Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 1z] wymiana poduszek skrzyni i silnika  
Autor Wiadomość
hudy 

Silnik: 1Z
Nadwozie: Sedan
Imię: Łukasz

Wysłany: 2014-05-30, 14:13   

Może na tych śrubach jest jakaś regulacja? nie są czasami mimośrodowe?

Krzysztof

Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
gibaj 
Od zawsze na forum

Imię: Artur

Wysłany: 2014-05-30, 21:17   

nie są

hudy 

Imię: Łukasz

Wysłany: 2014-05-30, 21:43   

To nie wiem o czym on mówi.W sumie on mi wymieniał poduchy i mówi że pewnie źle się któraś ustawiła i trzeba ją wyregulować.No nic zobaczymy co poradzi.

gibaj 
Od zawsze na forum

Imię: Artur

Wysłany: 2014-05-30, 21:57   

popuść śruby
przejedź się kawałek
dokręć śruby

Krzysztof

elbula 
Rodem z Inglostadt

Imię: tomasz

Wysłany: 2014-09-02, 13:43   

hudy napisał/a:
To nie wiem o czym on mówi.W sumie on mi wymieniał poduchy i mówi że pewnie źle się któraś ustawiła i trzeba ją wyregulować.No nic zobaczymy co poradzi.

i co z tymi poduszkami podziałałes co jakiej firmy kupiłeś sprawdzaja sie rożnica widoczna
oddczuwalna

muchachos
Audi 80 Maniak

Imię: Maciej

Wysłany: 2014-09-16, 23:37   

Czy poduszka silnika może mieć wpływ na stukanie z przodu? wymieniłem całą zawieche na markowych częściach a stukanie jest nadal

elbula 
Rodem z Inglostadt

Imię: tomasz

Wysłany: 2014-09-17, 00:49   

hmm cięzka sprawa ,ja powiem tak ja też na markowe amory sachs tuleje wózlka boooge poduszszki mc booge i tuleja gwintowana ori reszta przód i tył wszystko lemf i cisza
a jedna poducha silnika kaput ,to na ori używke zmieniłem

muchachos
Audi 80 Maniak

Imię: Maciej

Wysłany: 2014-09-18, 22:57   

U mnie amory sachs olejowe, poduszki amora ori z aso, tuleje wózka boge, reszta lemforder i stuka nadal na małych dołkach dlatego zacząłem podejrzewać może lewą poduchę silnika bo to z tamtej strony jest największy hałas.

Krzysztof

tomek1982 
100% klubowicza

Imię: Tomasz

Wysłany: 2014-09-30, 17:00   

zawsze mozna na prube minimalnie zniwelowac luz na maglownicy ,nie jeden by sie zdziwil jak pomaga

co do poduch silnika to samo mocowanie gwintu w owej poduszce ,jest zalane gumą,wiec warto wykonac dokrecanie jak forumowicze wyżej napisali po odpaleniu silnika

Ja u siebie nie mam sily juz do poduch na chybił trafil robilem zakup ori uzywek i wyciulane sa,
nikt nie podzielił się i nie napisal co z wyzszej polki z zamienników się sprawdza i ktore faktycznie sa z olejem

MarcinexB4 
Audi 80Spec

Imię: Marcin

Wysłany: 2014-09-30, 18:40   

Również chciałbym wiedzieć jaki zamiennik najlepiej by się sprawdził co do poduch silnika, bo mam wyrwaną podstawe od tej gumowej bańki, i skuszę się na używkę, a tą starą spróbuje na poxipol awaryjnie żeby była <ok>

tomek1982 
100% klubowicza

Wysłany: 2014-09-30, 21:13   

ktos wspominal ze corteco,febi lemforder sa z oliwą i godne polecenia co do febi i corteco mam obawy z febi zawsze zle sie konczylo jesli chodzi o elementy gumowo metalowe ,corteco hmm cena niska moim zdaniem by byly z olejem i zdawaly egzamin
lemforder cena spora cos ok 400 i wyzejj wiec szansa ze zdadza egzamin

tomtytus
Audi 80 Fan

Imię: Tomek

Wysłany: 2014-10-01, 11:01   

Ja również podepnę się pod temat odnośnie poduszek silnika:
Wczoraj wjechałem na kanał i zauważyłem, że poduszki silnika mam przykręcone inaczej, tak, jak na zdjęciach poniżej: z jednej strony gwint do góry, z drugiej odwrotnie.
Nie wiem, czy dobrze pamiętam, które zdjęcie przedstawia którą stronę ale chyba jest to tak:

Poduszka od strony pasażera:

Poduszka od strony kierowcy:

I teraz mam pytanie: czy tak ma być, czy komuś było wygodniej i któraś poduszka została przykręcona odwrotnie?
A może któraś poduszka nie jest taka, jak być powinna (na pierwszej stronie kolega tomekk666 pisze, że lewa różni się od prawej) i dla tego jest tak, jak widać?

Pomożecie? :)

Krzysztof

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: mariusz

Wysłany: 2014-10-01, 15:49   

tomtytus napisał/a:
zauważyłem, że poduszki silnika mam przykręcone inaczej, tak, jak na zdjęciach poniżej: z jednej strony gwint do góry, z drugiej odwrotnie.
No i prawidlowo ,tak ma byc 8-) ,akurat to jak sa przykrecone ,nie ma wielkiego znaczenia ,wazne zeby byly ori ;-) ,bo jak nie sa ,to zeby nie wiem co z nimi robic i jak nie przykrecac ,to i tak bedzie sie telepac wszystko w srodku :-P Apropo nowych poduszek ,to kupielem kiedys od goscia ,nowki sztuki ori ,z jakichs zapasow warsztatowych w niemcowni,bo mial sporo nowych ori gratow do roznych modeli audi ...i co ciekawe ,nie bylo w nich slychac "chlupoczacego" oleju ,przy potrzasaniu ...a na 200% byly ori ....zalozylem je do siebie z ciekawosci ,choc moje ori tez byly w idelanym stanie .... moje oczywiscie "chlupotaly "...i co :?: i nic ,idelanie jak to na ori ...widocznie w nowkach nie smiganych ,nie chlupocze od razu olej ,a dopiero poo jakims czasie ...taka moja teoria ;-)
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

tomtytus
Audi 80 Fan

Imię: Tomek

Wysłany: 2014-10-01, 16:12   

Nie wiem, czy mi chlupocze bo nie sprawdzałem :)
Ciekaw tylko byłem, czy tak powinny być przykręcone czy ktoś tak sobie przykręcił - bo coś przy samochodzie było dłubane. Ale jak jest OK to OK.

tomek1982 
100% klubowicza

Wysłany: 2014-10-01, 19:26   

MUNIOR napisał/a:
tomtytus napisał/a:
zauważyłem, że poduszki silnika mam przykręcone inaczej, tak, jak na zdjęciach poniżej: z jednej strony gwint do góry, z drugiej odwrotnie.
No i prawidlowo ,tak ma byc 8-) ,akurat to jak sa przykrecone ,nie ma wielkiego znaczenia ,wazne zeby byly ori ;-) ,bo jak nie sa ,to zeby nie wiem co z nimi robic i jak nie przykrecac ,to i tak bedzie sie telepac wszystko w srodku :-P Apropo nowych poduszek ,to kupielem kiedys od goscia ,nowki sztuki ori ,z jakichs zapasow warsztatowych w niemcowni,bo mial sporo nowych ori gratow do roznych modeli audi ...i co ciekawe ,nie bylo w nich slychac "chlupoczacego" oleju ,przy potrzasaniu ...a na 200% byly ori ....zalozylem je do siebie z ciekawosci ,choc moje ori tez byly w idelanym stanie .... moje oczywiscie "chlupotaly "...i co :?: i nic ,idelanie jak to na ori ...widocznie w nowkach nie smiganych ,nie chlupocze od razu olej ,a dopiero poo jakims czasie ...taka moja teoria ;-)

munior nie słyszales oleju bo były nowe stare wyciulane toche popuszcza mają brak i slychac przelewanie

Odpowiedz do tematu