Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 ALL] Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne  
Autor Wiadomość
Jarewa 

Silnik: ABT
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Jarek

Wysłany: 2015-01-03, 21:45   [B4 ALL] Lusterko wewnętrzne fotochromatyczne

Związku że często mnie oślepiało z wewnętrznego lusterka jak jakiś baran z tyły jechał na źle ustawionych światłach a w oryginalnym lusterku przestawienie mnie denerwowało wpadł pomysł zamontowania lusterka fotochrom przeszukując nasz słynny portal w poszukiwaniu dawcy znalazłem lusterko od peugeot 407 dość tanie ja nabyłem za 15zł w ogóle te lusterka są tanie bo przeglądając lusterka audi innych modeli to cena była zaporowa minimum 100zł wiec kupno z 407 za grosze.

Kiedy już nabędziemy lusterko to trzeba je rozebrać jak i nasze niestety kulka uchwyt jest inny w peugeocie jest dużo większy ale to nie problem zaadaptować trochę pomysłu w naszym uchwycie trzeba kulkę zeszlifować i nagwintować M10 ja dodatkowo obcinałem z długości 5mm.

Uchwyt z peugeota ma już dziurę i też trzeba nagwintować

Kiedy mamy już gwinty to z uchwytu peugeota trzeba uciąć kulkę z odcinkiem prostym około 1cm. i skręcamy dwie części do kupy na klej (jak kto woli) i mamy gotowy rzeźbioną redukcje <ok>

Ja dodatkowo wierciłem żeby puścić kabelki przez uchwyt ale można i bez tego a kabelki puścić obudowa.

Pinologia płytki sterującej kolory kabli mogą się różnić w moim były trzy kabelki czarny, biały i siwy. Biały-plus, czarny-masa, siwy-sygnał wstecznego miejsca na pewno się nie zmienią a sygnał wstecznego nie dawałem bo te lusterko posiada wyłacznik ;-) wiec interesuwało mnie tylko plus i masa.

Ja dodatkowo dałem wtyczkę zaraz za lusterkiem w celu łatwego demontażu lusterka

Wtyczka trochę za duża ale tylko taką miałem pod ręką.

W tej chwili jest lusterko całe złożone i w domu podłączone działa ok.

Co do montażu w samochodzie nic trudnego podłączone będzie do światełka wewnętrznego z tym że będę tam zmieniał zamiast stałego plusa będzie plus po zapłonie wiec ręczne włączenie lampki będzie tylko na zapłonie i tak lampki nigdy nie używam tak a po drugie nie bede musiał za każdym razem lusterko włączać i wyłączać. Jak ktoś ma szyberdach bo ja nie mam to i znajdzie tam pewnie plus po zaponie bez reznania lampek.

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
DEDHI 

Imię: Adam

Wysłany: 2015-01-04, 13:04   

Jarewa świetna robota <ok> zawsze chciałem mieć taki bajer w 80-ce ;-)
Interesuje mnie jeszcze jedna sprawa: mianowicie jak to lusterko komponuje się ze słonecznikami? nic nie przeszkadza?

było: Audi 80 B4 2.3 NG
http://www.audi80.pl/audi...1860.htm#337788
było - Audi A6 C4 2.5TDI AEL Avant

Jarewa 

Wysłany: 2015-01-04, 18:21   

W sedanie nic nie przeszkadza wymiarami jest podobne tylko ciut grubsze o jakiś 1cm.

sokraal 
Audi 80 Mastach

Wysłany: 2015-01-04, 19:58   

w sumie to przecież mamy lusterka z dźwigienką która spełnia taką samą funkcje ale gadżet fajny.

Krzysztof

DEDHI 

Wysłany: 2015-01-04, 20:13   

ciekawe jak w cabrio ;-) moje oczko w głowie :mrgreen:

było: Audi 80 B4 2.3 NG
http://www.audi80.pl/audi...1860.htm#337788
było - Audi A6 C4 2.5TDI AEL Avant

Jarewa 

Wysłany: 2015-01-04, 21:13   

sokraal napisał/a:
lusterka z dźwigienką która spełnia taką samą funkcje

Tu się mylisz foto chrom dostosowuje ściemnianie do natężania, po drugie mimo przełączania manualnego i tak dochodzą odbłyski a po drugie obraz jest potrójny a tych wad nie ma w fotochromie, a po trzecie pisałem że przełączanie mnie denerwuje często jeżdżę po mieście i często trzeba przełączać w dzisiejszych czasach 60% aut jeździ z źle wyrugowanymi światłami jak i bardzo mocnymi.

sokraal 
Audi 80 Mastach

Wysłany: 2015-01-04, 22:57   

Najlepiej to to widać na hopkach i w bocznych lusterkach. Osobiście w wewnętrznym aż takich refleksów nie mam. Ale mówię gadżet fajny, a że i tak lusterko mam tak zespawane że przy ostatnim ustawianiu oderwałem je od szyby to i u siebie pomyśle nad takim wynalazkiem.

trepek 

Imię: Grzegorz

Wysłany: 2015-03-02, 15:18   

Super rzecz, chyba zrobię sobie takie w A2 ;-)
Aluminiowy traktorek: http://www.audi80.pl/topi...4302.htm#988219

Było:
B3 1.8 JN
B3 1.6 TD RA @ 1.9 TDI 1Z
Coupe 2.0 ABK @ 1.9 TDI 1Z
A4 B5 1.9 TDI 90KM@133KM

Jest:
A2 1.4 TDI 90KM

Krzysztof

dawix
Audi 80 Maniak

Imię: Dawid

Wysłany: 2015-07-09, 23:53   

mam i polecam ! tez z peugeota. tylko inne kolory kabli były.

TheSorrow 
Audi 80 Maniak

Silnik: 1Z
Imię: Przemysław

Wysłany: 2015-08-27, 01:21   

Jak to będzie wyglądać w Cabrio ? Próbował ktoś ?

miron72 
Władca pierścieni

Silnik: PS
Typ: b3
Imię: Mirek

Wysłany: 2016-03-28, 14:02   

Odkopię, nie takie znowu stare ;)
Montowałem takie adaptacje w autach mających lustro łapane w podsufitce -nie ma problemu.
Ale do szyby klejone to inny temat pod względem samej przyczepności.
Czy ktoś wie/może autor pamięta jaka jest różnica w masie lusterka ori i wrzutki z Peugeota?
Jak się odklei to kij, nie jest dramat, ale jak odłupie z odpryskiem szkła...nie wiem na ile to możliwe, lecz lustro elektrochromatyczne jest jednak cięższe.

Jarewa, jakiś problem z tym był?
Mam ori szybę w C4, a w kolejce czeka 90ka.
Sporo po nocy jak się jeździ to duże ułatwienie.

Jarewa 

Wysłany: 2016-03-28, 20:54   

Wagowo podobne nie warzyłem ale waga nie zauważalna budowa jak i szkło podobnych wymiarów jedynie o wagę elektryki większa. Parę gramów nie robi różnicy.

Padło na te lusterko od Peugota bo dostępne było za śmieszne pieniądze 15zł i te ceny się trzymają chciałem dać ori audi z nowszych aut ale ceny kosmos 100-400zł.

Krzysztof

miron72 
Władca pierścieni

Silnik: PS
Typ: b3
Imię: Mirek

Wysłany: 2016-03-28, 22:32   

Dzięki za szybką odpowiedź. Ja robiłem na lusterkach od BMW ale to, którego użyłeś jest lepsze, bo ma wyłącznik. Czasem się ma ochotę zerknąć co za nami jedzie, a jak to coś ma jedną lampę przeciwlotniczo ustawioną to lustro ciemnieje.

100 to bym dał, jakby był gotowiec. Nawet 150. Ale i tak trzeba je rzeźbić, bo podstaw nie mają pod klejenie, zostają na szybach. To wolę jak Ty -nie płacić w cholerę grosza.

Ogólnie bajer duży, obecnie dosyć popularny ale w naszych autach daje więcej radochy z racji unikalności.

Swoje do Mercedesów w124/201 sprzedałem niedawno. Było modem od BMW z nosem clowna, doda LED w nim ukryta posłużyła jako kontrolka alarmu.
Nie powiem, zadowolony byłem z siebie w kwestii pomysłu i wykonania, aż sobie piwo postawiłem ;-)

Swoją drogą Twojej realizacji nic nie brakuje, porządna robota <ok> Sygnał wstecznego podpinałem u siebie, oczywiście kwestia upodobań.

Wesand
Nowy klubowicz

Imię: Andrzej

Wysłany: 2019-10-03, 20:41   

Zamontowałem i ja u siebie takie cudeńko. Mój wybór padł na dawce o nazwie ROVER 75, ale to te same, które idzie w BMW (ten sam wytwórca klepie dla kilku producentów aut). Najgorsze wg mnie jest bez uszkodzeń rozebrać lusterko tak by zatrzaski ramki ocalały. Dłubałem cały wieczór, podważałem delikatnie wyciągałem i tak kilka rozjechało się. :| Nie mam luftu u siebie więc trzeba było szukać plusa po kluczyku pod kierownicą. Czarny z niebieskim paskiem po lewej stronie od spodu skrzynki bezpieczników, tam się wpiąłem, a sygnał wstecznego znalazłem w wiązce pod fotelem kierowcy. Niebieski kabel z czerwonym paskiem idzie do zielonej, kwadratowej kostki w okolicy rączki przedniej maski. Wpiąłem się tuz przed nią. Masa oczywiście w kołku do tego przeznaczonym tam gdzie inne brązowe kabelki. Przewód 3 żyłowy telefoniczny puściłem od lusterka pod listwą przy podsufitce, pod poszyciem słupka od strony kierowcy i tam przy desce jest na dole szczelina, którędy powędrował pod deskę. Fajnie działa. Ten model nie ma wyłącznika, a fotodioda zbierająca światło z tyłu jest ukryte pod szkłem lusterka i tylko malutka kropka u góry dyskretnie się skrywa. Dlatego kształt obudowy prawie nie odbiega od oryginału i gdyby nie kabelek, którego nie da się zamaskować to można przeoczyć fakt rezanka.

Odpowiedz do tematu