Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 1.9 1Z] Pompa Wtryskowa  
Autor Wiadomość
Average 
Nowy klubowicz

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: Paweł

Wysłany: 2019-05-14, 19:58   [B4 1.9 1Z] Pompa Wtryskowa

Cześć I czołem, problem pojawił się gdy pewnego dnia kręciłem I kręciłem silnikiem. No za żadne skarby nie zagadał okazało się że uszczelki na pompie wtryskowej swoją pierwszą młodość przeżyły.
Po zmianie uszcelek auto nie chciało odpalić dalej. Po konsultacjach z mechanikiem wyszło na jaw że gdzieś kiedyś staremu właścicielowi uciekł pasek rozrządu. I rozwaliło 4 szklanki (ssące) wydechowe były całe po wymianie wszystkich (8szt) ustawienie kołem zamachowym na magiczną liczbę 0 oraz blokowaniu wału przy tak zwanej klawiaturze jak to mój ojciec mawia. Problem pojawił się po podłączeniu wszystkiego do kupy. Do póki pompa była zapowietrzona auto odpalalo I jeździło, gdy już samoczynnie doszło do odpowietrzenia auto na niskich obrotach zaczęło gasnąć bez podtrzymania obrotów gazem silnik sam z siebie gasł. Obstawiam że to wina w jakiejś części pompy lub może mój błąd przy zgrywaniu jej z królem rozrządu I kołem zamachu? Jakieś pomysły czego to przyczyna? Jak się za to zabrać? Z góry przepraszam za możliwe błędy w nazewnictwie oraz możliwe błędy ortograficzne (Na telefonie gdzie jest auyokorekta ciężko nie popełnić błędu).

Z góry przepraszam jeśli piszę w złym dziale, jak było by coś nie tak prosił bym o przeniesienie przez moderację w odpowiednie miejsce.

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2019-05-14, 20:21   

Average, a czy to wszystko poustawialiście jak trzeba? mam namyśli pompę wtryskową.

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Imię: mariusz

Wysłany: 2019-05-14, 20:25   

PieterB napisał/a:
a czy to wszystko poustawialiście jak trzeba? mam namyśli pompę wtryskową.
Dokladnie ...podepnij vaga i sprawdż dwa najwazniejsze parametry ,czyli poczatek wtrysku i dawkę paliwa
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

Average 
Nowy klubowicz

Wysłany: 2019-05-14, 20:36   

Pompa wtryskowa błędów nie wybacza, jak została wyciągnięta tak została skręcona. Znaki na pompie które były wybite przez mechanika który to kiedyś ustawił zagrały było tak jak wcześniej.
Co do początku wtrysku i dawki po ponownym ustawieniu pompy wartości były takie jak kiedyś ktoś ustawił więc wydaję mi się że powinno grać jak należy. Czy mógło się to przestawić?
Niestety nie mam jak sprawdzić tych wartości ponownie laptop zdechł.

Krzysztof

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Imię: mariusz

Wysłany: 2019-05-14, 20:59   

Tylko odczyt vagiem jest miarodajny i mozna byc pewnym co do ustawionych parametrów ...Znaki są tylko orientacyjne i np w przypadku zdjęcia nastawnika nigdy nie da sie ustawić dokladnie na zrobione znaki ,bo tu każda dziesiata część mm ma znaczenie.Choć z drugiej strony silnik jak odpala bez problemów to i dawka i poczatek wtrysku musi być w normie ....
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

PieterB 

Imię: Piotr

Wysłany: 2019-05-14, 21:08   

Average napisał/a:
Co do początku wtrysku i dawki po ponownym ustawieniu pompy wartości były takie jak kiedyś ktoś ustawił
czyli jakie? bo skoro tak twierdzisz to sprawdzałeś

...a tak w ogóle to dżentelmeni nie rozmawiają o Topranie ;) - miron72

Krzysiek 84 

Imię: Krzysiek

Wysłany: 2019-05-15, 00:33   

Average napisał/a:
ustawienie kołem zamachowym na magiczną liczbę 0 oraz blokowaniu wału przy tak zwanej klawiaturze jak to mój ojciec mawia.

Te 0 to na środku ustawialiście okienka w skrzyni , czy przeciętę w pół :?:

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

[ Avant TDI ] jako auto do codziennego użytkowania

Average 
Nowy klubowicz

Wysłany: 2019-05-15, 11:53   

Dane z vaga spisałem przed jakimkolwiek rozkreceniu tego wszystkiego I po skreceniu ustawiłem tak samo auto gasło na tych wolnych obrotach. Teraz jak wyżej pisałem nie ma niestety jak sprawdzić tych wartości ponownie, kartkę też gdzieś przesiałem po ustawieniu. :/
Co do zera to ustawione jest równo do końca okienka, jak by był lekki ruch było by przecięte w pół
Czy jest to może problem przy składaniu? Bo nie jestem pewien ułożenia tego dysku z tym takim kołeczkiem jest możliwość że nawet jeśli lekko się przestawił o kilka stopni, mogło by to powodować taki problem?

Krzysztof