Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[C4 2.3 AAR] po rozgrzaniu szarpie prawdopodobnie zalewa  
Autor Wiadomość
adamquattro 
Nowy klubowicz

Silnik: JK
Typ: b2
Nadwozie: Sedan
Imię: Adam

Wysłany: 2019-10-01, 20:52   [C4 2.3 AAR] po rozgrzaniu szarpie prawdopodobnie zalewa

Witam, mam problem z moją setką. Jakiś czas temu wyrzuciłem gaz wymieniłem pompę filtr paliwa wyczyściłem bak i udało mi się odpalić na benzynie, wcześniej nie chodził na benzynie zapewne od ładnych paru lat. Kilkakrotnie rozgrzewałem go na podwórku, chodził po dwie godziny i było wszystko dobrze, aż przyszedł dzień wycieczki na przegląd. Po pokonaniu może 5 km zaczął szarpać i przerywać, coraz mocniej aż wkońcu stanął, próby kręcenia skutkowały chwilowym odpaleniem lecz wogóle nie chciał wkręcać się na obroty przerywał i za chwilę gasł. Po 10 minutowym ostygnięciu udało mi się wrócić do domu. Na drugi dzień zimny chodzi znowu dobrze, po nagrzaniu stracił obroty, doszedłem że gorący krokowy zaczyna dusić a na odpiętym obroty wracają. Niestety jak już porządnie po garach dostanie i złapie wyżej opisane szarpanie to już odpięty krokowy nie pomaga, nawet założyłem zamiast niego na chwilę śrubę regulacyjną gazu, też nie pomaga. Odłączałem czujniki temperatury sondę nastawnik i chyba wszystko co mogłem i nic nie pomaga, jak już zacznie przerywać to niedługo potem staje całkiem. Wzkazówkami może być to że chwilę przed przerywaniem zaczyna strzelać w wydech przy zchodzeniu z obrotów oraz to że na LPG przed odstawieniem samochodu 1,5 roku temu było wszystko dobrze, zrobiłem nim całkiem sprawnie 10 tyś km.Po przerwie w eksploatacji przestał działać obrotomierz i wyświetlacz komputera błedów ale to chyba bez związku. Świece kable i kopułka były wymieniane, dawka ustawiona tak że po wypieciu nastawnika nic się nie zmienia. Proszę Was o poradę co to może być co mogę sprawdzić, pozdrawiam Adam

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak