Strona główna

Ogłoszenie 
Zanim napiszesz nowy temat, skorzystaj z dodatkowej wyszukiwarki. Twój problem mógł być już omawiany.

Opony samochodowe Audi 80 Opony samochodowe Felgi Audi 80 OC/AC części audi 80.pl WRC. Części samochodowe Tarcze, hamulce forum audi 80
Opony, rabat
Audi 80
Opony
samochodowe
Felgi i opony
Audi
Kup OC/AC
Części samochodowe
Pompy,
przepływomierze
Układy hamulcowe Sprawdź VIN

Weryfikacja Historii Wypadkowej Pojazdu

Poprzedni temat «» Następny temat
[1.9TDI Avant] tempomat TDI 1z  
Autor Wiadomość
MichalxQ7 
Audi 80Spec

Nadwozie: Avant
Imię: Michał

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-12, 21:54   [1.9TDI Avant] tempomat TDI 1z

witam mam pytanie czy tempomat od s2 quattro nadaje się do TDI 1Z czy muszę szukać TDI tempomat 90km?
Jak to jest??

Administracja

Nadwozie: Sedan
Silnik: ABK
Napęd: Quattro
Rok: 1993
Skrzynia: Manual
Naprawa auta: Tak
Nowe auto?: Nie
Konto Google: Tak
Zlot Audi80.pl: 2020r
Zmiana oleju 1 rok: Tak
misiekdzwon 

Silnik: 1Z
Imię: Piotr

Wysłany: 2011-12-12, 21:57   

Do zetora na pierburgu wystarczy mieć tylko manetkę, nie trzeba ciągnąć całej instalacji mechanicznej. Sama manetka podejdzie<ok>
Ale widzę że masz 93 rok swojej B4, a to nie wróży łatwym montażem tempomatu, o ile w ogóle się da :/ Byłe temat o tym, tzn. pytanie jak na boschu założyć tempomat, ale nikomu to się nie udało. Prawdopodobnie fabryka nie przewidziała możliwości montażu do 94 roku, później już bez problemu można go zamontować.
Ostatnio zmieniony przez misiekdzwon 2011-12-12, 22:04, w całości zmieniany 1 raz  

MichalxQ7 
Audi 80Spec

Imię: Michał

Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2011-12-12, 22:02   

mam boscha osprzęt

Jelly 
Władca pierścieni

Wysłany: 2011-12-13, 08:33   

Z samym montażem to mimo Boscha problemów chyba nie ma. Największy problem z tego co sądzę to problem z aktywowaniem tempomatu w komputerze.

Administracja

misiekdzwon 

Wysłany: 2011-12-13, 11:39   

No tak, tutaj rozchodzi się o wersję ECU jaką się posiada, bo manetkę można zamontować, żaden problem, tylko po co jak w kompie nie można aktywować tempomatu? :roll:

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Typ: b4
Imię: mariusz

Wysłany: 2011-12-13, 20:20   

Jelly napisał/a:
Z samym montażem to mimo Boscha problemów chyba nie ma. Największy problem z tego co sądzę to problem z aktywowaniem tempomatu w komputerze.
Z tego co mi wiadomo to na starym kompie w zetorach na przepływce boscha ,mozna zapomnieć o tempomacie :-/

[ Dodano: 2011-12-13, 20:22 ]
misiekdzwon napisał/a:
Do zetora na pierburgu wystarczy mieć tylko manetkę, nie trzeba ciągnąć całej instalacji mechanicznej.
Trzeba ,trzeba... pociągnąć kabelki od pinów przy manetce do kompa <ok> bo nie ma :-P
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit
Ostatnio zmieniony przez MUNIOR 2011-12-13, 20:24, w całości zmieniany 1 raz  

misiekdzwon 

Wysłany: 2011-12-13, 20:23   

Cytat:
Z tego co mi wiadomo to na starym kompie boscha ,mozna zapomnieć o tempomacie :-/

Może zapomnieć to za dużo powiedziane :-P
Fabrycznie nie ma, ale można by mechanicznie sobie zrezać jak w benzynach jest, tylko że zamiast do przepustnicy, to gruchę do potencjometru należało by podłączyć <ok>

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Wysłany: 2011-12-13, 20:25   

misiekdzwon napisał/a:
Może zapomnieć to za dużo powiedziane. Fabrycznie nie ma, ale można by mechanicznie sobie zrezać jak w benzynach jest, tylko że zamiast do przepustnicy, to gruchę do potencjometru należało by podłączyć
No jak ktoś się uprze to można ,tylko mocno się sprawa komplikuje ...Mnie ostatnio korci tempomat ,jak zobaczyłem jak fajnie to działa u kolegi Kris00 ,któremu robiłem przekładke na pierburga i podpinalismy kabelki od manetki tempomatu pod kompa :-P Trzeba by sobie sprawić pająka z manetką :mrgreen: choć nie bardzo mam gdzie z tempomatu korzystać to jednak fajny bajer
Uzdrawiam zamulone szarpiące tdi na boschu i pierburgu .Diagnostyka vag i wszelkie naprawy pomp wtryskowych vp 37 z tdi i nastawników. Przerabiam w godzinę z "Boscha" nastawnik potencjometryczny na nastawnik indukcyjny .Dezaktywuję immo w sterownikach .Sprzedam tuningowany sterownik 8 i 16 bit

Administracja

misiekdzwon 

Wysłany: 2011-12-13, 20:43   

Ja tempomatu używam wszędzie, nawet jak w mieście jadę ;p Coś mi się ostatnio stało (przestawiło) i od około 20 km/h mogę tempomat włączyć, co normalne nie jest ... :mrgreen:

MUNIOR napisał/a:
misiekdzwon napisał/a:
Do zetora na pierburgu wystarczy mieć tylko manetkę, nie trzeba ciągnąć całej instalacji mechanicznej.
Trzeba ,trzeba... pociągnąć kabelki od pinów przy manetce do kompa <ok> bo nie ma :-P

yy.... mi tutaj chodziło o to, że nie trzeba zakładać pompki, gruchy i czego tam jeszcze jest potrzebne do tempomatu w przypadku benzyny. A kabelki czasem są pociągnięte, wiec jak ktoś tak ma, to ma szczęście i operacja założenia tempomatu ogranicza się do wpięcia manetki i kostek :)

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Wysłany: 2011-12-13, 23:12   

misiekdzwon napisał/a:
MUNIOR napisał/a:
misiekdzwon napisał/a:

yy.... mi tutaj chodziło o to, że nie trzeba zakładać pompki, gruchy i czego tam jeszcze jest potrzebne do tempomatu w przypadku benzyny. A kabelki czasem są pociągnięte, wiec jak ktoś tak ma, to ma szczęście i operacja założenia tempomatu ogranicza się do wpięcia manetki i kostek :)
Wszystko się zgadza ;-)

Dawidof 
O Audi 80 wie wszystko

Imię: Dawid

Wysłany: 2013-03-30, 18:26   

Siemka, próbował ktoś zrobić tempomat wg opisu z forum Golfa?? http://www.vwgolf.pl/pora...mniej-niz-10zl/ Da się to w ogóle zrobić w B4? Tu jest 6kabli a tam 4. Ewentualnie może ktoś jakiś schemat na to posiada i czy jest różnica na kompie 16bit? Mam dość kupowania "100% sprawnych" - niedziałających manetek, które potem trzeba odesłać na koszt własny, więc chciałbym to w ten sposób zrobić tylko nie wiem czy się da :)

jest A6 C5 Avant 1.9 TDi AVF 03'
jest A6 C5 Avant 1.9 TDi AVF 02'
jest 80 B4 Avant 1Z 94' +
był A6 C5 sedan AFN 99' +
był 80 B4 Avant ABK 93'

darek90 
Audi 80 Mastach

Imię: Darek

Wysłany: 2013-03-30, 18:55   

Z tego co wiem to na pewno się da u nas zrezać tempomat (1Z na Pierburgu) tak jak w golfie tylko właśnie pinologia się różni coś... Jakiś czas temu pytałem Muniora o to i napisał, że "MA BYĆ 66,58,35 i 35 jest od zapamietywania predkosci ...trzecia jedynka od końca,jak go załczysz z plusem". Dzisiaj trochę z tym walczyłem ale sprawdzę dopiero jutro na wieczór to napisze czy działa.

Administracja

MUNIOR 
Pomógł wszystkim

Wysłany: 2013-03-30, 21:48   

Dawidof napisał/a:
Da się to w ogóle zrobić w B4? Tu jest 6kabli a tam 4. Ewentualnie może ktoś jakiś schemat na to posiada i czy jest różnica na kompie 16bit
Nie ma żadnej różnicy czy 8 czy 16 bit .Tempomat w wersji uproszczonej <ok> żeby działał ,potrzebuje 12v podpietych na stałe do 66 i 58 pina kompa ,pin 35 to zapamiętywanie szybkości po podaniu 12 v i wszystko ...reset zbędny bo wystarczy trącić pedał sprzegła i mamy reset .I choć osobiscie mam podłaczoną w pełni funkcjonalną manetkę ,to i tak uzywam tylko przycisku do zapamietywania prędkości ;-)

darek90 
Audi 80 Mastach

Imię: Darek

Wysłany: 2013-03-30, 22:10   

no widzisz a ja mam podłączone na stałe 66 a 58 i 35 na guzikach... i jak to ma działać :-P jutro lecę do rodzinki to na szybko zepnę ten 58 do plusa i w drogę <ok> Dzięki za info i wesołych <piwo>

slawek5t 
Audi 80 Maniak

Imię: Sławek

Wysłany: 2013-03-31, 01:29   

Ja mam 1Z pierburg 96 rok (golf III) i zrobiłem tempomat według porady no i działa super :)
Jeden guzik od zapamietywania oraz przyspieszania a drugi jest do wczytania ostatnio zapisanej predkosci :)
Guziki wmontowałem tam gdzie jest sterowanie nawiewem itd. Trzeba było tylko pociągnąć 4 kabelki spod kierownicy (kostka już była tam fabrycznie przygotowana ) oraz aktywacja Vagiem ktora trwa 30 sekund.

Odpowiedz do tematu