Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony samochodowe Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe SklepOpon.com – opony i felgi Tarcze, hamulce forum audi 80
Opony
samochodowe
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
SklepOpon.com
opony i felgi
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[B4 1.9 1Z]Jaki sterownik centralki na pilota wybrać?  
Autor Wiadomość
migoq 

Silnik: 1Z
Typ: b4
Nadwozie: Avant
Imię: migoq

Wysłany: 2018-05-31, 11:42   [B4 1.9 1Z]Jaki sterownik centralki na pilota wybrać?

Cześć,
mam drobną usterkę z centralką do naprawy i pomyślałem, że skoro i tak będzie coś robione to może warto spróbować wrzucić do auta zamykanie na pilota. Jestem po lekturze 31 stron tematu tutaj o podłączaniu tego samodzielnie i utwierdziłem się w przekonaniu, że nie chce się w to bawić sam (antytalent elektroniczny) i potrzebuję konkretnej rady jaki sterownik kupić. Na allegro jest tego kupa, parę firm się przewija (rtx, proxima). Z tematu wywnioskowałem, że dobre są sterowniki firmy stig.
Nie zależy mi na kluczyku-scyzoryku, jakby był to fajnie, nie to nie (fajne byłoby zamykanie szyb). Sterownik stig bloker 57 tutaj uniwersalny sterownik stig, niemniej jest ich kilka wersji - jakie są główne róznice? Natomiast tutaj rzekomo dedykowany do audicy rtx , niemniej zastanawiam się na czym te "dedykowanie" polega, skoro niby oba działają z zamkami pneumatycznymi.
Nie chcę kupować po taniości, a wstępne oględziny wyglądają tak, jakby to było wszystko jedno, dlatego proszę o pomoc w wyborze (niekoniecznie oczywiście z tych dwóch, które zalinkowałem). Pozdrawiam

Krzysztof

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Kliknij tutaj ----------->
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Promocja A80: --------->
Zlot Audi80.pl: 2019r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
Krzysiek 84 

Imię: Krzysiek

Wysłany: 2018-05-31, 12:05   

migoq,
Popraw proszę tytuł tego wątku zgodnie z
regulaminem. Zastosuj w nim odpowiednie tagi.
Dla działu technicznego tagi wyglądają tak.
W przypadku nie poprawienia, zostanie on zamknięty lub usunięty !

Cichociemny Zetor

Jak B4 to tylko w TDI.

[ Avant TDI ] jako auto do codziennego użytkowania

Jarewa 

Silnik: ABT
Imię: Jarek

Wysłany: 2018-05-31, 15:49   

Skoro pompka do wymiany zawsze można było by zeswapować orginalny pilot nawet scyzoryk.

audikom 
Audi 80 Mastach

Silnik: PP
Imię: Krzysztof

Wysłany: 2018-05-31, 21:05   

Czy chcesz wywalić starą centralkę ,co w niej popsute.
Jeżeli stara zostaje ,to upraszcza sprawę bo podpinasz się pod przewody idące z zamka które dają sygnał do starej centralki o zamknięciu/otwarciu drzwi.
Podpinasz tam przewody sygnałowe z nowej centralki które dają sygnał zamknij/otwórz po użyciu pilota.
Tak zamykasz/otwierasz pilotem.Możesz jeszcze podłączyć kierunki jeżeli będzie ci się chciało szukać gdzie.
Z szybami gorzej bo nowa centralka musi mieć tę możliwość i trzeba znaleźć gdzie podłączyć
Nie wiem czy B4 ma sterowanie +/- czy tylko plusem lub tylko minusem
W B3 miałem ten problem(+/-), wybrnąłem i wyszło lepiej bo jak otworze kluczykiem to otwierają mi się tylko drzwi kierowcy reszta zamknięta,za tę funkcje w innych centralkach trzeba dopłacać

Krzysztof

krzych900 
Rodem z Inglostadt

Silnik: NG

Wysłany: 2018-05-31, 21:28   

migoq napisał/a:
Natomiast tutaj rzekomo dedykowany do audicy rtx , niemniej zastanawiam się na czym te "dedykowanie" polega, skoro niby oba działają z zamkami pneumatycznymi.

Bo ma logo na kluczyku

migoq 

Wysłany: 2018-06-01, 05:43   

audikom napisał/a:
Czy chcesz wywalić starą centralkę ,co w niej popsute.
Jeżeli stara zostaje ,to upraszcza sprawę [...]

Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka, nic strasznego, dlatego raczej na pewno sam zamek zostaje. Chcę to sprawdzić i ew. zrobić to pomyślałem o zamontowaniu sterownika na pilot, widząc, że to ani jakiś turbo koszt ani wielki problem (no montować i tak sam nie będę). Tylko po prostu nie chcę kupić badziewia

krzych900 napisał/a:
Bo ma logo na kluczyku

Czyli tak jak sądziłem, dopłacasz za pierdółki?:P

maciek889 
Od zawsze na forum

Imię: Maciej

Wysłany: 2018-06-01, 07:59   

Cytat:
Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka
Sprawdź wiązkę bagażnika. Widziałem przypadek że wystarczyło trzasnąć którymiś drzwiami i od wstrząsu kable z przełamanej wiązki sie łączyło i zasuwało cało auto. Albo po prostu rozłącz 3 pinową kostkę od wiązki kalpy za lewą tylną lampą.

Kiedy gaz zniszczy mój silnik bo zeswapował bym coś. 250 tys. km na gazie nie robi na nim wrażenia.

audikom 
Audi 80 Mastach

Wysłany: 2018-06-01, 09:05   

Ja już ze trzy razy zakładałem ,zawsze kupowałem dostępną najtaniej używkę nigdy nie miałem problemu, to wszystko skośnoocy robią ,pakują w różne obudowy .
Na alle. . . . za 50-60 już z przesyłką kupisz z dwuletnią gwarancją ,tylko szukaj doświadczonego sprzedawcy bez negatywnych opini
Można kupić też zapewne w jakimś sklepie mortoryz. jeżeli nie lubi się poczty i przesyłek w ewent.
gwarancji

Krzysztof

migoq 

Wysłany: 2018-06-01, 11:08   

maciek889 napisał/a:
Cytat:
Czasami zamykając drzwi auto samo się całe zamyka
Sprawdź wiązkę bagażnika. Widziałem przypadek że wystarczyło trzasnąć którymiś drzwiami i od wstrząsu kable z przełamanej wiązki sie łączyło i zasuwało cało auto. Albo po prostu rozłącz 3 pinową kostkę od wiązki kalpy za lewą tylną lampą.

Będę pamiętał i sprawdzę, dzięki.

audikom napisał/a:
Ja już ze trzy razy zakładałem ,zawsze kupowałem dostępną najtaniej używkę nigdy nie miałem problemu, to wszystko skośnoocy robią ,pakują w różne obudowy .
Na alle. . . . za 50-60 już z przesyłką kupisz z dwuletnią gwarancją ,tylko szukaj doświadczonego sprzedawcy bez negatywnych opini
Można kupić też zapewne w jakimś sklepie mortoryz. jeżeli nie lubi się poczty i przesyłek w ewent.
gwarancji

Czyli rozumiem, że któryś z tych stigów uniwersalnych, jak ten którego wkleiłem w pierwszym poscie, będzie jak najbardziej spoko? One się różnią tylko wyglądem pilota z tego co widzę.

audikom 
Audi 80 Mastach

Wysłany: 2018-06-01, 20:17   

Jak ten wpadł ci w oko to bierz ten,one wszystkie na podobnych/tych samych zasadach działają
Na ich stronie można sprawdzić czy będzie pasował do auta
Można też dostać 10% rabatu przy zarejestrowaniu się na newslettera

migoq 

Wysłany: 2018-06-02, 18:14   

Sterownik zamówiony zatem, dzięki za porady

Odpowiedz do tematu