Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[80 B3 1.9D] problem ze skrzynią biegów  
Autor Wiadomość
lech150 
Nowy klubowicz

Silnik: 1Y
Imię: lech

Wysłany: 2011-02-04, 09:20   [80 B3 1.9D] problem ze skrzynią biegów

witam wszystkich.Jest to mój pierwszy post i proszę o wyrozumiałość.Problem polega na dużym luzie w skrzyni biegów.Jadąc na drugim biegu podczas wciskania i puszczania gazu słychać uderzenia. Podniosłem auto na lewarku, wrzuciłem drugi bieg,rusząłem kołem przód -tył to luz jest duży.Zastanawiam się czy jest to luz na mechaniźmie różnicowym, cz jakiś inny problem. Mam pytanie. Czy ktoś rozkręcał skrzynie i wie jak z tym sobie poradzić. Jest to skrzynia AXC. Wolałbym naprawić tą skrzynie niż kupić używke gorszą niż to co mam. Biegi chodzą super( jednym palcem )bez zgrzytu i zacięć. Proszę Panów o porade jak rozwiązać ten problem.

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
kajoj888 
Audi 80 Fan

Imię: karol

Wysłany: 2011-02-04, 20:07   

witam.. kolego skoro dzieje sie tak tylko na drugim biegu to na pewno nie jest to mechanizm roznicowy...najprawdopodobniej straciles jednego albo dwa zeby na ktoryms z trybow odpowiedzialnych za drugi bieg...skrzyni nigdy nie rozbieralem, ale wydaje mi sie ze lepiej kupic uzywana i zamienic niz bawic sie w rozbieranie skrzyni, poniewaz takie usterki to zadkosc, a jesli bedziesz chchaL bawic sie w to sam, to nie daj boze poskladaj cos nie tak, to narobisz sobie tylko roboty..

Labiel 
Pomógł wszystkim

Imię: Rafał

Wysłany: 2011-02-04, 20:17   

Czy te luzy masz tylko na drugim biegu czy na wszystkich? Chodzi mi o luz koło-skrzynia? Co do naprawy skrzyni to raczej się nie opłaca. Rozbierania skrzyni to pryszcz. Składanie to już wyższa szkoła jazdy.

kajoj888 
Audi 80 Fan

Imię: karol

Wysłany: 2011-02-04, 20:22   

wlasnie o skladanie chodzi...rozebrac to kazdy potrafi..ale wez potem poskladaj ..hehehe xD a co do reszty LABIEL to czytaj uwaznie post...kolega wyraznie napisal ze tyko na drugim biegu

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Labiel 
Pomógł wszystkim

Imię: Rafał

Wysłany: 2011-02-04, 20:37   

Cytat:
co do reszty LABIEL to czytaj uwaznie post...kolega wyraznie napisal ze tyko na drugim biegu

Napisał jedynie że zaobserwował to na drugim biegu a nie że występuje to tylko na nim. Pytam dokładnie bo miałem coś takiego w swojej B3. Na dwójce było to najbardziej słyszalne, na wyższych biegach już nie tak bardzo. Ja się tym nie przejmowałem.

spiczi 
100% klubowicza

Imię: krzysiek

Wysłany: 2011-02-05, 08:10   

Jeśli luz jest na każdym bieg, to jak podniesiesz auto i krecisz kołem to widać gdzie jest luz: możę być wyrobiony przegub zew, pozniej luz pomiedzy przegubem zew a połosia, miedzy półosia, a przegubem wew i dodatkowo luz na mechanizmie różnicowym. Auto ma już troche nalatane, dodatkowo jak ktoś często/mocno startował grzebiąc to teraz widać.

Nie spamuj, używaj opcji szukaj.

lech150 
Nowy klubowicz

Silnik: 1Y
Imię: lech

Wysłany: 2011-02-06, 09:48   

Dzięki koledzy za podpowiedzi.Jak zrobi się troche łaskawiej na dworze (bo garaż mam pod chmurką ) to zabiore się do sprawdzania (tak jak kolega napisał) luzu począwszy od koła.Wydaje mi się że luz jest na każdym biegu ale sprawdze to dokładnie. Napisze co zaobserwowałem.

Odpowiedz do tematu