Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[b3/b4] wymiana materiału podsufitki  
Autor Wiadomość
strefa 
Nowy klubowicz

Typ: b3
Nadwozie: Sedan
Imię: Łukasz

Wysłany: 2010-08-29, 16:41   

Ja podważałem i ciągnąłem i poschodziły

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
SoNiK__ 
Audi 80 Maniak

Silnik: PM
Imię: Łukasz

Wysłany: 2010-09-10, 13:10   

sztahu tam przy szyberdachu jest taka metalowa obwódka wokół niego.Wygląda prostokątnie jak szyberdach a zrobiona jest z aluminium prawdopodobnie. Na całej jej dlugości są z góry i dołu ząbki (ja bym to nazawał ząbki wcisające, działające na zasadzie zaczepu "żepu" metalowego trzymającego tekturową z jednej strony podufitke a z drugiej wchodzące w dach). Dodam zdjecia ze ściagania podsufitki z Audi B3 08 PM szyberdach gdyż jestem na etapie przygotowania materialu do klejenia.

Ściągnąc ją można podważając tempym narzędziem, uważając by nie uszkodzic podsufitki gdyż jest ona od dachu tekturowa.

szczurus_89 
Nowy klubowicz

Imię: Paweł

Wysłany: 2010-11-26, 21:50   

Mam pytanko na które nie znalazłem odpowiedzi. W wersji z szyberdachem podsufitka też jest klejona? I czy ktoś ma foto jak wygląda dach (z szyberdachem) bez podsufitki? Bo mi coś sie porozkręcało nad tylnią kanapą i tłucze okrutnie...

Ryan 
Nowy klubowicz

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: Daniel

Wysłany: 2011-02-04, 20:48   

hah ja też musze zrobić wymiane bo narazie mam ładne białe pinezki na podsufitce :)

Krzysztof

s-a-s-i-a-d 
Audi 80 Fan

Silnik: NG
Imię: Piotr

Wysłany: 2011-04-05, 16:06   

ja przykleilem czarna podsufitke u siebie, efekt jest bardzo dobry. audi czerwone

ROBSSIK 
Nowy klubowicz

Imię: Robert

Wysłany: 2011-04-23, 11:29   

Witam forumowiczów. Dzisiaj zabrałem się w wolnej chwili do podsufitki (przy okazji uciekłem z domu ;-) ). W Avancie demontaż to tragedia. Porobiłem sobie przyżądy po przeczytaniu forum, ale nic to nie dało. Niemiec jak klei to raz i na amen. Cała powierzchnia dachu wysmarowana klejem. Skończyło si,e na walce na chama i wyrzyceniu tego co zostało. Teraz mam gołą blachę :cry: . Wszystkiego najlepszego z okazji Swiąt.

sztahu 
99% Klubowicza

Imię: bartek

Wysłany: 2011-07-04, 16:19   

odkopuje.

jak ściągnąc tę listwe przy czyberdachu co trzyma dookoła podsufitkę? bo nie uzyskałem konkretnej odpowiedzi

przemku 
Audi 80 Fan

Imię: Przemek

Wysłany: 2011-07-05, 11:56   

Hej,

Własnie jestem w trakcie wymiwny podsufitki, utknałam na osłonach przeciwsłonecznych.. strasznie ciasno te plastiki przylegają do podsufitki.. Próbowałem je podważyć ale boję sie że połamie.. :(

Jak zwalcze osłony wezmęsięza szyber dach, napisze jak sobie poradze ;)
I pytanie: jak wygląda czarna podsufitka w czerwionym wozie ? Ma ktoś przykład ? (zdjęcia)?

Krzysztof

sztahu 
99% Klubowicza

Imię: bartek

Wysłany: 2011-07-05, 12:08   

przemku, płaskim śrubokretem podważasz zaślepkę a pod nia sa 2 srubki jeszcze

przemku 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2011-07-05, 14:53   

Hej :)

No dobrze, ekspertem w dziedzinie mechaniki nie jestem, ale poradziłem sobie bez strat :)

1. nie udało mi się ściągnąć listew środkowych ( te z pasami) ale spoko podsufitka wyszła pewnie dlatego ze mam szyberdach i mogę troszeczkę podsufitkę wygiąć ;)
2. przy odkręcaniu uchwytów trzeba pamiętać że są tam 3 śrubki (jedna pod haczykiem na ?ubranie? pod delikatną nazwałbym to gumką)

3. przy ściąganiu osłon przeciw słonecznych należy pamiętać że tam też jest delikatna osłona, nie wolno zbyt głęboko wsuwać śrubokręt ;)

4. przy szyberdachu podsufitka trzyma się na aluminiowej ramce, kombinowałem wyjąć szyberdach (co i tak mnie czeka) ale udało się bez wyjmowania.

- Otwierasz szyberdach do końca aby mieć więcej miejsca.
- za pomocą szpachelki od wewnątrz wcisnąłem szpachelkę.. i przesuwałem ją wzdłuż ramki aż trafiłem na opór.. wtedy skierowałem ją pod kątem i pociągnąłem w dół.
- pyknęło i wszystko jasne.

Cała podsufitka w tym miejscu trzyma się na takich blaszkach wsuwanych na brzeg ramki aluminiowej. Blaszek na dłuższych bokach jest 4, na krótszych 2 - w sumie 12 :)
dorzucam zdjęcia które wyjaśnią wszystko :)

teraz muszę jakoś zdjąć "podsufitkę" z szyberdachu .. :-/ oraz zdemontować tylną półkę..

[ Dodano: 2011-07-05, 16:41 ]
Moje pytanie brzmi:

Jak zaatakować "podsufitkę na szyberdachu" ? nie mam pomysłu jak ją stamtąd zdjąć - w miarę bezkolizyjnie... ?

mezik0 
Rodem z Inglostadt

Imię: Mateusz

Wysłany: 2011-07-05, 20:02   

ja atakowałem podsufitkę z szybra a robi się to tak musisz wyjąć szyber odkręcasz lotke tą co się podnosi i rozkręcasz szyber tu ważne rozkręcasz tylko śruby które mocują szyber do dachu ja rozkręciłem wszystkie i szyber się rozleciał przez co straciłem 2 godziny na złożenie tych linek ale wracając do tematu po odkręceniu śrub kładziesz szmatę na dach i wyciągasz szyber do góry potem rozbierasz wyjmujesz część uchylną zdejmujesz sprężyny a część jest na zawiasach zawiasy zabezpieczone są kołkami które trzeba delikatnie zdjąć i nie pogubić po rozdzieleniu obu części przystępujesz do zdarcia starej powłoki nanosisz nową i składasz w odwrotnej kolejności dasz na pewno rade tylko trzeba być ostrożnym i cierpliwym szczególnie przy składaniu :D ;)

przemku 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2011-07-05, 21:10   

Rozumiem że odkręcam wszystkie od wewnątrz ? śruby ?

Hmm.. czyli bezinwazyjnie się nie da.. muszę się chwilowo z tym wstrzymać bo nie zdecydowałem jeszcze jaki materiał wybrać :( i w między czasie czeka mnie podróż do mechanika.. a pogoda nie dopisuje :(

Zastanawiam się nad ekoskórą czyli skają ewentualnie alcantarą..
Pytanie czy dawać jakąś piankę miedzy materiał a podsufitkę czy nie ?

Krzysztof

mezik0 
Rodem z Inglostadt

Imię: Mateusz

Wysłany: 2011-07-06, 20:41   

nie wiem jaki kupisz materiał ja kupowałem na allegro i materiał był podklejony pianką więc nie trzeba było dawać co do śrub mówiłem tu o śrubach z zewnątrz we wewnątrz odkręcasz tylko korbkę i mechanizm i chyba jeszcze 2 śruby a śrub na zewnątrz jest 6 albo 8 zaraz pójdę zaraz i policzę a ile jest pod tym daszkiem to nie pamiętam a więc tak odsuwasz dach i na prowadnicach masz po 2 śruby do jednej jest trochę słaby dostęp bo jest na przeciwko krawędzi wsuniętego dachu 2ga jest na samym początku odkręcasz te 2 ponieważ jedna szyna wchodzi ala banan i gdy go rozkręcisz wsio się rozsypie z pod tego uchylnego daszka rozkręcasz wszystkie śruby i to chyba wszystko

przemku 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2011-07-07, 13:52   

Hej,

Podsufitka idzie łatwo szpachelka, ale jeszcze lepiej jest po prostu ręką :) tak gładko się roluje..
W niektórych miejscach jest więcej kleju dane i trzeba użyć szpachelki.

Ktoś pytał jak jest przyklejona podsufitka do dachu - otóż w moim przypadku klej był (jest) na długości i szerokości schowanego szyberdachu - tylko tam był użyty klej.

Co do szyberdachu - możesz mi wskazać, które ? rozsypanie się wszystkiego to opcja, której wolałbym uniknąć.

Co do materiału to już wiem, że bez pianki to będzie lipa.
Co myślicie o czarnej podsufitce, przemalowanych na czarno rączkach, korbce i światełku?
Plastiki boczne też zamierzam obkleić czarnym materiałem (czy lepiej malować?), włączając w to tylną półkę.

Ile materiału zamówiłeś? 2mb ?

[ Dodano: 2011-07-09, 13:05 ]
-----------------------------------
Dodam jeszcze ciekawostkę :)

Stara podsufitka (mowa o samym materiale) jest zanieczyszczona starą gąbką.. większymi okruchami, i malutkimi okruszkami.. co powoduje że wizualnie nadaje się w kosz..

Postanowiłem sprawdzić czy cośz tym można zrobić.. Otóż mozna :D
Gorąca woda, płyn do naczyń Fairy ;) i schodzi wszystko.. większe kawałki poprostu ciągniesz i schodzą w całości.. malutkie usuwa tzw ręczna przepierka ;)

Jeśli ktoś ma tylko brudnątapicerkęto myślęże jest to sposób na ori tapicerke ;) ( moja ma malutkądziurkę :( )

[ Dodano: 2011-07-24, 16:35 ]
Hej,

mineło troszke czasu :)

Zamówiłem 4mb alcantary czarnej z jednej belki - zamierzałem kupic 2mb z pianka i 2mb bez pianki ale niestety różniły się odcieniem :(
Wziałem więc :
4mb materialu - bez pianki
pianka 0,5 cm 2mb
pianka 1cm - 2mb
2 puszki kleju Bonaterm 0,8L do pistoletu
------------------------------------------------
161,88 zł z przesyłką

W oczekiwaniu na przesyłke - dokonałem napraw:)
Uszczelniono i wymyto silnik, wymieniono nagrzewnice, zdemontowałem ześrodka auta wszystko, plastiki, fotele,kanape,tylna półke, wykładzine i filc.

Filc był namoknięty - wyciałem to co się nie nadawało i uzupełniłem filcem - POROSO. Wykładzine wyprałem (3 razy), fotele i kanape tez.

W momencie otrzymania przesyłki wziąłem się za podklejanie materiału pianką.

Klej Bonaterm mimo że do pistoletu jest rzadszy nie nadaje siędo tego typu operacji :(
Zakończyło się to zniszczeniem pianki 0,5 cm :( materiał ocalal :)

Zakupiłem klej w spray BOLL super mocny (18 zł).
Użyłem pianki 1cm - wywaliłem całą puszkę.

Materiał się trzyma ale bez jakiś rewelacji...

Podsufitkę potraktowałem klejem Bonaterm -- nie żałowałem kleju. po przyklejeniu - nie ma bata aby to oderwać :) pianka się skurczyła - moim zdaniem.

wycięcie otworów na szyber i panel.

Przy obklejaniu miejsc gdzie montuje się rączki polecam nie dawać pianki - strasznie ciężko potem przykręcić rączki jesli pianka tam jest :( dłuuugo mi się z tym zeszło (usuwałem pianke)
Wycinanie otworów na rączki to sprawa problematyczna - wytniesz za dużo rączka nie zakryje.. ja nie wycinałem - wstrzeliwałem sie potem w otwory i udało się :)

obklejenie plastikow - najwięcej problemu było z tylnimi plastikami w kształcie litery Y. Masakra. w koncu zrobiłem z 2 kawałków materiału, łączonych.

Szyberdach - tutaj walka była ostra, ale przez własną głupote..
1. otworzyćcałkowicie szyberdach
2. odkrecic owiewke - 2 śrubki plus 4 przy zawiasach.
3. odkręcić mocowanie szyberdachu - śrubki z owalnymi łebkami
4. zamknąć szyberdzach całkowicie
5. odkręcić mechanizm korbki.
6. położyć szmate - od strony przedniej szyby i ostrożnie wyciągać.
7. po wyciągnieciu - zamontować mechanizm - Koniecznie !

W moim przypadku tutaj dałem ciała no i potem zaczeły się problemy z "synchronizacją" - wynikiem było ułamanie części mechanizmu ( spadł plasticzek) - wk... i po zawodach.
Na szczeście - polak potrafi - reaktywowałem szyberdach za pomocą jednaj malutkiej śrubki.. - nie polecam.

Podsufitka - schodzi łatwo, wystarczy dwie sprężynki zdjąć a potem pociągnąc - wychodzi gładko.

Podkleiłem podsufitke szyberdachu oraz pomalowałem ramkę (była siwa)

Najśmieszniejsze jest to że wcale nei trzeba wymontowywać szyberdachu, wystarczy tylko zdjąć sprężynki i wyciągnąc podsufitkę... ramke aluminiową można było zabezpieczyć i też pomalować bez wyciągania..
Ale stało się - wyciągnąłem pomalowałem, obkleiłem i zamontowałem :)

Podsufitka obklejona poszła do auta- klej Bonaterm znowu obficie :)

Środkowe słupki obkleiłem, a mechanizm do regulacji pasa pomalowałem :)

Tylna półka obklejona - już bez dziur po głośnikach.
Panel szyberdachu również obklejony, korbka i rączki pomalowane :)

Na dniach zamontuje tunel, progi wewnątrz, kanape,.. pomaluje światełko. reszta zrobiona.
Słoneczniki obszyje mi krawcowa (rodzina) :)

Materiału zostało na 4 boczki spokojnie. Jednak po odjęciu materiału na słoneczniki - wystarczy tylko na dwa na 4 moze nie wystarczyc.

Efekt?
Mmm... mięciutka podsufitka, czarna :mrgreen:
Widać pewne niedociągnięcia ale ja jestem usatysfakcjonowany :)
Za drugim razem zrobie to dużo lepiej <piwo>

zdjęcia potem :P

joandaw 
Władca pierścieni

Imię: Dawid

Wysłany: 2011-07-24, 16:43   

Witam czeka mnie też ta operacja na dniach cały sufit z tyłu wisi :-( Czy trzeba ściągać zaślepki na bokach słupków te tylne od pasażera :?: W jaki sposób schodzą :?: Jaki klej zastosować do przyklejenia podsufitki do dachu blachy :?:

Odpowiedz do tematu