Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Zgłaszanie kandydatur samochodów do działu "Tuning"  
Autor Wiadomość
sagem 
Stary Klubowicz

Nadwozie: Avant
Imię: Kamil

Wysłany: 2013-11-05, 17:09   

Nie chce mi się tego wszystkiego komentować, ale znowu widzę że brak niektórym zajęcia wieczorami :-/

Najlepiej dodać tutaj cały wszystkie auta z działów jednego dnia i będzie fajnie ;-) ;-) ;-)

:arrow: Avant 2.2Turbo quattro

:arrow: Audi S6 C5 Avant 4.2 quattro
:arrow: Audi Coupe quattro 2.8
:arrow: Audi 80 b2 1.8 quattro

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Niki20 
Od zawsze na forum

Nadwozie: Coupe
Imię: Dominik

Wysłany: 2013-11-05, 19:56   

Dokładnie. Ostatnie komentowane auto dołącza do działu "Tuning" wtedy zgłaszacie kolejnego kandydata i przez kilka (kilkanaście) dni dyskutujemy :->

Jak dodamy w jeden dzień wszystkie projekty to później nic się nie będzie działo...

bloku 
Stary Klubowicz

Silnik: AAH
Typ: b4
Imię: Michał

Wysłany: 2013-11-05, 19:59   

Ok, forma przyjmowania po jednym całkiem słuszna. Ale nadal nie ma chociaż ogólnie sprecyzowanych "norm" jakimi trzeba się kierować. Myślę, że to trzeba ustalić - kilka głównych punktów, które z jednej strony ułatwią a zdrugiej wykluczą naturalnei tych co "się nei nadają".

Rzekłbym nawet, że jeden na dwa tyg byłby OK. Jak się nie będzie w temacie nic działo przez np. 2 kwartały to podrzucić temat w dział normalny.

To oczywiście tylko moja subiektywna sugestia. <ok>

sagem 
Stary Klubowicz

Nadwozie: Avant
Imię: Kamil

Wysłany: 2013-11-05, 20:06   

bloku napisał/a:
Ale nadal nie ma chociaż ogólnie sprecyzowanych "norm" jakimi trzeba się kierować. Myślę, że to trzeba ustalić - kilka głównych punktów, które z jednej strony ułatwią a zdrugiej wykluczą naturalnei tych co "się nei nadają".

Dobra, to ja napiszę takie podstawowe punkty jak się zgadzacie to piszcie <ok>

Przynajmniej dwa swapy silników
swap quattro
zmiana na 5x112 bądź 5x130
zmiana wnętrza
ringi na zegarach
zderzaki s2, rs2 bądź cabrio.

co sądzicie ?

A tak bez jaj to myślę że przyjmowanie jakiś rygorystycznych norm nie ma sensu. Jeździmy na zloty i każdy mniej więcej wie, czyje auto jakie jest. Ja tak uważam

:arrow: Avant 2.2Turbo quattro

:arrow: Audi S6 C5 Avant 4.2 quattro
:arrow: Audi Coupe quattro 2.8
:arrow: Audi 80 b2 1.8 quattro

Krzysztof

bloku 
Stary Klubowicz

Silnik: AAH
Imię: Michał

Wysłany: 2013-11-05, 20:09   

Żarty żartami...ale moja sugestia nie jest taka aby sprecyzować co zostało zrobione tylko wyznaczyć granicę między ulepszeniem, dopasażeniem a tuningiem.

Wszystko co wymieniłeś może być tuningiem jak i zwykłym doposażeniem auta - bo to jego fabryczne graty ale z innego modelu. Nie wiem czy rozumiesz Kamil do czego zmierzam...

arwam 
Władca pierścieni

Imię: Arek

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-01-02, 22:34   

ja myślę że do tego działu powinny trafiać auta które, są modyfikowane MECHANICZNIE, piszę dużymi literkami chcą podkreślić to słowo a nie krzyk.
czy jeśli np ja mam grubo zmodyfikowane auto pod względem mechanicznym, ale z zewnątrz, jak i w kabinie auto wyględa na przeciętne coupe znaczy że się nie nadaje do tego działu?, przecież mi o to chodzi aby po aucie nie było widać co ono potrafi, tym bardziej że z pod maski słychać klekot Diesla <osohozi>
nie chodzi Tu o to że chcę aby moje auto się tu znalazło, ale tuning to pojecie względne, dla jednych będą to zmiany widoczne z zewnątrz, np zderzak S2/RS2/Kamei, gleba, jakaś grafika na aucie, czy unikalne koło, dla innych będą to dyskretne zmiany mechaniczne nie widoczne, lub mało widoczne z zewnątrz, myślę że dobrym kryterium, do zgłaszania byłby wymóg uzasadnienia, dlaczego auto jest warte pokazania go w tym dziale,
np, mało spotykany swap w tym rodzaju aut, bo np zmiana z 2.8 czy z 2.6 na 1.8T tym bardziej że tych ostatnich całkiem sporo swapów do B3/B4 jest całkiem sporo, czy zmiana na zderzak S2/RS2 trrudno nazwać tuningiem.
to jest moje prywatne zdanie, z którym nie musicie się zgadzać, ale myślę że taki wymóg uzasadnienia dlaczego dane auto nadaje się do tego działu, zapobiegł by temu żeby tu się wlała fala aut przy których właściciele zmieniają tylko zużyte elementy na zamienniki innych firm nie koniecznie takich któe mają za zadanie podnieść osiągi czy prowadzenie auta czy też jego hamowanie, myślę że powinny tu trafiać auta w których prowadzone są prace mające na celu podniesienie osiągów, poprawę prowadzenia, i możliwości hamowania.
myślę żę takie zakwalifikowanie sprawy znacznie ułatwi wybór aut naprawdę godnych pokazania.
natomiast te grubo zmodyfikowane pod kątem kosmetyki i wyglądu, można utworzyć dział np Tuning optyczny, czyli lotki, koła, wnętrze,

natomiast w dziale Tuning ewentualnie Tuning Mechaniczny ukazywać auta modyfikowane pod względem mechanicznym, natomiast auta modyfikowane pod jednym i drugim kątem można umieszczać odnośniki w obydwóch działach, w końcu nie każdego interesuje co u innych jest pod maską, tylko we wnętrzu i jak auto wygląda, a innych znów (mnie) interesuje co jest pod maską, a już wygląd zewnętrzny jak i wewnątrz mniej mnie obchodzi

Wertyn 
Audi 80 Mastach

Silnik: 1Z
Imię: Piotrek

Wysłany: 2014-01-02, 22:51   

ja też proponuję podzielenie działu tuning na 2 kategorie. Jedni chcą oglądać auta, a drudzy nimi jeździć. Moja 80-tka nie jest zmodzona ani tak ani tak więc nie o to chodzi, ale jak się wchodzi w dział tuning to chce się widzieć auto jak wygląda, albo jak jeździ. Popieram kolegę wyżej, że powinno być uzasadnienie dlaczego akurat to auto ma się znaleźć w dziale tuning.
aa i jak dla mnie właściciel powinien zgłaszać kandydaturę i powinna być jakaś ustalona ilość głosów, żeby zaakceptować to auto do działu oczywiście z pożądnym uszasadnieniem
Skoda Octavia Tour ATD 4x4 6 biegów była
Audi A4 B6 Avant 3.0 ASN Quattro 6 Biegów było bo się motor zmienił i wyszło 1.8t w tej samej budzie ;-)

Serus 
Audi 80 Fan

Imię: Maciej

Wysłany: 2014-01-02, 23:15   

Ja jako osoba bezstronna powiem drodzy Państwo tak.. Cały ten dział "tuning" to jedna wielka pomyłka. Nie ma tu mojego samochodu i jestem jedynie obserwatorem i mówię z mojego punktu widzenia. Teraz założycie ten dział wpadną tu "grubsze" projekty a reszta forum co? Wszystko szlag trafi i forum zacznie obumierać, bo całość skupi się na tym jednym dziale z pewnością. Więc o kant d*** (no wiadomo czego) taki pomysł. Bo co Ci którzy nie swapowali itd już się nie liczą? Bzdura i tyle. Więc ja uważam, że należy spasować z tematem. Wypowiadałem się już ładnych kilka miesięcy temu i kilka osób mnie poprało wtedy. Taki był dym i zamieszanie wokół tego i nadal dział nie powstał. Więc chyba jednak coś to znaczy. A jeśli niektórzy czują ciśnienie, to po prostu trzeba w jakiś sposób wyróżnić ich "projekty" nw jakimś symbolem przy niku czy coś, że mają pomodzone auta. Jak już mówiłem nie ma tu mojego auta i nie jestem nikim ważnym. Każde forum jest fajne do czasu kiedy nie zaczyna się robić wąskie grono znajomych, przez które ciężko się później przebić. Nie psujcie tego forum, bo swojego czasu bylo to na prawdę fajne miejsce. Pozdrawiam

Krzysztof

arwam 
Władca pierścieni

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-01-02, 23:43   

Serus, nie chodzi o to że jak nie swapowałeś silnika, to precz, ale też prawdą jest że auta w których wymienia się tylko części eksploatacyjne nijak się nie nadają do działu Tuning.
jesli chodzi o mechaniczną stronę to tak jak pisałem trudno projektem zaawansowanym nazwać auto niemal w całości seryjne, z jedynie np zmienionym dolotem.
a Swoje auto przedstaw w temacie, jak będzie Fajne to sam będę wnioskował za jego umieszczeniem w tym Dziale.
podobne efektu można uzyskać na co najmniej kilka sposobów.
ja akurat lubuję się w modyfikacjach mechanicznych wiec mnie nie wiń za takie a nie inne upodobania...

Serus 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2014-01-03, 14:19   

arwam, nie zrozumieliśmy się ;-)
Nie chodziło mi o to, że jak nie swapowałem, to precz. Swap był tylko przykładem w mojej wypowiedzi.

Główny sens był taki, że sami Panowie przyznacie na forum jest kilka, że tak powiem "gwiazd". Są to auta rozpoznawalne, porobione ze smakiem i sam bardzo lubię zaglądać czy wracać do tych tematów. Zauważmy tylko, że i tak główne zainteresowanie jest skierowane w kierunku właśnie tych "rodzynków" i jeśli zostanie założony oddzielny dział właśnie dla nich to wszyscy będą zaglądać właśnie tu, a nie do pozostałych "cywilnych" aut. Nie psujcie tego.

I nie nie jestem rozgoryczonym chłopaczkiem, który dużo krzyczy a sam swojego auta nie pokazał. Jestem na forum z czystej sympatii do A80. A sam jestem w posiadaniu innego pojazdu ;)

Pozdro <piwo>

arwam 
Władca pierścieni

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-01-03, 14:39   

Serus napisał/a:
Zauważmy tylko, że i tak główne zainteresowanie jest skierowane w kierunku właśnie tych "rodzynków" i jeśli zostanie założony oddzielny dział właśnie dla nich to wszyscy będą zaglądać właśnie tu, a nie do pozostałych "cywilnych" aut. Nie psujcie tego.

nie wiem jak inni ale sam przeglądam raz na jakiś czas praktycznie każdy dział, ale niestety mało jest aut zrobionych ze smakiem,( a przynajmniej moje zdanie takie jest) chodzi mi o większa ingerencję niż tylko zmiana kół, zderzaka, czy zmiana na skórę która akurat na mnie nie robie najmniejszego wrażenia,

a dla Ciebie Serus się miejsce znajdzie w dziale inne auto, sam miałem a właściwie jeszcze mam golfa MK2, i tam jest przedstawiony, jak będą pieniążki to wznowie projekt ale jużtrochę inaczej go zbudujębo chciałbym uniknąć takich problemów jakie mi golf zafundował z uszkodzonym podwoziem włącznie.

Serus 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2014-01-06, 20:56   

arwam napisał/a:
nie wiem jak inni ale sam przeglądam raz na jakiś czas praktycznie każdy dział, ale niestety mało jest aut zrobionych ze smakiem,( a przynajmniej moje zdanie takie jest) chodzi mi o większa ingerencję niż tylko zmiana kół, zderzaka, czy zmiana na skórę która akurat na mnie nie robie najmniejszego wrażenia,

Masz rację wiele osób zwyczajnie psuje samochody. Fakt ich pieniądze ich sprawa. Z tym, że niektórych udało się "wrócić na właściwą drogę", stąd nie można zaprzestać tej drogi. <ok> A Ci którzy są wzorem niech czuwają nad innymi <piwo>

arwam napisał/a:
a dla Ciebie Serus się miejsce znajdzie w dziale inne auto, sam miałem a właściwie jeszcze mam golfa MK2, i tam jest przedstawiony, jak będą pieniążki to wznowie projekt ale jużtrochę inaczej go zbudujębo chciałbym uniknąć takich problemów jakie mi golf zafundował z uszkodzonym podwoziem włącznie.

Ja niestety zmuszony byłem sprzedać swoją astrę tuż przed świętami i nie mam co prezentować. A zafiry rodziców nie będę przecież pokazywał. - nie na tym rzecz polega. Jeśli coś nabędę to czemu nie. Mam chęć właśnie na 80tkę, co z tego wyjdzie czas pokaże :roll:

Krzysztof

delik 
Rodem z Inglostadt

Silnik: ACE
Imię: Mateusz

Wysłany: 2014-04-29, 14:53   

halo, dzieje sie tu cos ; :lol: moze jakas aktualizacja nowych autek do dzialu tuning?
.
.
.
.
https://www.audi80.pl/top...owa-vt85752.htm

Odpowiedz do tematu