Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Sklep online samochodowych OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
MOTONET
Części online
Kup OC/AC
Maglownica
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 2.0 ABT] Coś huczy/brzeczy/siorbie  
Autor Wiadomość
Ven0n 
Audi 80 Fan

Silnik: ABT
Typ: b4
Nadwozie: Sedan
Imię: Kamil

Wysłany: 2018-10-18, 19:10   [B4 2.0 ABT] Coś huczy/brzeczy/siorbie

Coś huczy albo brzęczy nie wiem jak to nazwać, siorbie? podczas przyśpieszania szczególnie na 1-ce i troszeczke minimalnie na 2-ce, ewidentnie z okolic tego schowka
https://youtu.be/HbGhf8X-618
Tak to brzmi i nie jest to ten przedmiot w schowku, mimo że mogłoby na to wskazywać bo sprawdziłem też na pustym schowku, tak samo brzmi z otwartym jak i z zamkniętym - podobno na zewnątrz nic nie słychać o ile ryk silnika tego nie zagłusza.
Obejrzałem wszystkie plastikowe owiewki, nadkola, wnętrze silnika, wszystkie okolice obstukałem, nic nie brzmi jak to co na filmiku.

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
h/k 
Audi 80Spec

Nadwozie: Avant
Imię: Łukasz

Wysłany: 2018-10-18, 21:38   

A masz sprawdzone, czy wydech nie obija Tobie o blachy termiczne?

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Ven0n 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2018-10-18, 21:54   

Aż tak mogłyby te blachy nieść ten dźwięk do wnętrza ? Z drugiej strony to by też było słyszalne na wyższych biegach. To brzmi perfidnie z prawej strony z okolic schowka/nóg pasażera, jakby własnie taka blacha brzęczała/ktoś słomką siorbał z plastikowego kubka, tylko że dosłownie we wnętrzu, ten dźwięk nie jest ani trochę stłumiony.

h/k 
Audi 80Spec

Nadwozie: Avant
Imię: Łukasz

Wysłany: 2018-10-18, 22:12   

Ven0n napisał/a:
Z drugiej strony to by też było słyszalne na wyższych biegach.

Niekoniecznie, przy niskich biegach raczej silnik i skrzynia (z powodu przedniego odboju pewnie bardziej pracuje tył zespołu napędowego) wykonują większe ruchy na poduszkach niż na wyższych.

Ven0n napisał/a:
jakby własnie taka blacha brzęczała/ktoś słomką siorbał z plastikowego kubka, tylko że dosłownie we wnętrzu, ten dźwięk nie jest ani trochę stłumiony.

Myślę, ze to mogłoby tak nieść, w końcu od blachy do dywanika masz tylko ok. 2 cm filcu.

Sprawdź dokładnie, pobujaj wydechem i się 100% upewnij.

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

Krzysztof

Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Ven0n 
Audi 80 Fan

Wysłany: 2018-10-22, 12:51   

Dzisiaj sprawdzałem jeszcze raz dokładnie blachy, blaszki, plastikowe obudowy, wszystkie przewody w silniku, nawet kolegę poprosiłem aby posłuchał czy coś w okolicach prawego koła nie szura, wcześniej też ktoś zainteresowany pomagał zlokalizować i się od każdego jednogłośnie dowiaduję że na zewnątrz NIC nie słychać.

Ja osobiście wykluczyłem grzechotającą rurkę przy kolektorze wylotowym, ta która idzie do termostatu przed filtrem powietrza. Wykluczyłem również obudowę która "kumuluje" chłodnie powietrze dla filtra powietrza, tam było widać lekkie przetarcie na tej obudowie, podłożyłem kawałek gumy. W tych okolicach jeszcze też sprawdziłem blachę obok rury za kolektorem, ok była luźna, podoginałem tak żeby nie dała się się ruszyć za bardzo ze swojego miejsca, ogólnie jej dźwięk jest taki stłumiony.
Podejrzane były metalowe przewody - te nad filtrem oleju, plastikowa spinka była tylko na górnym, też mogło grzechotać. Niestety grzechotanie jak było tak nadal jest zly_

Podejrzany jest przegub, który też strzela przy skręconych kołach(jeśli to nie łożysko amora)... przegub ma rozwaloną osłonę. Ogólnie dźwięk brzmi jak bo coś szurało o koło - plastikowe osłony nadkola nie sięgają i nie są przytarta i inaczej brzmią w kontakcie z kołami - dźwięk stłumiony.

Zostaje chyba szukać we wnętrzu mysli_

[ Dodano: 2018-10-29, 00:34 ]
Dobra, na 50% winny był taki kamyczek między blachą termiczną pod nogami pasażera, obok pierwszego tłumika/katalizatora na kolejne 50% mogła być blisko znajdująca się rura środkowego tłumika takiej grubej blachy, nalepka tam była wyraźnie obdarta i być może nie chrobotało mi to zanim ona się nie zdarła.
Przy okazji dokręciłem śrubę tej blachy.
W obu przypadkach było to bardziej po środku samochodu niż ewidentnie po prawej strony pasażera i tak też we wnętrzu było słychać.

Temat wstępnie* uznaję za wyczerpany i zakończony.
*Ponieważ sprawdziłem na śliskiej mokrej nawierzchni i prędzej koła zaczną szurać niż uda mi się przyśpieszyć z pełną mocą bezradny_

Odpowiedz do tematu