę było , może coś w sedanie bym upolował bardziej , ale skupiałem się na nadwoziu avant.
Obserwując teraz ogłoszenia , to nie ma wogóle nic ciekawego . Możliwe , że przez ten wirus ludzie nie wystawiają aut na sprzedaż , bo naprawdę nic ciekawego nie ma , a te co mam obserwowane w serwisach ogłoszeniowych , to też kilka sztuk poszlo , wisza jedynie te które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć nastepnego właściciela.

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

Roman_S 
Władca pierścieni

Imię: Rafał

Wysłany: 2020-03-26, 06:48   

Krzysiek 84 napisał/a:

Obserwując teraz ogłoszenia , to nie ma wogóle nic ciekawego . Możliwe , że przez ten wirus ludzie nie wystawiają aut na sprzedaż , bo naprawdę nic ciekawego nie ma , a te co mam obserwowane w serwisach ogłoszeniowych , to też kilka sztuk poszlo , wisza jedynie te które od dłuższego czasu nie mogą znaleźć nastepnego właściciela.

Też to zauważyłem i to nie tylko 80 bo szukam teraz czegoś innego i również przed wirusem sie nowe ogłoszenia pojawiały a teraz ciagle te same wiszą, ani nikt nie wystawia ani nikt nie kupuje.

Odpowiedz do tematu