Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

blacharstwo lakiernictwo Sklep online samochodowych OC/AC WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Audi 80 forum Tarcze, hamulce forum audi 80
Sztuka
lakierowania
MOTONET
Części online
Kup OC/AC
Regeneracja
turbosprężarki
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Naprawa
wgnieceń
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[Audi 80 B4 1.9 TDI 90 KM 1Z] Turbina, gruszka oraz N75.  
Autor Wiadomość
Lewy9511 
Nowy klubowicz

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: Kuba

Wysłany: 2019-03-08, 10:21   [Audi 80 B4 1.9 TDI 90 KM 1Z] Turbina, gruszka oraz N75.

Witam, przeczesałem całe forum na ten temat ale zdania są naprawdę różne więc może ktoś jednak mi pomoże poprzez ten post, mam pewien problem, otóż odcina mi turbo powyżej 100 km/h, dokładnie to 120 km/h bądź 140 km/h. Badałem sprawę na nowym N75 dalej to samo, wymieniłem przewody od N75 na nowe również nic, robiłem BAJPAS dalej odcina, nie wiem już gdzie szukać przyczyny, turbo chodzi ładnie, ciągnie jak powinno ale tylko do podanych wyżej prędkości, po podłączeniu pod komputer ukazał się błąd " błąd rury czy węża podciśnienia powietrza " czy jakoś tak. Dodam również, że próbowałem wczoraj ruszyć sztangę od gruszki i ani drgnie dosłownie nic a nic. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał? Z góry dziękuję za każdą szczerą radę, pozdro.

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: mariusz

Wysłany: 2019-03-08, 11:18   

Lewy9511 napisał/a:
przeczesałem całe forum na ten temat ale zdania są naprawdę różne więc może ktoś jednak mi pomoże poprzez ten post, mam pewien problem, otóż odcina mi turbo powyżej 100 km/h, dokładnie to 120 km/h bądź 140 km/h. Badałem sprawę na nowym N75 dalej to samo, wymieniłem przewody od N75 na nowe również nic, robiłem BAJPAS dalej odcina, nie wiem już gdzie szukać przyczyny, turbo chodzi ładnie, ciągnie jak powinno ale tylko do podanych wyżej prędkości, po podłączeniu pod komputer ukazał się błąd " błąd rury czy węża podciśnienia powietrza " czy jakoś tak. Dodam również, że próbowałem wczoraj ruszyć sztangę od gruszki i ani drgnie dosłownie nic a nic. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?
Diagnoze tak banalnego problemu z wszelkeigo typu "odcinką " ,rozpoczyna się od podpiecia vaga i sprawdzenia wartosci dołdowania w czasie jazdy ,bo odcinać będzie w ten sam sposób, ale z dwóch różnych powodów ,czyli kiedy do kompa nie dociera info o doładowaniu ,albo kiedy jest ono zbyt duże .Jak w bloku 011 podczs jazdy wartość doładowania praktycznie stoi na poziomie cisnienia atmosferycznego ,to winny jest zwykle nieszczelny weżyk idący do mapsensora .Wezyk ,a raczej jego odcinek z tworzywa ,zwykle pęka pod akumulatorem, albo w samym kompie ,co zdarza się rzadziej .Cięgło gruszki chodzi cięzko i raczej trudno go ruszyć ręką ,wiec sprawdza się pomagajac sobie jakims dużym wkrętakiem .
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

Odpowiedz do tematu