Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Sklep online samochodowych OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
MOTONET
Części online
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam oryginalnych poduszek silnika i skrzyni biegów  
Autor Wiadomość
Voytex86 

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Wojciech

Wysłany: 2018-10-20, 13:02   Szukam oryginalnych poduszek silnika i skrzyni biegów

Witam.

Poszukuję namiarów na jakiś sklep/serwis/osobę, który(a) posiada na sprzedaż oryginalne poduszki silnika i skrzyni biegów do Audi 80 B4 1.9 TDI (wszystkie 4, lewa i prawa strona, skrzynia manualna).

Najlepiej żeby poduszki były nowe, ale z tego co wiem (dzwoniłem do serwisu Audi w Olsztynie) sprzedaż oryginalnych części w serwisach do "osiemdziesiątek" została zakończona w 2015 r. :(

Moje oryginalne poduchy są już "martwe". Kombinowałem z zamiennikami FEBI, LEMFORDER i CORTECO, ale musiałem z powrotem włożyć "wychechłane" oryginały ze względu na uciążliwy hałas i wibracje.

Z tego co pamiętam to oryginalne hydro-podstawy silnika miały logo firmy BOGE, poduchy skrzyni to chyba coś innego było...

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Jarewa 

Silnik: ABT
Imię: Jarek

Wysłany: 2018-10-20, 15:35   

Voytex86 napisał/a:
Najlepiej żeby poduszki były nowe, ale z tego co wiem (dzwoniłem do serwisu Audi w Olsztynie) sprzedaż oryginalnych części w serwisach do "osiemdziesiątek" została zakończona w 2015 r.

Zdobądz numery poduszek, i tym się kieruj "numerami" a jak będą auto to coś wymyśl że a4 b5.. Choć jak się ma numery to i w seacie,skodzie,volswagenie też idzie załatwić.

Choć to co pisałeś to poniekąd kłamstwo po prostu im się nie chciało. Co prawda niektórych częsci już brak ale nie zakończyli sprzedaży całkowitej.

Krzysiek 84 

Imię: Krzysiek

Wysłany: 2018-10-20, 18:24   

Kiedyś kolega Popej kupywał nowe poduszki skrzyni i silnika , niedawno ogłaszał się z ich sprzedażą , nie wiem czy ktos je kupił czy nie.

Temat nadaje się do działu auto giełdy , a nie tu.

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

[ Avant TDI ] jako auto do codziennego użytkowania

Voytex86 

Wysłany: 2018-10-21, 18:06   

Ok, spróbuję odczytać numery poduszek. Dzięki.

[ Dodano: 2018-10-26, 14:20 ]
Niestety, nie mam możliwości odczytania numerów poduszek bo okazało się, że mechanik nie włożył mi z powrotem oryginalnych poduch tylko zostawił podróby. A na podróbach nie ma żadnych numerów. Oryginalne poduszki wyrzucił na złom i już ich nie ma...

Krzysztof

Pawelo 
Nowy klubowicz

Nadwozie: Avant
Imię: Paweł

Wysłany: 2018-10-26, 17:30   

Dołączam się do pytania kolegi, występują tylko zamienniki, ori nie dostępne. Numery orginałów z Etki: 8A0199379E, 8A0199382A

Krzychu7 
Nowy klubowicz

Imię: Krzysztof

Wysłany: 2019-02-26, 21:58   

Witam, nie wiem czy temat jest jeszcze aktualny, jednak może informacje które udało mi się zdobyć komuś się przydadzą. Temat hydraulicznych poduszek silnika, szczególnie w dieslu z całą pewnością jest wielu z nas znany aż za dobrze. O poduszkach skrzyni biegów też będzie słowo, więc zapraszam do czytania :-)
Jak wiadomo, hydropodstawy w naszych 80 wykonywała w większości firma Boge, która jest częścią koncernu Sachs. Pod koniec produkcji, od roku 1994 zdarzały się też poduchy Avon, identycznej konstrukcji i z tymi samymi numerami jak Boge. Avon wykonywał później hydropodstawy do nowszych modeli Audi, poczynając od A4. Niestety, obecnie żadna z tych firm nie ma w swojej ofercie poduszek do 80. Nie wiem jak jest w silnikach benzynowych, jednak w silnikach diesla żaden z dostępnych zamienników nie spełnia swojej roli, włączając w to Lemfordera. Obecnie jedynym znanym mi sposobem na dostanie oryginalnych, nowych poduszek olejowych silnika jest zakup od Audi Tradition. Nowych, znaczy nieużywanych, i tak są to części, które swoje lata przeleżały na magazynach. Cena jest jaka jest i prawdopodobnie niższa nie będzie, plus jest dla nas taki, że mamy pośrednika we Wrocławiu, który współpracuje z Audi Tradition i może dla nas takowe poduszki zamówić. ASO do których dzwoniłem i które odwiedziłem osobiście nie miały dostępnych bądź nie chcieli nawet sprawdzić w systemie, bo przecież to stary samochód, lepiej oddać na żyletki i kupić nowy.. Ale..
Jest w Polsce pewien człowiek. Być może jakimś cudem ktoś z Was o nim słyszał. Znalezienie kontaktu do tej osoby zajęło mi kilka miesięcy, głównie z powodu szczątkowych informacji. Wiedziałem tylko, że ktoś taki jest i kilka lat temu wykonał podstawy silnika do mercedesa, którego właściciel borykał się z podobnym problemem. Tak, wykonał. Nie, nie poduszkę olejową. Oryginalna olejowa poduszka została zastąpiona odpowiednio dobranymi mieszankami gumy o różnych twardościach, co sprawdzało się lepiej od wszystkich znanych zamienników, których producenci teoretycznie wykorzystują w swoich produktach wkłady olejowe. Z tego co mi wiadomo wspomniany mercedes do dziś jeździ z tymi właśnie poduszkami pod silnikiem. Jak takie rozwiązanie sprawdziłoby się u nas - tego niestety nie wiem, póki co mam zamontowane ori używane poduszki, moje natomiast uszkodzone czekają na dzień, kiedy zostaną wysłane do wspomnianego cudotwórcy na próbną regenerację.
Nie chciałbym robić reklamy usługi, z której nie korzystałem, jednak jeśli ktoś z Was chciałby sprawdzić, jak gumowa podstawa silnika sprawdzi się w przypadku 80, to kontakt do Pana znajdziecie wpisując w znanej każdemu wyszukiwarce "LORENS FAMILY". Firma wyświetla się jako wymiana opon i wulkanizacja i ma warsztat w Warszawie. Wykonują oni regenerację wszelkiego rodzaju poduszek i elementów gumowo-metalowych, jak na przykład poduszki skrzyni biegów. Regeneracja oznacza tutaj wykorzystanie metalowej obudowy oryginalnych elementów i stworzenie nowej gumowej tulei bądź podstawy. Z tego co wiem w szczególnych przypadkach możliwe jest też wykonanie całej części na zamówienie.
To tyle ile udało mi się znaleźć na ten temat. Jeśli ktoś coś słyszał albo wie - dajcie znać. Pozdrawiam okok

Voytex86 

Wysłany: 2019-02-28, 19:51   

Temat jak najbardziej aktualny, także informacje od ciebie na pewno mi się przydadzą :)
Masz rację, znalazłem u siebie w szpargałach swoje oryginalne hydropodstawy (mechanikowi zwracam honor bo myślałem, że je wyrzucił) i na jednej widnieje napis BOGE, a na drugiej AVON, więc jest z czego regenerować. Tylko ciekawe ile zaśpiewa ten spec i czy tak jak wspomniałeś, takie rozwiązanie sprawdzi się jako mocowanie dla mojego starego "kondona" 1Z...
Ale dzięki, że podzieliłeś się takimi cennymi informacjami, jest nadzieja :D

[ Dodano: 2019-04-03, 23:57 ]
Dzwoniłem parę dni temu do Pana Michała Lorens i już po kilku minutach rozmowy odradził mi regenerację hydro-podstaw olejowo-gumowych do diesla. Powiedział mi wyraźnie, że regeneracja poduszek silnika przy użyciu technologii jakimi dysponuje (specjalne rodzaje gum oraz tworzyw) sprawdzi się jedynie w samochodach z silnikami benzynowymi, w przypadku TDI efekt końcowy będzie na 99% taki sam jak przy włożeniu zamienników typu "Febi" itp. - czyli drgania karoserii. Podziękowałem mu za uczciwość i zrezygnowałem z regeneracji.

Napisałem też z ciekawości do polskiego przedstawiciela "Audi Tradition" i okazało się, że oryginalne nieużywane hydro-podstawy silnika oraz poduszki skrzyni są dostępne. Niestety ich koszt przekracza moje możliwości finansowe:

8A0199379E lewa poduszka silnika – 1041zł

8A0199382A prawa poduszka silnika – 645zł

8A0399151D poducha skrzyni – 458zł

893399151A poducha skrzyni – 279zł

W akcie desperacji znalazłem na niemieckim eBay-u oryginalne 100% sprawne używki i czekam na kuriera okok

Pozdrawiam kwadr

Krzychu7 
Nowy klubowicz

Imię: Krzysztof

Wysłany: 2019-04-08, 20:52   

Ostatnia nadzieja :( Niestety, ten temat będzie powracał na forum, dopóki nie umrze ostatni dieselek.. Ale poddać się byłoby zbyt proste, ja też jeżdżę na używanych poduszkach i mam cały czas z tyłu głowy, że ich czas powoli się kończy. Po przeczytaniu Twojego posta rozmawiałem też z Panem Michałem, już któryś raz z kolei. Jeśli uda mi się wygospodarować wystarczająco czasu, najpewniej dopiero w okolicach wakacji, mam zamiar wybrać się do niego osobiście. Pan Michał ma ogromne doświadczenie w elementach gumowo-metalowych, czyli połowa sukcesu. Jedynym elementem naszych poduszek, który znajduje się w środku jest ślimaczek z dziurami po bokach, nie wiem za bardzo jak to wytłumaczyć, ale raczej nie jest on narażony na zużycie. Mam plan nieco przebudować oryginalną poduszkę, wykorzystać ten wewnętrzny element i wypełnić ją olejem dopiero po złożeniu w całość. Czy to ma sens - nie wiem bezradny_ Wiem na pewno, że jest to wykonalne nawet bez specjalnej technologii. Jeśli taki kilkuetapowy proces regeneracji zdałby egzamin, to możliwe że jeszcze w tym roku pierwszy klekocik stanie sobie na podstawach mojego pomysłu :) Trzymajcie kciuki! cwaniak_

Krzysztof