Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.0 ABK] Pomoc w wybraniu najbardziej odpowiedniego z 3  
Autor Wiadomość
j4c0 
Nowy klubowicz

Silnik: ABT
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Tomasz

Wysłany: 2019-07-01, 20:16   [B4 2.0 ABK] Pomoc w wybraniu najbardziej odpowiedniego z 3

Witam, znalazłem u siebie w pobliżu kilka ogłoszeń i mam prośbę o ocenę na tyle ile się da z opisów i zdjęć, czy warto się w to pakować. Samemu jako laik, nie jestem w stanie tego zrobić. Auto nie musi być idealne z wyglądu. Wiadomo, czas zrobił swoje. Chcę tylko, aby jeździło bez większych problemów.

Czego oczekuję? Szukam dla siebie pierwszego auta. Zależy mi na w miarę niskim spalaniu, więc LPG będzie wskazane i jestem w stanie założyć nową instalację. Działająca klimatyzacja na PLUS.

1.
Audi 80 B4 2.0 115 KM gaz
2.0E - takie oznaczenie z tyłu - wiem że poleca się taką wersję. Niestety w ogłoszeniu nie ma nic o klimie.
Zastanawiam się co z tym gazem, nic nie jest wspomniane i chyba tą sztukę bym odpuścił jako pierwszą.
+ Koła zimowe.

https://www.olx.pl/oferta...D5-IDAqlKZ.html

2.
Audi 80 B4 2.0E 115KM klimatronik
Ten jest trochę obity, jest nawet dziura z przodu.

https://sprzedajemy.pl/audi-80-b4-benzyna-115km-2-0e-klimatronik-opole-2-6bea9f-nr56658234

3.
Audi 80 B4 2.0 115KM
Oznaczenia z tyłu są zerwane, skontaktowałem się ze sprzedającym, aby sprawdził oznaczenie i już wiem że jest to silnik ABK
Z opisu "Od paru dni potrafi piszczeć pasek klimatyzacji", czyli pasek do wymiany?

https://www.otomoto.pl/of...-ID6C1LT2.html?

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2019-07-01, 20:29   

j4c0,
ad1 bo klimy pewnie nie ma, zresztą nie widać panelu sterowania ;-) bardzo rzadko była klima i szyber - przynajmniej z mojego doświadczenia
I nie wiem co to ma znaczyć na gaz mimo że na pisał że bp.

ps ogólnie wszystkie wyglądają przeciętnie albo nawet słabo bym powiedział(już na zdjęciach) co w rzeczywistości może się okazać że wyglądają znacznie gorzej ale z drugiej strony za tą kasę dobry egzemplarz raczej ciężko będzie znaleźć.

Ostatnia to wersja color edition i tylko na niej bym oko zawiesił - oczywiście trzeba to obejrzeć na żywca.

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

beast 
O Audi 80 wie wszystko

Nadwozie: Avant
Imię: piotrek

Wysłany: 2019-07-02, 11:22   

Zdecydowanie jak pisze PieterB - 3 , znajdrozsza ale tez po zdjęciach najlepiej to wygląda , druga ma dużo mankamentów. Pierwsza nie ma klimy (przydatna rzecz w dzisiejszych czasach) no i po tych zdjęciach to nic nie widać. Możesz pojechać i może być kupa. Druga no to chyba ze chcesz się bawic w doprowadzanie tego wsytskiego do ładu , ale osobiście wolałbym kupic taka ok , niż bawic się w naprawianie , tym bardziej ze tam niektóre ezcy to chyba bez lakiernika się nie obejdzie jakbys chciał to na glanc , a to sa drogie usługi – no chyba ze ci to nie przeszkadza.

h/k 
Rodem z Inglostadt

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-07-02, 14:37   

Jak dla mnie 4000 zł na ładną B4 z klimą nawet bez gazu to za mało. Chyba, że kupisz w miarę zdrową blacharsko, nie spawaną z dwóch i bez hektarów szpachli i zaniedbaną (nie zajeżdżoną) mechanicznie - ale do tego musisz mieć warunki, czas i przede wszystkim kolejne pieniądze na naprawy. Któryś z tych trzech jak najbardziej może spełniać te kryteria. Na zdjęciach niestety za mało widać, ale i coś się da zauważyć jak koledzy wyżej już podpowiedzieli.

Chyba, że darujesz sobie takie sztuki, dokładasz z 4 tys. i bierzesz dużo ładniejszą. Niestety, tutaj o dobrym wyposażeniu można sobie często tylko pomarzyć, z drugiej strony klimę zawsze można dołożyć, jak starannie się wszystko sprawdzi, porobi profilaktycznie co trzeba to może posłużyć dobrze.

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Krzysztof

beast 
O Audi 80 wie wszystko

Wysłany: 2019-07-02, 15:54   

Miałem dwie audi 80 , Jedną kupiłem za 4100 drugą za 3500 i uważam ,że za 4 tys. Idzie kupic coś rozsądnego , może nawet taniej ale to już loteria , szukając dla siebie widziałem oferty i pod 2 tys. , które szybko znikały a póżniej w magiczny sposób pojawiał się ten sam samochód już z ceną 4 tys.
Wiec do około 4 da się kupic coś rozsądnie ,ale może trzeba trochę poszukać. Powyżej 5 tys. Pewnie uda się w lepszym stanie – to na pewno. Juz nie wspomnę o kwotach powyżej 7 tys.

adamze27 

Imię: Adam

Wysłany: 2019-07-02, 16:33   

ta ostatnia nie powinna już mieć tej deski gdzie jasiek jest nad schowkiem? z tej pierwszej to te dzienne zdarłbym je zaraz przy sprzedającym aby sobei na wiosce wstydu nie zrobic
Audi 80 B4 2.0 ABT 1994

Jarewa 

Imię: Jarek

Wysłany: 2019-07-02, 17:32   

Powinna mieć polift tym bardziej ze ma 94r...

Maciek. 
Audi 80 Fan

Imię: Maciej

Wysłany: 2019-07-02, 17:38   

Ja mam rok modelowy 1995 i mam oryginalnie taką deskę, ta nowszego typu stała się standardem dopiero jakiś czas od rozpoczęcia produkcji roku modelowego 1995. ;)

Krzysztof

adamze27 

Imię: Adam

Wysłany: 2019-07-02, 20:45   

tylko ze ja mam też 94 i mam deske nowego typu już jaskiem
Audi 80 B4 2.0 ABT 1994

Maciek. 
Audi 80 Fan

Imię: Maciej

Wysłany: 2019-07-02, 21:18   

To też zależy od wyposażenia, bo poduszka pasażera była w opcji. Oprócz tego pewnie masz jeszcze elektryczne szyby i lusterka wraz z boczkami z wysokimi kieszeniami. ;)

Jarewa 

Imię: Jarek

Wysłany: 2019-07-02, 22:04   

Ale polift był też bez poduszki...

Niestety boczki mówią że ma byc deska ta przedlift... Mi sie popierdzieliło z drugim...

j4c0 
Nowy klubowicz

Imię: Tomasz

Wysłany: 2019-07-02, 23:04   

Tak się zastanawiam, bo zauważyłem że jedynie ogłoszenie numer 2 ma elektryczne lusterka i elektryczne szyby z przodu. Za to jest najbardziej obita.

Krzysztof

beast 
O Audi 80 wie wszystko

Wysłany: 2019-07-03, 09:20   

Pytanie czy chcesz jezdzic takim pobijanym czy naprawiać.Bo jak naprawiac. Jak nie masz znajomości to :
lewy przedni błotnik pewnie z 80-200 + 400 zl malowanie
Lewe drzwi kierowcy tez wygladaja jak wgniecione 70-150 + 400 zl malowanie
Maska 100 -250 + 400 zl malowanie
Zderzak 120 -170 + 400 zl malowanie.
To to Masz na wjazd żeby ogarnąć blacharkę. To Masz spokojnie pi razy oko kolo 2 tys.

h/k 
Rodem z Inglostadt

Imię: Łukasz

Wysłany: 2019-07-03, 10:54   

Cytat:
Chcę tylko, aby jeździło bez większych problemów.

Pytanie co tutaj masz na myśli? Drobne usterki owszem zawsze jakieś się zdarzyć mogą, ale nie licz, że na dzień dobry zaraz po kupnie auta z dużym przebiegiem skończy się na wymianie pasków, płynów i filtrów. Może dojść sprzęgło, wymiana kilku czujników w osprzęcie silnika (na szczęście TPS i przepływka są możliwe do regeneracji nawet samemu), uszczelnienia silnika, hamulce (zwrócić uwagę co tam jest zamontowane), poprawki blacharskie (prawie zawsze coś się znajdzie do zrobienia, żeby auto nie zrobiło się dziurawe, nawet w Audi 80), zawieszenie, układ chłodzenia. I to wszystko nawet za jednym razem.
Cytat:
Tak się zastanawiam, bo zauważyłem że jedynie ogłoszenie numer 2 ma elektryczne lusterka i elektryczne szyby z przodu. Za to jest najbardziej obita.

W tej cenie nie ma co za dużo przebierać w wyposażeniu. To są samochody w cenie nowej sekwencji LPG...

Samemu oczywiście auta nie kupuj, weź dobrego mechanika. Oglądać dobrze auto, żaden wstyd użyć przy tym czujnika lakieru wbrew temu co niektórzy tu na forum wypisywali (bite na 90% będą, ale pytanie co i jak mocno, bo np. zakitowane drzwi czy błotnik sobie wymienisz) i zmierzyć kompresję silnika, o ile się sprzedawca zgodzi - to Twoje pieniądze i ma to być Twoje auto. Patrz co tam za części siedzą na tyle ile możesz wypatrzeć - niektórzy wkładają takie badziewia, że strach.

To na razie tyle. Moje zdanie znasz - uboga wersja w jak najlepszym stanie i dołożyć klimę oraz drobiazgi jak obrotomierz. A potem tylko jeździć i dbać.

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Odpowiedz do tematu