Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B3 2.0 16V 6A] Remont silnika  
Autor Wiadomość
Risen1543 
Audi 80 Fan

Silnik: 6A
Typ: b3
Nadwozie: Sedan
Imię: Kamil

Wysłany: 2019-11-07, 22:41   [B3 2.0 16V 6A] Remont silnika

Witam, proszę was o poradę, w mojej buni ostatnio spadło ciśnienie oleju jak byłem w trasie 2x mignęła kontrolka na liczniku. Po powrocie do domu zmierzone zostało manometrem ciśnienie oleju, bo jakoś nie ufałem wskazaniom dodatkowych zegarów i wyszło że przy 2000rpm ma 1,5 bara czyli za mało. Rozkręciłem dół, wyjąłem miskę olejową i zobaczyłem że coś w resztce oleju na dnie miski pływa, było to coś podobnego do panewki, po dalszej obserwacji wyszło na to że rozpadła się i została zmielona panewka od wałka co jest nad wałem, tego wałka co idzie do kopułki. I tu moje pytanie czy jest sens i możliwość aby to wymieniać ? Domyślam się że w grę wchodzi tylko remont całego silnika ? Co byście tutaj poradzili, remontować czy szukać innego silnika ? I przy okazji zapytam czy jeżeli zdecydował bym się na wymianę silnika to czy zamiast 6A mogę szukać ACE czy jeszcze coś innego radzicie szukać ?? Nie wiem jak bardzo 6A i ACE różnią się od siebie, bo na pierwszy rzut oka są praktycznie identyczne.

Liczę na jakieś rady bo na razie to nie wiem co tu z tym począć ;/

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Leo 
Od zawsze na forum

Silnik: 3B
Typ: coupe
Nadwozie: Coupe Quattro
Imię: Adam

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2019-11-07, 22:47   

nie Ty pierwszy i nie ostatni, co 16v naprawiać będziesz. Taka ich kolej, że panewki w nich sa z papieru.
Tobie pozostaje kompletny remont, bo jeśli opiłki są w oleju to wszystkie panewki są bardziej lub mniej trafione. Jeśli połasisz się na używany silnik, to nic nie zmieni, one wszystkie są padnięte.
6A/ACE , wszystko jedno, różnią się czasami wałków i paroma innymi pierdołami, ale nie istotnymi.
Te silniki mają po 30 lat, i tak dobrze, że tyle wytrzymały.
Albo remontuj, albo sprzedaj to.

Audi Way of Life!

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P

xRead 
O Audi 80 wie wszystko

Silnik: ABK
Typ: b4
Imię: Dawid

Wysłany: 2019-11-07, 23:03   

Rozbieraj motor i remontuj :) Wiesz co masz a przy okazji super zabawa i na końcu uśmiech na twarzy po pierwszym rozruchu :)

Odpowiedz do tematu