Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[B4 2.0 ABK] Problem z chłodzeniem

Wszystko co tyczy się silników rzędowych czterocylindrowych.
Audipod
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:54
Lokalizacja: Podkarp.

[B4 2.0 ABK] Problem z chłodzeniem

Post autor: Audipod » 03 cze 2018, 15:49

Cześć koledzy!

Mam problem z moim ABK! Opiszę co się stało :D
Więc tak, jechałem sobie trasę 400km, było wszystko w porządku. Po nocy odpaliłem autko i musiałem zrobić 80km. Przy prędkości 180/190 km/h, auto zaczęło mi się grzać do ~110°C, zwolniłem do 90/100 km/h i włączyłem full gorący nawiew (na zewnątrz było jakieś 30°C+). Temperatura spadła do 95°C, więc tak jechałem te 100km/h dalej. Zaczęła mi się świecić czerwona kontrolka od płynu chłodniczego, zatrzymałem się na stacji (zaczęła się świecić tuż przy stacji). Okazało się że nie ma płynu chłodniczego, lekko mokro było obok korka, zobaczyłem że nie dokręcony mocno był. Kupiłem 5l płynu wlałem do max, zakręciłem mocno i jazda. Przejechałem z 5km, wjechałem do miasta (korki) i znowu nie ma płynu. zatrzymałem się i dolałem płynu, już nigdzie mokro nie było. Po odpaleniu auta kopcił na biało, gdy stałem w korku. Miałem 400km do domu więc zatrzymałem się przy Biedrze i kupiłem 20 l wody niegazowanej (pomyślałem że będę dolewał, żeby tylko się dotoczyć do domu). Auto trudno paliło, dymiło na biało w mieście (korkach) i co jakieś 5km nie było wody w zbiorniczku. Co ciekawe na autostradzie, temperatura (noc) była ok, płynu nie ubywało chyba wcale, dopiero po zwolnieniu i wjechaniu na stacje zaczęło znowu świecić że nie ma płynu. Po zatrzymaniu się na stacji, auto zupełnie nie dymiło, chodziło normalnie bez jakiego kolwiek dymku :) Dolałem cały zbiorniczek i poleciałem znowu po około 90km wjechałem do miasta (światła) i znowu dolanie.

Zauważyłem że cały czas leci woda z bąbelkami powietrza przez ten przewód na górze zbiorniczka obok korka.

A jeszcze chyba ważne, gdy nie było wcale płynu w zbiorniczku, po odkręceniu korka zbiornik napełniał się tak do 1cm poniżej minimum. Potem włączały się wentylatory, ubyła spowrotem cała woda w zbiorniczku i wtedy dolewałem do max.

Co to może być? Uszczelka pod głowicą?
Dlaczego ubywa płynu tylko gdy się wolno jedzie?
Czy gdy padnie uszczelka po głowicą, to cały czas dymi na biało czy tylko na wolnych obrotach/po odpaleniu?

Dzięki koledzy za odpowiedź!
Kurcze chyba trafiłem na jakiś awaryjny model, cały czas coś :(

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 04 cze 2018, 15:32

Audipod, mnie to chyba wygląda na uszczelkę mysli_
WRC is for boys.
Group B was for men.

Audipod
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:54
Lokalizacja: Podkarp.

Post autor: Audipod » 06 cze 2018, 12:10

Cały czas leci woda z bąbelkami powietrza przez ten przewód na górze zbiorniczka obok korka, to normalne?

Dlaczego ubywa płynu tylko gdy się wolno jedzie?

Czy gdy padnie uszczelka po głowicą, to cały czas dymi na biało czy tylko na wolnych obrotach/po odpaleniu?

(Załamany) :D

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 06 cze 2018, 15:32

Audipod pisze:Czy gdy padnie uszczelka po głowicą, to cały czas dymi na biało czy tylko na wolnych obrotach/po odpaleniu?
nie ma jednoznacznej odpowiedzi osobiśice widziałem i taki i taki przypadek i winna było uszczelka
Zrób test na zawartość spalin w płynie i może to da ci jednoznaczną odpowiedź.
Audipod pisze:Cały czas leci woda z bąbelkami powietrza przez ten przewód na górze zbiorniczka obok korka, to normalne?
nie
WRC is for boys.
Group B was for men.

djluki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:24

Post autor: djluki » 27 sie 2018, 21:45

Witam panowie mam oto taki problem w moim audi 80 b 4 2 litry abt wymienilem uszczelke pod glowica bo byla padnieta lecial z niej olej i plyn sie gotowal. Wymieniona uszczelka pod glowica usczelniacze na zaworach dotarte zawory glowica z planowana, i oto jest problem taki ze po krotkiej jezdzie temperatura dochodzi do 100 % i plyn sie gotuje po odkreceniu zbiorniczka caly plyn wylatuje dodam do tego ze korek wymieniony na nowy czujnik z wentylatora tez a wentylator sie zalacza. Czy to moze wskazywac na peknieta glowice bo koncza juz mi sie pomysly?

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 27 sie 2018, 21:48

djluki pisze:Czy to moze wskazywac na peknieta glowice bo koncza juz mi sie pomysly?
może, szkoda że nie sprawdziłeś szczelności wiedząc że masz takie problemy już przed demontażem
WRC is for boys.
Group B was for men.

djluki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:24

Post autor: djluki » 27 sie 2018, 22:09

PieterB pisze:
djluki pisze:Czy to moze wskazywac na peknieta glowice bo koncza juz mi sie pomysly?
może, szkoda że nie sprawdziłeś szczelności wiedząc że masz takie problemy już przed demontażem
bo przypuszczalem ze to tylko uszczelka i chyba bede to musial na nowo robic :(

Awatar użytkownika
Jarewa
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 8387
Rejestracja: 01 kwie 2010, 21:24
Imię: Jarek
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABT
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Jarewa » 27 sie 2018, 22:28

Pamiętaj chytry dwa razy traci. Zaoszczędziłeś 80zł a teraz wydasz 5x tyle znowu.

Awatar użytkownika
Pieterb
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 11726
Rejestracja: 02 sty 2009, 17:59
Imię: Piotr
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Sedan
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 28 sie 2018, 07:01

djluki pisze:
PieterB pisze:
djluki pisze:Czy to moze wskazywac na peknieta glowice bo koncza juz mi sie pomysly?
może, szkoda że nie sprawdziłeś szczelności wiedząc że masz takie problemy już przed demontażem
bo przypuszczalem ze to tylko uszczelka i chyba bede to musial na nowo robic :(
skoro dopiero co dałeś nową to raczej mało prawdopodobne by już padłą, chyba że źle dokręciłeś
A blok w jakim stanie był?
WRC is for boys.
Group B was for men.

Audipod
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 24
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:54
Lokalizacja: Podkarp.

Post autor: Audipod » 30 sie 2018, 18:05

U mnie padła głowica w razie czego :) Jak ktoś ma wątpliwości czy to głowica padła za 20 zł zestaw do zbiorniczka wyrównawczego i masz 100% pewności :) Mi od razu zabarwiło płyn plus cały zestaw wydmuchało w powietrze :)

djluki
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 26
Rejestracja: 04 sie 2014, 21:24

Post autor: djluki » 01 wrz 2018, 20:18

Problem rozwiazany winowajca byl termostat 2 razy sie otwieral a 10 nie i to dopiero przy 100 celsiusza, i nowy korek byl wadliwy temat mozna zamknac :-)

h/k
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 1041
Rejestracja: 21 sie 2017, 22:04
Imię: Łukasz
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK+lpg
Lokalizacja: Rumia

Post autor: h/k » 01 wrz 2018, 22:56

djluki pisze:nowy korek byl wadliwy temat mozna zamknac :-)
Te korki zamienniki to czasami jest jakaś patologia - nie puszczają odpowiedniego ciśnienia w powietrze i wtedy zaczyna się jazda: węże rozdymuje, cieknie gdzie się da, nagrzewnicę rozszczelnia, co odkręcisz na gorącym silniku to strzela jak Pepsi... Na własnej skórze przekonałem się, że 100 razy pewniej założyć przynajmniej używany oryginał. I to nie tyczy się tylko korków.
Był - wierny Golf III 1.8 AAM 1991 "Łaciatek"
Jest - równie wierna 80 B4 2.0 ABK 1993 "kombi-limuzyna"

Szanuj swoją Osiemdziesiątkę - ich już nie przybędzie...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silniki czterocylindrowe”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga